Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

14 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Nema noskicha da se žali, mora da je već ispalio na Tajland a nas ostavio da ovde kašljemo :D.

 

Dimna izmaglica po gradu skoro čitave prošle sedmice i skoro svuda, sunce crveno popodne i dok je visoko, nije strašno ali valjda će klovnovima na vlasti biti malo teže da eskiviraju priču o klimatskim promenama i da i dalje guraju ugalj. Ubeđen sam da se PM Morison u svojoj happy clappers crkvi vikendom moli da što pre padne kiša.

 

SaE

 

daa! de nam noskic nestade?!

 

nije se valjda stvarno odselio... (mada da jeste, neminovno bi nam se ovde vec pohvalio :D)

 

 

 

 

 

Edited by roksi
Link to comment

Ja se preselio u Englesku, nisam mogao izdržati tu plutokratiju. Doduše, ako funta ode u kurac posle brexita, eto mene nazad.

 

noskich da napusti posao sa državne sise? :lolol: aj i to da vidim, kao i kako će se snaći na Tajlandu. U engleskoj treba mesec dana da otvoriš jebeni bankovni račun, dok na NZ (a verujem i kod vas prekotasmanski rodjaci) udjes u banku i kažeš “dobar dan, hteo bih otvoriti račun”, i za 5 minuta si izvan banke za eftpos kartom. 

Link to comment
13 minutes ago, maharaja said:

U kojoj banci i zašto toliko dugo? Meni je cela procedura trajala deset minuta, prvog dana.

NatWest. Kako sam tek došao trebale reference, ovo, ono. A pošto otvaram offshore račun u Jersey sve im treba na papiru i poštom, ispunjeno olovkom - ne na računaru. 

Link to comment

A da bi dobio racun, treba i dokaz o prebivalistu/adresi na moje ime. A da bi dobio prebivaliste/stan, treba ti racun i credit report kojeg ne mozes...catch 22.

 

Srecom, sredih skoro sve na pomalo balkanski nacin. A racun za sada imam na TransferWise (preporucujem!).

Link to comment
2 hours ago, braca said:

Da, baš bi se on otvorio za internet, to je skupo bre. Koristio je s posla, al su mu izgleda ukinuli...

 

 

Da da, to ima smisla. Zli plutokratski IT na državnom poslu je blokirao forume i ostale sajtove za gubljenje vremena.

Link to comment

pazi se sad, gravitaciono i magnetno si blizu ovog nasheg izvora, moze da se desi da upadnesh u crnu rupu, pa sledece godine didesh snama na tradiocionalne demonstracije subotom i na terenu diskutujesh ko je najvishe izdao rokenrol :hihi:

Edited by gospa buba
Link to comment
4 hours ago, dragance said:

NatWest. Kako sam tek došao trebale reference, ovo, ono. A pošto otvaram offshore račun u Jersey sve im treba na papiru i poštom, ispunjeno olovkom - ne na računaru. 

 

Naravno da mora duze. Sta je tu cudno?

Nego, samo cekaj da ti dodje Korbinara... pa da otvori sve Jersey racune.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...