Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Kako se glasalo danas? Vidim, cestita se nezavisnoj doktorki na istoorijskoj pobedi.

Imamo li nekoga sa lica mesta? Uobicajeno nas zanima - biracko mesto, je li bilo guzve, sta ste obukli za glasanj, itd.

 

Ako dobro razumem predistoriju, liberali su smaknuli Turnbula sa mesta premijera i postavili Morisona. Turnbul je potom podneo ostavku i na mestu u parlamentu sto je dovelo do vanrednih izbora. Koalicija ima tanku vecinu od jednog mesta u parlamentu. Turnbul se uopste nije pojavljivao u kampanji. Toliko je sve postalo rizicno za liberale da su morali da reaktiviraju Hauarda poslednjeg dana kampanje da objasnjava zasto glas iz protesta nije resenje. Evo vidim da Turnbulov sin sada slavi i likuje zbog rezultata. 

Link to comment

Ti bre to pratiš i razumeš k'o da si na lokalu. Valjda će da se javi neko od ovih iz Sidneja, ako su preživeli nevreme (koje koincidiralo sa objavljivanjem gubitničkih rezultata za vladajuću koaliciju.)

 

Mnogo je ljudi zadovoljno sa ovim razvojem događaja, o čemu svedoči i fakt da 80% "otpalih" kandidata daju svoje preference pobednici. To je dosta široka koalicija, od "pravih" liberala (kojih je donekle predstavnik taj bivši premijer), pa preko laburista sve do zelenih i drugih nezavisnih. Pošto je vlada predosećala da gubi, jako su brljali zadnjih dana... između ostalog su podržali (imbecilni) predlog u senatu da je "u redu biti belac" (što je inače međunarodni slogan "belih nacionalista"). Takođe su igrali na kartu da podržavaju preseljenje australijske ambasade u Jerusalim - dakle, išli su full Trump. Ovo je odgovor njihove tradicionalne baze (oni su pobeđivali u ovoj izbornoj jedinici praktično oduvek, tu žive uglavnom veoma imućni ljudi i ima puno Jevreja - otuda i trik sa premeštanjem ambasade...) Znači, epic fail.

Link to comment

Ma pratim zato sto ovde niko ne izvestava o AU, valjda zato sto je daleko, a su sve informacije vrlo lako dostupne na engleskom jeziku. 

 

Kapiram da je to imucniji kraj i da naginje liberalima. ALi pretpostavljam da u tom delu grada (Kings Cross, Bondi, i sl) zivi neki bitan broj progresivnijih mladjih ljudi koji mogu da si priuste te skupe rente. Konkretno, znam da je drugar u svojim ranim tridesetim rentirao gajbu bas u tom kraju da bi bio blizu bitnih gradskih sadrzaja.  Kakva su pravila sto se tice prava glasa tamo kod vas? Je li glasaju svi koji trenutno zive u toj izbornoj jedinici, ukljucujuci i podstanare, ili mora neki permanent residency da se ima?

Link to comment

Kad se doseliš negde da živiš moraš da se prijaviš izbornom komitetu. Ali, obično to nije odmah. Na ovim današnjim izborima nekoliko kandidata (uključujući i glavno dvoje) nisu mogli da glasaju iz tog razloga... što je malo smešno, ali eto.

 

A u vezi toga kakav je to kraj, bolje iDemo ili drugi iz Sidneja... Ja o tome isto znam s interneta kao i ti.:D

Link to comment
1 hour ago, pacey defender said:

Uobicajeno nas zanima - biracko mesto, je li bilo guzve, sta ste obukli za glasanj, itd.

 

Ja ni jednom nisam išao da glasam i nemam pojma gde mi je biračko mesto. Uglavnom glasam u singlet, shorts & thongs (papuče, ne gaće :)) ili već aktuelnoj kućnoj varijanti jer postoji opcija da se glasa poštom za ljude koji neće biti u mogućnosti da posete biračko mesto iz bilo kog razloga. Ne mora ništa da se dokazuje, samo se treba na vreme prijaviti i onda ti pošalju glasačke listiće i kovertu za povratno slanje. To dođe par nedelja pre glavnog glasanja i mora da stigne nazad do izborne komisije do određenog datuma. Mora neko da bude svedok (potpisom) stavljanja listića u kovertu, ali je dozvoljeno da supružnici međusobno svedoče. Gospođu Ložač mrzi da se time maje pa ja već godinama krivotvorim njeno glasanje i potpise.

 

Drugari Viktorijanci, prijava počinje za desetak dana - Postal voting in the 2018 State election

 

Ovo gore važi za republičke* i savezne izbore, a na izborima za lokalnu vlast vrsta glasanja zavisi od opštine. U mojoj recimo svi po definiciji glasaju poštom, ne postoje biračka mesta. 

 

* - ovo republičke shvatiti u duhu prevoda na srpski, ništa drugo ne insinuiram :) 

Edited by peralozac
Link to comment
3 hours ago, Indy said:

A u vezi toga kakav je to kraj, bolje iDemo ili drugi iz Sidneja... Ja o tome isto znam s interneta kao i ti.:D

 

Sin koleginice s posla isao u 'jevrejsku' privatnu (srednju) skolu u tom kraju, igrao fudbal za skolski tim. 

Kogleginica - k'o i mi ostali smrtnici - drzavni pos'o, prosecna plata. 

Inace - iz Rusije, imaju jevrejsku liniju u poreklu tako da su malog primili da ide u skolu po 'povlashcenoj' ceni inace nikad u zivotu ne bi imali para za punu cenu...

Elem, na treningu - neko od dece donosi treneru kljuc od kola - ocigledno neko od roditelja izgubio. Trener gleda, logo Mazda, pise da je model 121 (ovo se desavalo pocetkom veka)... Dakle, trener gleda & gleda pa kaze - "ovo nije niko od (roditelja) nase dece". As in - niko nije takva sirotinja da vozi em Mazdu em 121... 

A mali (Andrej) gleda i razmislja - pa ovo je kevin kljuc od kola... :)

 

To je takav kraj... 

A ovo sa ambasadom je takva sramota - mis'im sta god da ko misli i o njima i o ambasadi i o Trampu - potezati to na lokalnim izborima je sprdnja.

Link to comment
16 hours ago, pacey defender said:

Kako se glasalo danas? Vidim, cestita se nezavisnoj doktorki na istoorijskoj pobedi.

 

Oops... čestitke su možda bile preuranjene. :sad:

 

Naime, još se prebrojavaju glasovi prispeli poštom, i oni su već drastično promenili rezultat (mada nezavisna doktorka i dalje pobeđuje, ali samo za dlaku.) Ispostavilo se da je većina glasova prispelih poštom za torije (tj. vladinog kandidata.) Kažu neki da, pošto su izbori bili u subotu, to znači da je većina (ortodoksnijih) Jevreja poslala glas poštom, da ne bi kršili Sabat. Ko zna... uglavnom, ostaje da se vidi, ima još puno poštanskih glasova za prebrajanje i više nije ništa sigurno (to izborno mesto se zasad vodi kao upražnjeno).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...