Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Joj plutokratije moje...

 

https://www.weforum.org/agenda/2020/05/covid19-kidsrights-children-rights-rankings-pandemic

 

These 10 countries are the best at respecting children’s rights

 

responsive_large_webp_sp8At46xPxnBwvjjpZ

But developed nations don’t exclusively perform better, according to KidsRights. This is because, rather than simply ranking the places where children have the best life, the index scores countries relative to their capacity to implement children’s rights.

So a host of industrialized nations, like the UK (169th), New Zealand (168th) and Australia (135th), sit quite far down the list, while some less developed countries including Thailand (8th) and Tunisia (17th) perform relatively well.

 

Sa jednog drugog foruma, kakve beneficije imaju radnici u Nemackoj, izracunao sam, isti bih porez tamo placao, kada izgubis posao primas 60% plate dve godine ili duze u zavisnosti od prethodnih uplata, besplatne studije, besplatno zdravstvo:

 

https://www.iamexpat.de/expat-info/social-security/unemployment-benefits-germany-arbeitslosengeld

 

Kad si korisnik socijale, moraš da ideš na intervjue i socijalni radnik će ti slati neke oglase. Ali imaš pravo da odbiješ ako je plata ispod one koju si imao ranije, posao nije po tvojoj želji, meri, ako moraš da se seliš. Nije baš da te teraju da radiš bilo kakav posao. I da moraš da prihvatiš bilo šta i po bilo koju cenu.

Takođe, ako želiš da se specijalizuješ za nešto drugo ili unaprediš svoja znanja i veštine, socijalno će pokriti sve troškove tvog doškolovavanja. 

Imaš besplatan prevoz, pokrivaju ti troškove odlaska na intervjue (ako je drugi grad), itd.

Imaš i neke dodatne materijalne pomoći koje možeš da tražiš.

Ako si se zaista našao u škripcu, nećeš ostati na ulici, i moći ćeš izvesno vreme normalno da živiš, tj. onako kako si navikao do tada. Mada teško da ćeš se ikada naći u takvoj situaciji. Ne može firma tek tako da te otpusti. Čak i da zabušavaš do besvesti, prvo te šalju na komisiju, daju ti preporuke kako da se popraviš, postavljaju ciljeve, ti imaš onda vreme da ih ispuniš ili ne, pa druga opomena, pa... ne sećam se kako tačno ide, ali se sećam da je mojoj šefici trebalo 6 meseci da se oslobodi jednog lika iz našeg tima. 

Nemačka ima i druge benefite, i za one koji nisu na socijali, tj. normalno rade i zarađuju. Pokriva sve troškove usavršavanja, doškolovavanja, itd. Moj muž je završio za džabe faks u UK, dok smo živeli u Nemačkoj. Niko ga nije pitao zašto ne studira u Nemačkoj npr. Pokrivaju troškove gradskog prevoza, benzina, amortizacije kola, zavisi kako već ideš na posao. Troškove za kupovinu kompjutera, mobilnih, ostalih tehničkih stvari koje definišeš kao neophodna sredstva za rad. To ide dotle da će ti pokriti i račune za hemijsko čišćenje košulja npr. Sve ovo ti vraćaju od poreza. Treba samo da popuniš obrazac na kraju godine i čuvaš sve te račune.

U Nemačkoj npr. kad si bolestan, ako ostaneš kući jedan ili dva dana, ne moraš da donosiš lekarsko uverenje. Samo javiš da si bolestan. Ja sam bila šokirana koliko se ljudi razboljeva petkom i ponedeljkom. ;) Moj šok je trajao dok nije počela nova godina i moja šefica došla na naš redovan nedeljni sastanak da "sredimo kalendar" za dolazeću godinu, što je značilo da se dogovorimo ko će za one produžene, savršene vikende u kombinaciji s praznicima da uzme odmor, ko da bude bolestan i ko da se žrtvuje da ostane u kancelariji. Malo je reći da sam bila skandalizovana manirima "radnih" i "vrednih" Nemaca.

U Nemačkoj se svaki prekovremeni rad plaća i ta satnica je mnogo skuplja od normalne satnice, 30 dana plaćenog godišnjeg je već standard, Itd., itd., da ne razglabam više.

Zaključak je: I ako si radnik i ako si neradnik, prilično ćeš dobro proći u Nemačkoj.

 

I kao slag na tortu citam o interesantnoj prici o coveku koji je ubio celu porodicu nakon sto je izgubio posao u banci kao racunovodja.

I onda gledam kakvu je kucu taj covek otplacivao sa jednom platom 70-ih godina i izdrzavao familiju istovremeno:

 

https://allthatsinteresting.com/john-list

 

john-list-house-aerial.jpg

 

19 spavacih soba sa "balskom" prostorijom koja je imala "tiffany skylight" vrednu 100k USD.

 

28list.1-650.jpg?quality=75&auto=webp&di

 

Jedna plata, racunovodja u banci.

Edited by noskich
  • +1 1
Link to comment

 

Priča o majstorima iz Malambimbija po imenu Dustyesky (as in Dusty Esky, ko razume shvatiće), samo ih je korona sprečila da ne pevaju na paradi u Moskvi 9. maja

 

 

Share & Enjoy

 

Link to comment

Australijska plutokratija ni za pedalj bolja od americke:

 

https://www.mamamia.com.au/aboriginal-deaths-in-custody/

 

400 deaths, zero convictions: Australia's national shame.

 

https://www.theguardian.com/australia-news/2019/aug/23/indigenous-deaths-in-custody-worsen-over-year-of-tracking-by-deaths-inside-project

 

Indigenous deaths in custody worsen in year of tracking by Deaths Inside project
Exclusive: 17 more people have died since August 2018, when analysis revealed 407 deaths since the end of 1991 royal commission

 

https://www.theguardian.com/australia-news/ng-interactive/2018/aug/28/deaths-inside-indigenous-australian-deaths-in-custody

 

More than 400 Aboriginal and Torres Strait Islander people have died in custody since the end of the royal commission into Aboriginal deaths in custody in 1991.

 

PLUTOKRATIJA UBIJA!!!

(i masovno unistava zivote)

Edited by noskich
  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Shitgenstein said:

Ispada da se ne može kritikovati zemlja u kojoj se živi...

Ispada da se ne može kritikovati zemlja u kojoj se ne živi... 

Link to comment

Ne kapiram iz čega to čitaš. Moj komentar se odnosi na post iznad mog koji baš miriše na onu sujetu "ja ostao, on otišao, a ni to mu ne valja, pa što se ne vrati, majku mu jebem". 

Link to comment
51 minutes ago, Shitgenstein said:

Ne kapiram iz čega to čitaš. Moj komentar se odnosi na post iznad mog koji baš miriše na onu sujetu "ja ostao, on otišao, a ni to mu ne valja, pa što se ne vrati, majku mu jebem". 

Na pratiš opus?

 

Čovek radi u državnoj službi zemlje koju kritikuje, za platu koja je preko 100K AUD, izdaje nekretninu i kuka da mu je loše...

 

Težak i bedan život...

Link to comment
2 hours ago, Shitgenstein said:

Ispada da se ne može kritikovati zemlja u kojoj se živi...

 

Tanka je linija između kritike i "koncetracioni logor, pakao na zemlji" :fantom:

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Čovek radi u državnoj službi zemlje koju kritikuje, za platu koja je preko 100K AUD, izdaje nekretninu i kuka da mu je loše...

 

Oh, ja mislio piše iz neke Pjongjangske opštine? :ohmy:

Link to comment

Hah pa istina je da nisam ispratila ceo opus, samo ovlaš ovih poslednjih par strana, i na osnovu toga iskomentarisala. Prelistavši mogu reći da i dalje stoji moj komentar, bezveze mi je taj diskurs "vrati se ako ne valja tamo", naročito u svetlu toga da se čoveku ima šta argumentovano i odgovoriti. Ima i Australija svojih mana.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...