Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

 

Pa imali su šansu na izborima prošle godine da glasaju za laburiste sa programom za ukidanje negative gearing. Meni nije jasno zašto je neko mlad i uopšte bilo ko sa zaradom od ispod $200000 godišnje glasao za liberale prošle godine, ali jebiga.

 

Evo rešenja:

 

vWomE6k.jpg

 

Sledećeg meseca u Melburnu - konferencija i program.

 

Share & Enjoy

Link to comment

Pa nije to toliko oko glasanja, znaš već, G&S. Oni ("torijevci") gejmuju sistem, kako se to kaže - videli smo da ciljano "targetuju" swinging seats masnim "grantovima" taman koliko treba da "prevale" neke od njih na svoju stranu. To je sve što treba (pobedili su svega sa par seats... dovoljno.)

 

11907264-3x2-940x627-1-960x600.jpg

(Famozni obojeni grant spreadsheets... Obojeni prema partijskoj pripadnosti elektorata.)

 

 

(Ekskjuz da serbgliš, ali nešto numem da ovo napišem na propisnom maternjem).

Link to comment
2 hours ago, Indy said:

Pa nije to toliko oko glasanja, znaš već, G&S. Oni ("torijevci") gejmuju sistem, kako se to kaže - videli smo da ciljano "targetuju" swinging seats masnim "grantovima" taman koliko treba da "prevale" neke od njih na svoju stranu. To je sve što treba (pobedili su svega sa par seats... dovoljno.)

 

Mislim da su ovaj put laburisti sami sebe porazili, što retko antipatičnim vođom, što nizom kretenskih predizbornih gafova, što otuđivanjem sopstvenih glasača (QLD) i konačno nerazumevanjem ambicija onog dela glasača koji ne glasaju po defaultu.

 

Inače, nije te bilo neko vreme na forumu pa si možda propustio za mene bitnu činjenicu da sam glasao za laburiste. Scena sa Skomom u crkvi bila je previše za moj osetljivi stomak, a tek što mi se isti prevrće na ovaj religious discrimination bill... Čisto da ne misliš da pričam iz slavodobitnog ugla.

 

BIlo kako bilo, velika je prilika propuštena za kontrolisano sređivanje tržišta nekretnina (evo ga 10 meseci kasnije divlja opet iz sve snage), a plašim se da nove neće biti skoro. Laburisti teško da će u nekoliko narednih izbora potezati ukidanje negative gearing ili bilo šta drugo for that matter, samo treba pogledati kako su poleteli da se dodvore rudarima brzo posle izbora.

Link to comment
3 hours ago, peralozac said:

 

Mislim da su ovaj put laburisti sami sebe porazili, što retko antipatičnim vođom, što nizom kretenskih predizbornih gafova, što otuđivanjem sopstvenih glasača (QLD) i konačno nerazumevanjem ambicija onog dela glasača koji ne glasaju po defaultu.

 

Da je moglo bolje - evidentno da jeste, ali izgubili su za "half a bee's dick" što se ovde kaže. (Koalicija je dobila ukupno 51.71% glasova, svega 2 nova poslanička mesta)

 

 

Link to comment

Ta pčela onda ima baš veliko spolovilo :). Koalicija Laburisti su pre izbora bili 76 : 69 poslanika, a sada 77 : 68. To je jasna većina, čak i  ako laburistima nepravedno dodamo svih 6 preostalih poslanika (nezavisni, zeleni itd.).

Link to comment

Ne znam na koju foru ali moj accountant mi obracunao ove godine 6k franking credits.

Ja mislio to samo za penzose kad ono i mali privrednici imaju benifite.

Go Libs, Go ScoMo

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...