Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

Pre neki dan sam prvi put uzeo da slušno uporedim neke lp ploče i neke kompakt-diskove. U pitanju su, sa jedne strane, bile tri jugotonove licencne ploče - "Ubice", "Broj zveri" i "Komad od uma Google prevodilac" - sastava Iron Maiden, a, sa druge, enhanced cd remasteri istih tih albuma. Rezultati testa su me šokirali... Ma koliko zvučna panorama cd-ova bila detaljnija, svirka deluje nekako usahlo i razdešeno. Sa druge strane, jugotonove ploče sviraju dosta životnije, inspirišući te da se bacaš po sobi, a tokom numere "The Trooper" gotovo imaš utisak da će ruski vojnici iskočiti iz zasede iza zvučničkih stalaka i izbosti te bajonetima... Stoga sam odlučio da utopim skoro sve enhanced cd remastere Mejdna, i zadržim jedino albume "Iron Maiden" i "Broj zveri", da ih poklonim bratovljevoj ćerki za, sukcesivno, deveti i deseti rođendan.

Edited by Willow
Link to comment

jutros, pre odlaska na posao, se slusalo:Aztec Camera "High Land, Hard Rain", ljubav iz tinejdzerskih dana, jos uvek odlican pop albumTuxedomoon "Holy Wars", pregazilo ga vreme, osim par odlicnih numeraSex Pistols "Never mind...", jebemliga, ja sam ovo tek pre neki dan prvi put cuo u celosti i moram da priznam da i nije tako lose. Daleko mi je od jednog od najboljih punk albuma, ali ima dobrih stvari, narocito medju ne-hitovima. da se malo kurcim: prvo japansko izdanje iz 1977!

Link to comment
Ccc, opet kurdi laze ljude da ima gramofon.
Uh, dobro je, sad mi je malo lakse.Nikako to da dodje na red. Nema se vremena za analogije, jbg. Ceo zivot mi je stao u malecni iPhone, tu mi je muzika, prijatelji i rodbina u iPhoneovom FB-u, korespodencija, fotografije, filmovi. Kad ja umrem, iPhone ce nastaviti da zivi vecno, i ja kroz njega. Dace bog, dotle ce biti aktuelan iPhone generacija 87 (obzirom na brzinu kojom Apple izbacuje proizvode). Radice na thorium i nikad mu nece iscureti baterije, ni kad se sve zvezde razidju na beskonacne distance.A da imam gramofon, slusao bih ovo (jpg fajl okacen je velicine LP-a, radi realizma). To mi je ostalo u Beogradu, i molim boga da ih (LP-ove) staramajka i staraotac drze vertikalno. Stoput sam im rek'o.front6.jpg
Link to comment

Juče bili aktuelni "Leb & sol" i neke disko i bluz ploče, zatim stavio na gram. ovo drago Jugotonovo izdanje iz 1983.:plocamaidenpiece.jpgplocamaidenpiece2.jpgŠta reći... Presrećan sam što "Parče od uma" tako otmeno stari, ostajući kul kroz decenije. Numere "Pešadinac", "Ukrotiti zemlju", "Gde se orlovi drznu" ili "Umri sa svojim čizmama na nogama" sve bolje izgledaju sa svakim novim slušanjem. Stoga greši svaki čovek koji ponekad ne presluša ovu ploču, jer tako propušta da počasti svoje centre za uživanje izuzetnom poslasticom...

Edited by Willow
Link to comment

Spustanje u vikend:The Crimson Curse - Both Feet In The Grave (Goldenrod Records 1998, clear vinyl)

p1000840t.jpg

Shellac - 1000 Hurts (Touch And Go 2000, LP, Album + CD, Album + Box)

p1000838l.jpg

Godspeed You Black Emperor! - Lift Your Skinny Fists Like Antennas To Heaven (Constellation 2000)

p1000835y.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...