Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Ako je istina ono što su nam o aplikaciji rekli (a nemam razlog da ne verujem), ne vidim nikakav problem, čak i za one što nose poslovni telefon kod švalerki, što na javi što u snu :) 

 

Razočarala me gomila kolega sa posla. Svi su tech savvy, uopšte ne spore da Google/FB mnogo više znaju o njima nego što aplikacija može, ali krunski razlog - milo im da ga šuknu vladi pošto su u mogućnosti.

 

Mi se ovih nedelja u bunkeru opet družimo sa kapetanom Pikarom i posadom mu pa se često zapitam šta bi oni uradili. Tj. ako je virus tako podmukao da Krašerica ne može baš instant da napravi vakcinu, šta bi Džordi i Data smislili da joj kupe vreme. Ovo sa aplikacijom je rešenje koga se ne bi posramili ni za par vekova, ali džaba ako kritična masa ljudi ne instalira.  

 

Edited by peralozac
Link to comment

Jebena klanica ce nas kostati par nedjelja zatvora izgleda.

Zadnja 24h:

13k testova

19 pozitivaca iz klanice

3 iz karantina

 

ZAKLJUCAVAJ!!!

Edited by Moracikus
Link to comment

Doktori su najplacenija profesija u Australiji.

Doktorku u Sidneju cimeri izbacili iz stana pa jadna morala da trazi novu sobu da deli stan drugde, ne moze ni od doktorske plate da kupi sebi stan, a plutokratija joj ponudila privremen smestaj za 220 dolara po noci.

 

https://www.sbs.com.au/news/i-was-desperate-icu-doctor-evicted-from-sydney-share-house-because-of-covid-19-fears

 

'I was desperate': ICU doctor evicted from Sydney share house because of COVID-19 fears

 

A doctor evicted from her share house because of coronavirus fears has called for more clarification on the NSW government's promise to provide free accommodation for frontline workers.

 

NSW Premier Gladys Berejiklian said the government would spend nearly $60 million on accommodation for health workers who were worried about putting those they lived with at risk. 

But Hannah said she was only offered short-term hospital accommodation, at more than $220 a night.

"I didn't think it was worth it for me to move into somewhere on a temporary basis at that price, I might as well find something long-term.

Link to comment

https://www.dailybulletin.com.au/money/53209-aussies-live-hand-to-mouth-even-before-covid-19-wreaking-havoc

Aussies live hand to mouth, even before COVID-19 wreaking havoc

 

The survey reveals nearly a third (32 per cent) of employed Australians are either in credit or have under $100 left in their pocket, after paying all their essentials each month. Essentials refer to mortgage/rent, bills, groceries, kids’ expenses, household maintenance and supplies, and loan repayments. One in 5 (21 per cent) are either in credit or only have up to $50 left each month, after paying for essentials.

 

https://www.money.com.au/discretionary-income-study

Edited by noskich
Link to comment
On 8.5.2020. at 8:55, noskich said:

Doktori su najplacenija profesija u Australiji.

Doktorku u Sidneju cimeri izbacili iz stana

Života ti, koji to doktor živi sa cimerima, kad su već najplaćeniji? A naravno da onda može sebi da kupi stan, ali ne u centru Sidneja i da grune sve u kešu kao što si ti izmaštao da je civilizacijsko pravo.

Link to comment

Ja sam u 3% pa ne mogu da kupim pristojan stan u solidnom kraju kakav je recimo Chatswood ili Burwood na pola sata od centra.

A doktorka da moze da kupi bas bi delila stan i letela na ulicu da ne mora...

 

https://www.skynews.com.au/details/_6126370318001

 

A new report has revealed Sydney and Melbourne are the third and fourth least affordable cities in the world behind Shanghai and Vancouver.

Edited by noskich
Link to comment

Čovek koji je pre 9 godina otvorio ovu temu, ubedjivao nas godinama da postoje mnogo bolja, jeftinija i zdravija mesta na planeti za život, između ostalih i Severna Koreja, i dan danas kuka na istoj toj temi kako ne može da kupi stan baš u Sidneju... 

 

Govori nam da smo pacovi, a sam radi 3 posla i opet je kratak s lovom... 

Link to comment

Najbolji savet :)

 

“You steer the ship the best way you know. Sometimes it's smooth. Sometimes you hit the rocks. In the meantime you find your pleasures where you can.”
Corrado "Junior" Soprano

Link to comment
21 hours ago, noskich said:

Ja sam u 3% pa ne mogu da kupim pristojan stan u solidnom kraju kakav je recimo Chatswood ili Burwood na pola sata od centra.

E, ali sigurno možeš - na kredit; tako se kupuju skupi stanovi - nego nećeš "iz principa"... Jel i doktorka antiplutokrata?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...