Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

27 minutes ago, harper said:

 

Apsolutno se slazem s ovim, napisao sam to vec par puta, i ne, nisam mislio na tebe. Prvenstveno mislim na ljude koji do sada nisu pokazali ama bas nikakvo interesovanje ni za tenis ni za Djokovica jer ih, po sopstvenom priznanju, ni za jedno ni za drugo nimalo nije briga. Cak ni argument da su zainteresovani jer im je vazno da drzava funkcionise perfektno je komicno kad znamo u kakvoj drzavi zivimo. Hiljadu puta smo do sada videli da nikakav slucaj za srpsku drzavu nije reprezentativan i da sta god da se desi ovih dana bice isto i ubuduce.

 

ovde bi bilo u redu da ja uskočim, pošto sam eksplicitno napisao da me je baš briga i za turnir i za tenis i za Đokovića. što je sve tačno, tenis mi je dosadan za gledanje i praćenje u kontinuitetu (pogledam neki meč tu i tamo), a mučan mi je i način na koji se izveštava o Đokoviću, kako se svojata, kako se kao pitanje života i smrti razmatra dal je goat ili nije goat, dal će da padne sa prvog mesta (kao da ne može da se vrati tamo ako i padne), dal će da izgubi ovoliko ili onoliko bodova. o pojedinim članovima porodice zaista neću, tek to se trudim da izbegnem maksimalno.

 

što se tiče mog ukljulčivanja u raspravu ovde ono je, da sa tako izrazim, dobrim delom bilo protiv moje volje. ne u smislu da me je neko silom naterao da nešto pišem, već u smislu da mi Đoković i njegova situacija danima iskaču iz frižidera i prate me gde god da se osvrnem. na vestima, platformama, podcastima, u privatnim kontaktima gde god da krenem ta tema mi se faktički nameće, nudi mi se da nešto pročitam, da nešto pogledam, da se o nečemu izjasnim. pa kada je već tako, latio sam se da prelistam malo izvore i elementarno se upoznam sa pričom. pa kad sam već to uradio, onda mogu i da ostavim neki komentar ovde. da nije tako agresivno to izveštavanje, gotovo je izvesno da bih ignorisao celu priču, kao što sam mnoge priče o Đokoviću ignorisao i do sada.

 

nemam nikakav pik na čoveka, niti žudim za tim da se dokaže da je u nečemu pogrešio, niti bi me takvi dokazi činili srećnim. ako bude učestvovao na turniru želim mu i da ga osvoji, svakako neću biti neko ko će navijati protiv njega. vrlo se trudim da razdvojim ono što on kao sportista radi i postiže, od njegovoih stavova sa kojima se uglavnom ne slažem i stavova i ponašanja članova njegove porodice.

 

 

 

 

Edited by Ted
  • +1 3
Link to comment
Just now, Budja said:

 

Spiegel je ekspliticno rekao da drzava Srbija falsifikuje sertifikate, to prevazilazi Djokovica.

 

Pogledaj argument o IDovima, priča uopšte nije završena.

Link to comment
3 minutes ago, Budja said:

 

Ovo, dakle, opet govori da su mainstream mediji takodje fake news orijentisani i da je istrazivacko novinarstvo otislo u kurac.

 

Ovo je nivo 1 Informera - decko naso time code, ha, vidi Djokovic falfisikovo, odma na tviter, bez bilo kakve provere.

 

 

trebalo je da se uradi provjera na trecem testu. poklapanje za 22. nasuprot razilazenja za 16/26. je ulilo laznu sigurnost. u tom smislu je, u okviru bloga i tvitera, nenamjerna greska. ali spigl koji je vijest prenio je vec svinjarija. 

 

osim, naravno, ako je ovo s id-jem tacno.

Edited by morgana
Link to comment
2 minutes ago, harper said:

 

Niti je iko to tvrdio. Pogledaj ponovo sta si procitao.

 

Tvoje otvaranje je bilo "vec je pokazano da vakcine ne stite od omikron soja"

Naravno, onda si to dalje kvalifikovao, međutim jasno je kad se to istakne kao prva rečenica o kakvoj je logičkoj manipulaciji reč.

Link to comment
27 minutes ago, Filozof manijak said:

Postada Novak spiritus movens PPP-a 7528.  (2022 AD)

Aferim :D

Lep pokazatelj koliko ima istine u tome da sofisticirane i uzvišene  persone sa foruma živo zabole za nekog udarača loptice. Znam, znam, nije to zbog njega kao njega nego zbog nečega do sada neviđenog u Srbiji, pa otuda i do sada neviđena eksplozija na forumu - verovatnog dvodnevnog nepoštovanja karantina ili falsifikata, šta je kome draže. Problemi u Australiji sigurno nisu razlog, to smo ustanovili - koga briga za probleme sa papirima nekog šabana iz šabanske familije, nije se dobro spremio za Pedra™ koji je samo pratio algoritam.

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, Sammael said:

 

Velika ograda je da bez poznavanja tačnog modela baze podataka i arhitekture sistema, sve što pričam su pretpostavke.

 

Sam QR kod je manje-više samo upakovani URL sa još nekim metapodacima koje ne možemo da vidimo ali verovatno služe da bi se mogla proveriti autentičnost.

 

Da sam ja projektovao bazu podataka, ona bi imala sledeće tabele (pojednostavljeno):

- Lice (sadrži identifikacione podatke o licu, JMBG, ime i prezime, LIB, štagod)

- Test (sadrži podatke o svakom testu - jedinstveni ID svakog testa, na koje se lice odnosi, tip testa, datum i vreme kada je izvršeno uzorkovanje, podatke o osobi koja je izvršila uzorkovanje, datum i vreme kad je test urađen, podatke o osobi koja je unela rezultat, rezultat testa)

- Potvrda (sadrži podatke o potvrdi - jedinstveni ID potvrde, na koji se ID testa odnosi, kada je generisana, kojim kanalom je izdata - email, eUprava, itd)

 

Baze se obično projektuju za CRUD princip - (Create, Read, Update, Delete). Ni u ludom ludilu ne bih ovde to radio, arhitektura sistema bila bi takva da tabele za test i potvrdiu omogućavaju samo Create i Read, a ako je neophodna neka korekcija podataka to bi se radilo kreiranjem novog sloga u bazi koji sadrži ažurirane podatke uz debelu napomenu zašto je ažuriranje urađeno, ko je sproveo i vezu na originalni red. Tako bi se garantovao revizijski sled i onemogućila manipulacija. Ovo naravno ne bi bilo transparentno krajnjim korisnicima koji bi uvek videli samo poslednji red tj. najnovije podatke.

 

A da, i svakako bi direktan rad sa bazom bio sprečen sistemskom polisom da bi se onemogućila manipulacija. Moralo bi sve da ide kroz backend i da pravi trag u logu.

 

ID je u 99.99% slučajeva autogenerisani broj koji se dodeljuje rastućim redosledom ili nešto što se zove GUID. Pošto ovde nije GUID u pitanju, neću to ni da objašnjavam. ID je uvek rastući, može da dođe do pojave "rupa" ukoliko se transakcija koja je kreirala novi slog u bazi poništena, ali ne može da se desi da se ID-ovi preklapaju, vraćaju u nazad, i slično. To jest, teoretski može, ali taj nivo nesposobnosti informatičara ja to za 21+ godina profesionalne karijere nisam video.

Bold: Kako radi e-uprava ne bih se kladila da ovo neko nije uradio. :whistle:

 

Sad ozbiljno, pricu oko ID-ja moze samo da objasni onaj ko je sistem pravio, sve ostalo su nagadjanja. 

Novak ima toliko gresaka u koracima, ali mislim da ovo sa "fejkovanjem" testova nije jedna od njih. 

Link to comment
2 minutes ago, Budja said:

 

Ovo, dakle, opet govori da su mainstream mediji takodje fake news orijentisani i da je istrazivacko novinarstvo otislo u kurac.

 

Ovo je nivo 1 Informera - decko naso time code, ha, vidi Djokovic falfisikovo, odma na tviter, bez bilo kakve provere.

 

U pitanju je klasicna politicka tehnika ocrnjivanja, daleko od toga da je samo fake news. Napisao sam vec, sada se puca u vazduh u nadi da ce se pogoditi Djokovic a i ako se ne pogodi, plasiranjem tih praznih pucnjeva u ovolikoj frekvenciji pojacace se anti-Novak sentiment i vremenom "utvrditi" da je u pitanju prevarant pa, iako jos nismo otkrili kakav je prevarant u pitanju, to vise nije ni bitno jer je prevarant svakako. Jos pre nekoliko dana sam napisao da to izgleda nije nista drugo do sofisticirana varijanta price o Djilasu i njegovih 619 miliona kod prosecnih konzumenata tabloida u Srbiji a kako dani prolaze ta analogija je sve manje ekstremna. Porazna je cinjenica da iko iole inteligentan moze da popusi tu pricu ali to je tako kako je.

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Ted said:

 

ovde bi bilo u redu da ja uskočim, pošto sam eksplicitno napisao da me je baš briga i za turnir i za tenis i za Đokovića. što je sve tačno, tenis mi je dosadan za gledanje i praćenje u kontinuitetu (pogledam neki meč tu i tamo), a mučan mi je i način na koji se izveštava o Đokoviću, kako se svojata, kako se kao pitanje života i smrti razmatra dal je goat ili nije goat, dal će da padne sa prvog mesta (kao da ne može da se vrati tamo ako i padne), dal će da izgubi ovoliko ili onoliko bodova. o pojedinim članovima porodice zaista neću, tek to se trudim da izbegnem maksimalno.

 

što se tiče mog ukljulčivanja u raspravu ovde ono je, da sa tako izrazim, deobrim delom bilo protiv moje volje. ne u smislu da me je neko silom naterao da nešto pišem, već u smislu da mi Đoković i njegova situacija danima iskaču iz frižidera i prate me gde god da se osvrnem. na vestima, platformama, podcastima, u privatnim kontaktima gde god da krenem ta tema mi se faktički nameće, nudi mi se da nešto pročitam, da nešto pogledam, da se o nečemu izjasnim. pa kada je već tako, latio sam se da prelistam malo izvore i elementarno se upoznam sa pričom. pa kad sam već to uradio, onda mogu i da ostavim neki komentar ovde. da nije tako agresivno to izveštavanje, gotovo je izvesno da bih ignorisao celu priču, kao što sam mnoge priče o Đokoviću ignorisao i do sada.

 

nemam nikakav pik na čoveka, niti žudim za tim da se dokaže da je u nečemu pogrešio, niti bi me takvi dokazi činili srećnim. ako bude učestvovao na turniru želim mu i da ga osvoji, svakako neću biti neko ko će navijati protiv njega. vrlo se trudim da razdvojim ono što on kao sportista radi i postiže, od njegovoih stavova sa kojima se uglavnom ne slažem i stavova i ponašanja članova njegove porodice.

 

 

 

 

 

Kako li si se ti prepoznao sa dva posta ukupno?:laugh:

Link to comment
6 minutes ago, Sammael said:

 

Tvoje otvaranje je bilo "vec je pokazano da vakcine ne stite od omikron soja"

Naravno, onda si to dalje kvalifikovao, međutim jasno je kad se to istakne kao prva rečenica o kakvoj je logičkoj manipulaciji reč.

 

Logicka manipulacija bi bila izvlacenje dela recenice iz konteksta, ovo sto si ti uradio. Niko sa dva grama mozga ne manipulise logikom tako da razotkrije sopstvenu manipulaciju u nastavku iste recenice.

Link to comment

Sad citam da je u medjuvremenu bio i u Spaniji? Kako? Jel on ima neki EU pasos? Sa srpskim pasosem je prakticno nemoguce uci u Spaniju bez jedne od priznatih vakcina. Nista test, nista prelezan covid, cak i 2 sputnjika i treci fajzer ne omogucacaju ulazak. Postoji i ovde nekakvo medicinsko izuzece gde se uz dokaz o nezaraznosti (PCR, prelezan covid) i uz izuzetno vazan "razlog" moze dobiti izuzece, ali su pravila izuzetno stroga. S druge strane, sa EU pasosem se ulazi bez problema.

Link to comment
2 minutes ago, Ted said:

 

pa tako što si faktički citirao rečenicu koju sam napisao, opisujući na koga se tvoj post odnosi :D

 

Izvinjavam se. Mislio sam da je jasno da pisem o ljudima koji danima pisu o ovome s jakim emocionalnim nabojem i napisali su na desetine postova a ti se ne uklapas ni u jedno ni u drugo.

Edited by harper
  • +1 2
Link to comment
14 minutes ago, Budja said:

 

Spiegel je ekspliticno rekao da drzava Srbija falsifikuje sertifikate, to prevazilazi Djokovica.

da. al mnogo bi trulezi institucija moglo izaci na povrsinu ako bi krenuli na tu stranu.

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...