Jump to content
IGNORED

SOČIVA


ToniAdams

Recommended Posts

Kad sam već ovde: da li pijete neke vitamine za oči? Imaju li smisla neki više od drugih? Vidim da je glavna supstanca lutein, pa da li postoje neke razlike u tome da li će biti ova ili ona vrsta....Makulin, Visionace, Vitrex...?

Link to comment
24 minutes ago, Svemir Zeka said:

Kad sam već ovde: da li pijete neke vitamine za oči? Imaju li smisla neki više od drugih? Vidim da je glavna supstanca lutein, pa da li postoje neke razlike u tome da li će biti ova ili ona vrsta....Makulin, Visionace, Vitrex...?

Tim Vitrex :kecman:

doduse ja imam problem sa staklastim telom za sta je pomenuti kao bas,bas...

Link to comment
11 minutes ago, jorma shparga said:

Tim Vitrex :kecman:

doduse ja imam problem sa staklastim telom za sta je pomenuti kao bas,bas...

E, to imam i ja. Muti mi se na desnom oku. Rekla mi da danas da je to očekivano, s obzirom na "kliničku sliku". Pomaže li ti šta?

Link to comment
2 minutes ago, Svemir Zeka said:

E, to imam i ja. Muti mi se na desnom oku. Rekla mi da danas da je to očekivano, s obzirom na "kliničku sliku". Pomaže li ti šta?

definitivno nije gore...mada meni su rekli da se kod odvajanja stakl.tela vremenom vraca stvar u normalu, tako da je mozda i do toga.

Link to comment
1 minute ago, jorma shparga said:

definitivno nije gore...mada meni su rekli da se kod odvajanja stakl.tela vremenom vraca stvar u normalu, tako da je mozda i do toga.

 

PItam, jer mi je muka koliko te suplementacije koristim, pa aj da znam ima li smisla.

I meni rekli nešto takvo, meni se to pojavilo pre 3 godine, odem zbog toga, a nađu mi nevezano neke rupture....koje možda ne bi pokazale ovakve simptome, te sam bila srećna što me je nešto odvuklo, kad sam već bila neodgovorna i nisam išla redovno na preglede.

Onda se nešto u međuvremenu povuklo, a evo od pre nekog vremena opet.

 

Link to comment
  • 7 months later...

ima li neko baznu krivinu oka vecu od 8.7 i kod koga je radio fitovanje sociva?

 

moram da promijenim sociva koja koristim (u lijevom oku) jer mi se dosadasnja alcon dailies zacementiraju za roznjacu (strmo su fitovana tj treba da budu zakrivljenija). medjutim, na nasem trzistu nema dnevnih sociva sa bc 8.8 ili 8.9, pa ih nijedna optika tj optometrista ne isprobava na kupcima.

mjesecnih ima ali su mi oci jebeno osjetljive i ne prelazi mi se na njih.

 

mogu da narucim sa neta odgovarajuca dnevna. ipak, bolje bi bilo da mi strucno lice preporuci konkretno rjesenje.

 

Edited by morgana
Link to comment
3 hours ago, Jimmy Kowalski said:

Ja sam ovde vec spominjao trening vida pomocu koga bi trebalo da ljudi sami koriguju svoj vid, ali niko tada nije nista komentarisao. Zanima me da li je neko mozda isao na te radionice, ili zna nekog, pa da podeli iskustva?

 

Ako cujes nesto da je nekom pomoglo, javi please. Ja vise ne znam kako ubadam, jos malo pa ce mi i depth of field nestati. 

Link to comment

Ja opet pre mesec dva zaspao sa socivima par puta i od tad mi se nesto jako uzjebalo, mozda ocni pritisak ili tako nesto. Od tad vidim dosta slabije i zamaraju mi se oci, patnja. Ici cu na pregled kad dodjem iz Njemacke ali teska prica, sad imam jos vecu zelju da odradim operaciju skidanja dioptrije. 

Link to comment
3 minutes ago, Zli Gli said:

Ja opet pre mesec dva zaspao sa socivima par puta i od tad mi se nesto jako uzjebalo, mozda ocni pritisak ili tako nesto. Od tad vidim dosta slabije i zamaraju mi se oci, patnja. Ici cu na pregled kad dodjem iz Njemacke ali teska prica, sad imam jos vecu zelju da odradim operaciju skidanja dioptrije. 

 

To što si spavao s njima ne utiče na  dioptriju, ni na pritisak, ali ti se možda desila abrazija rožnjače, koje ti pravi zamućenje i lošije vidiš. Tu nema drugog leka osim da skineš sočiva na neko vreme skroz, uz terapiju za oči koju će ti dati lekar. 

Imala sam to, evo i dan danas (to je bilo pre 23-4 godine) se vidi mali ožiljak. Isto kuntala sa sočivima.

Ali ne zezaj se s tim, što pre idi kod lekara.

Link to comment

Au... Pa ja bez njih ne vidim nista, minus 2.5 mi je dioptrija, a trenutno sljakam u Nemackoj. Neizvodljivo otprilike bar jos mesec dana. I moguce da je to ali desilo mi se mnogo puta ranije da zaspim sa socivima i nista a to jutro cim sam se probudio osetio da nije dobro, peklo me i mutno bilo sve. Lose bas. 

Link to comment

Imao pa uzeo sociva davno pa odradio pregled da kombinujem naocare i sociva ali dzabe kupio stakla, eno stoje kuci 5-6 godina bez da sam kupio okvire. Sociva svaki dan od budjenja do spavanja, prosek 16+ sati. 

Link to comment

tako mozes sebe da dovedes do izrazito suvih ociju, ostetis roznjacu i umanjis sansu da si dobar kandidat za lasik operaciju

 

a to sto ti je vid mutan ujutru a prespavao si sa socivima vjerovatno znaci da si bio razvio hipoksiju tj roznjaca nije dobijala doboljno kiseonika 

Edited by morgana
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...