Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Pa kakvi bilmezi, Bog te jebo.

 

Idioti imaju vise desetina hiljada zarazenih svakodnevno..Nece niko jebeno izbeci jebeni omikron, vakcinacija je prdnula u cabar manje-vise oko toga..ali ajde da izbacimo nekoga za primer.

  • +1 3
Link to comment
53 minutes ago, Tsai said:

 

pa onda nek se vakcinise ako je iole normalan.

nece propustiti celu sezonu zbog svojih ludackih stavova

 

i ja isto mislim da bi mu najbolje bilo da se vakciniše jer, koliko mi je poznato, nema zdravstveno stanje zbog kojeg ne može da primi vakcinu. mislim i da bi trebalo uvesti obavezu vakcinacije, ne za sve građane ali za pojedine kategorije svakako (zdravstvo, prosveta, vojska, policija).

 

ali nije bitno šta mislim ja. bitno je šta misli on. a on očigledno ne želi da se vakciniše.

 

a ima i pravo da ne želi, s obzirom da vakcinacija protiv kovida nije obavezna. znači, radi se o slobodi izbora. sloboda izbora ne može da izgleda tako da imam mogućnost A i mogućnost B, ali ako izaberem mogućnost B treba me smatrati nenormalnim i budalom i tretirati me kao kriminalca. to nije sloboda izbora, to je pritisak na čoveka da ipak uradi ono što ne želi i što nema obavezu da uradi zato što većina smatra da je to ispravno.

 

ove tvrdnje da on ugrožava javno zdravlje u Australiji su potpuno neutemeljene. diskreciono ovlašćenje, barem u našom pravnom sistemu, nema značenje samovolje. ne znači da ja mogu da donesem odluku kako god mi se hoće bez ikakve veze sa činjenicama i realnošću. jeo više su neutemeljene tvrdnje da će njegovo ponašanje da dovede do nekakvih nemira, remećenja javnog reda. pazi, kaže "može da dovede". pa ako već Đoković ima takav uticaj na antivaksere do nemira može da dovede i njegovo proterivanje. ako takav uticaj postoji, čak je realnije da bi ovakav tretman doveo do nemira. a ja stvarno sumnjam da među antivkserima takav ugled uživa čovek koji je nabavljao vakcine i organizovao vakcinaciju za veliki broj drugih ljudi.

 

niti jedna činjenica ne ukazuje da je on nekakav antivakserski bog niti da njegovo ponašanje može da ima takav uticaj da dovede do protesta, nemira isl.

 

Kenguri su u problemu jer nemaju nikakav realan osnov za rigorozne mere koje žele da preduzmu. pa kad nikave konkretne opasnosti ne postoje, onda treba nategnuti neku apstraktnu opasnost. 

 

šta misli opšta javnost o tome, nije pravno relevantno. opšta javnost sigurno ima većinski stav da bi npr. bilo super da porezi budu duplo niži. što vlast ne raguje tako promptno u tom slučaju?

 

juče sam negde video i anketu sa nekog Aus. portala gde se više ljudi izjasnilo da bi pre proteralo tog Morisona iz zemlje nego Đokovića. 

 

Edited by Ted
  • +1 7
Link to comment
1 minute ago, Ted said:

 

i ja isto mislim da bi mu najbolje bilo da se vakciniše jer, koliko mi je poznato, nema zdravstveno stanje zbog kojeg ne može da primi vakcinu. mislim i da bi trebalo uvesti obavezu vakcinacije, ne za sve građane ali za pojedine kategorije svakako (zdravstvo, prosveta, vojska, policija).

 

ali nije bitno šta mislim ja. bitno je šta misli on. a on očigledno ne želi da se vakciniše.

 

a ima i pravo da ne želi, s obzirom da vakcinacija protiv kovida nije obavezna. znači, radi se o slobodi izbora. sloboda izbora ne može da izgleda tako da imam mogućnost A i mogućnost B, ali ako izaberem mogućnost B treba me smatrati nenormalnim i budalom i tretirati me kao kriminalca. to nije sloboda izbora, to je pritisak na čoveka da ipak uradi ono što ne želi i što nema obavezu da ne uradi zato što većina smatra da je to ispravno.

 

ove tvrdnje da on ugrožava javno zdravlje u Australiji su potpuno neutemeljene. diskreciono ovlašćenje, barem u našom pravnom sistemu, nema značenje samovolje. ne znači da ja mogu da donesem odluku kako god mi se hoće bez ikakve veze sa činjenicama i realnošću. jeo više su neutemeljene tvrdnje da će njegovo ponašanje da dovede do nekakvih nemira, remećenja javnog reda. pazi, kaže "može da dovede". pa ako već Đoković ima takav uticaj na antivaksere do nemira može da dovede i njegovo proterivanje. ako takav uticaj postoji, čaj je realnije da bi ovakav tretman doveo do nemira. a ja stvarno sumnjam da među antivkserima takav ugled uživa čovek koji je nabavljao vakcine i organizovao vakcinaciju za veliki broj drugih ljudi.

 

niti jedna činjenica ne ukazuje da je on nekakav antivakserski bog nita da njegovo ponašanje može da ima takav uticaj da dovede do protesta, nemira isl.

 

Kenguri su u problemu jer nemaju nikakav realan osnov za rigorozne mere koje žele da preduzmu. pa kad nikave konkretne opasnosti ne postoje, onda treba nategnuti neku apstraktnu opasnost. 

 

šta misli opšta javnost o tome, nije pravno relevantno. opšta javnost sigurno ima većinski stav da bi npr. bilo super da porezi budu duplo niži. što vlast ne raguje tako promptno u tom slučaju.

 

juče sam negde video i anketu sa nekog Aus. portala gde se više ljudi izjasnilo da bi pre proteralo tog Morisona iz zemlje nego Đokovića. 

 

 

uopste ne pricam  o ovoj ludnici u australiji nego o potencijalnom scenariju u kojem vakcine na svim GS budu obavezne a on ode u penziju zbog toga. ako se to desi, zaista mislim da takav fail nije postojao u istoriji sporta

  • +1 1
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...