Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

Jedna preporuka za sve sa ogromnim ekranima - Kiwi Browser. Em je address bar i meni dole, em su u poslednjoj verziji ubacili i "šaku". Nalazi se pored address bara i kada se "klikne", ceo sajt se spusti tako da se lagano mogu dohvatiti sadržaji s vrha stranice. Ostalo sve šljaka kao i običan Chrome.

PS: Ima i ad-blocker koji lepo radi i lako se isključuje po potrebi.

Edited by zorglub
Link to comment
  • 1 month later...

Ne uspevam da nadjem gde se moze podesiti default mode za telefon, kada se prikaci na komp. Moze li to uopste i da se uradi, ili ja fantaziram? Po defaultu mi stoji da se puni, a to mi nikada ne treba, vec prenos podataka. Tu u tom meniju nemam nikakvu opciju za podesavanje, a gledala sam jos u odeljcima: Sistem, Korisnik, Sigurnost i ne vidim nista.

Link to comment

Puh, ne uspevam da nadjem uopste ovaj prvi deo; niti se secam da sam na jednom mestu videla ovakva podesavanja. Verovatno razlikuje od telefona do telefona? U pitanju je 8.1.0, nexus 5x, i isto je i kod mog muza na nexusu 6.

Nasla sam sad deo "Povezani uredjaji", i tu ima stavka USB, ali nista nema u ponudi da bude default, niti ima taj propratni tekst kao kod tebe; ovo sto stoji trenutno "razmena podataka" je zato sto sam to rucno odabrala.

 

5VWR0f_dnYYeOEoMI2sofEMeTMEJBMVglnEsuYxw6CCeDLVbZfgbBBIq6HXhdPqAt5JTPoUaITgFsk57

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
Enable developer options and debugging
  • Open the Settings app.
  • (Only on Android 8.0 or higher) Select System.
  • Scroll to the bottom and select About phone.
  • Scroll to the bottom and tap Build number 7 times.
  • Return to the previous screen to find Developer options near the bottom.
Link to comment

Ukljucila sam te programerske opcije, kako je Skyhighatrist pokazao, ali i dalje ne vidim tu opciju o kojoj Renne pricas. Nasla sam neke od tih koje ti imas na toj prvoj slici. Videcu kada i muz bude bio tu, jos jedan par ociju bolje vidi.

 

U svakom slucaju hvala na trudu i smernicama :)

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 13.3.2019. at 21:10, zorglub said:

Jedna preporuka za sve sa ogromnim ekranima - Kiwi Browser. Em je address bar i meni dole, em su u poslednjoj verziji ubacili i "šaku". Nalazi se pored address bara i kada se "klikne", ceo sajt se spusti tako da se lagano mogu dohvatiti sadržaji s vrha stranice. Ostalo sve šljaka kao i običan Chrome.

PS: Ima i ad-blocker koji lepo radi i lako se isključuje po potrebi.

 

Upravo sam provalio da YT na Kiwiju 'ladno radi u pozadini, čak i kad se isključi ekran. Jel' ovo može i sa Chromom, jer se baš i ne sećam?

Link to comment
Quote

 

"Alphabet Inc’s Google", krovna Guglova firma, prekida suradnju s Huavejem, javio je Rojters pozivajući se na dobro upućeni izvor.

 

Još nije reč o potpunom prestanku poslovanja, ali je svakako veliki udarac za azijsku kompaniju, koja se poslednjih nedelja našla na udaru Donalda Trampa.

 

Napomenimo da se ova odluka Gugla odnosi na sve one koji će tek postati vlasnici mobilnih telefona koje proizvodi Huavej.

 

Huavej će tako izgubiti pristup za apdejt telefona koji imaju Android. Takođe, izgubiće pristup Google Play Storeu, Gmailu te drugim brojnim aplikacijama.

 

"Huavej će moći da koristi samo javno dostupne verzije Androida i neće imati pristup Guglovim servisima i aplikacijama", rekao je izvor za Rojters.

 

Detalji ovog prekida saradnje još se dogovaraju u Guglu, piše Rojters.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...