Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

1 hour ago, Партибрејкер said:

Od 05.01. do sada zahvaljujući ovoj sagi sa ulaskom u Australiju saznali smo definitivno da N.Đ. nije vakcinisan, nikakvom vakcinom, nijednom dozom, niti ima nameru to ikada da učini. Mada je to manje-više bilo jasno i ranije iako su mnogi spekulisali da jeste.

Saznali smo i da ne postoji nikakvo medicinsko izuzeće u vidu nekog posebnog zdravstvenog stanja zbog koga on ne bi mogao da primi vakcinu. I to je manje-više bilo jasno, jer on verovatno spada u 1 promil najzdravijih osoba na svetu.

Saznali smo i da je navodno bio zaražen 16.12., bez ikakvih simptoma i bez ikakvog karantina nakon toga. Što je naravno protivno zakonu i skandal samo po sebi.

Ili je pak dobio lažni pozitivan test preko veze, što je takođe protivno zakonu i ogroman skandal.

 

Tako da ipak nije izašao kao pobednik iz svega, jer je planirao da sve to ostane tajna.

 

I posle svega biće još veći heroj antivaksera širom sveta, koji će još više biti ubeđeni da su u pravu, a još više će biti antiheroj na mrskom Zapadu (s razlogom), dok će mu se u Srbiji gotovo sve praštati i gledati kroz prste, čak i od strane navodno nezavisnih/profesionalnih medija.

 

Ali bitno da je on bio u zenu.

Ma, kakav crni pobednik, ovo je katastrofa za njega. Postao je globalni simbol antivakserstva, muljanja i privilegovanih selebritija. Ja mu u ovom sporu sa Australijom držim stranu iz dva razloga (skandalozni potezi australijskih vlasti, umobolno zanemarivanje činjenica da je preležan omikron sa antitelima u određenom opsegu bolja zaštita po druge od vakcine), ali realno, sam pao sam se ubio.

  • +1 8
Link to comment
1 minute ago, harper said:

Moguce je da je Djokovic bio u centru ideje ovih medicinskih izuzeca ali to sve nema nikakve veze sa statusom drugih ljudi u Australiji. On covek ima sudsku presudu da je uradio sve ono sto je od njega trazila federalna vlast da bi usao u zemlju a ako je federalna vlast ostavila taj window of opportunity u formi opste procedure i za sve druge samo zbog njega to je takav monumentalni fuck up da nemam reci. I kako je uopste moguce, izvinjavam se ako si to vec objasnjavao, da jedna federalna drzava promeni pravila u oblasti za koju je duzna federalna vlast, da federalna vlast izda vizu na osnovu tih promenjenih pravila, da je posle toga ukine jer se odjednom setila da to pravilo ne treba da vazi i da na sopstvenom sudu izgubi slucaj protiv nekog ko je, po misljenju tog suda, uradio sve sto je od njega trazeno. Meni to deluje kao cirkus na granici nemoguceg.

 

Drugo, nevezano za Djokovica, privilegovan tretman na granici za neke ne samo da nije nikakva novost vec postoje brojne medjudrzavne i drzavne procedure koje definisu te privilegije i kategoriju ljudi koji na njih imaju pravo. Kao sto si i sam napisao, profit koji Novak donosi Viktoriji ne donosi niko iz ekipe "sta je ovo koje pizde materine, ja hocu isti status", a to je novac koji ide direktno u fondove drzave koja njime servisira ljude iz te ekipe. Mi mozemo principijelno da se raspravljamo o tome da li je to dobro ili nije ali to je svet u kojem zivimo i u kojem smo ziveli i pre pandemije. Prvi su ti politicari koji prduckaju okolo o tome kako pravila vaze za sve koji uzivaju brojne privilegije sa jos brojnijim obrazlozenjima.

Jesam pisao ranije ali nema veze, u pravu si da su finese i da je cirkus u režiji savezne vlade. Svima je bilo očigledno da je u interesu TA i Viktorije da se turnir prošle godine održi i to su uspeli pre vakcina uz karantin - isto i ove godine uz vakcine, ali je duže vreme (ja sam ovde pre nekoliko meseci komentarisao šta očekujem da će da se desi i da mi je žao zbog očekivanog gubitka podrške za Đokovića, prenosio sam članke Ficsimonsa u tom duhu) bila neizvesna njegova situacija, uz očekivanje da ga TA i vlada Viktorije pritisnu za vakcinu ili nešto urade da omoguće da Đoković dođe. Pozicija savezne vlade je do pre nekih deset dana bila da je sve OK, da je nadležnost za turnir i za propisivanje uslova na vladi Viktorije. Tek je nakon Đokovićevog posta na Instagramu koji je ovde očekivano izazvao odijum javnosti (u tom se trenutku nije znalo ništa o razlozima za izuzeće od vakcinalnog mandata) Morison zablistao sa izjavom da su pravila - pravila i došlo je do iskopavanja prepiske sa TA gde su im govorili da nema odstupanja od vakcinalnog mandata. Bar za mene je to faul koji je u svom oportunizmu tipa "stop the boats" napravila savezna vlada u stilu koji se od ljigavca Morisona dao očekivati. Kao što većina učesnika ovde na forumu (a i komentatori u australisjkim novinama) kažu - to je trebalo da urade pre davanja vize Đokoviću, da javno stave do znanja "diktatoru" Denu da za Đokovića nema vrdanja.

 

SaE

Link to comment
39 minutes ago, renne said:

 

Hvala renne,

 

Nisi mogao naci bolji dokaz za ono sto sma malo cas postirao. To je ono sto na Zapadu misle o njemu, licno mislim da je ovo namjerno snimano, Vlada uzvraca!

 

I sad ce Novak da grli drvece i salje ljubav i Srdja da prica o Isusu na krstu... a pisanje protiv Novaka ce da se opise kao zavjera.

 

Jednino sto moze da napravi je da izadje na TV i da intervju u kojem ce se posuti pepelom od glave do pete! Samo ce poricati jednu stvar: "Nisam falsifikovao!"

 

 

 

 

Edited by Stari tenis fan
Link to comment

Nesto razmisljam, voleo bih da neko od novinara ili makar njemu bliskih ljudi pita Novaka - ako mislis da su vakcine toliko lose da si spreman ovoliko daleko da ides i da ugrozis sve sto si u zivotu postigao tenisom, za koje pizde materine si platio i donirao milione doza vakcina drugima. Mislim, znam da bi mi odgovorio nekim sranjem o slobodi ljudi da izaberu ali ipak.

Edited by harper
  • +1 3
Link to comment
25 minutes ago, Heaviside said:

Iznimku je dobio na osnovu preležanog kovida i nikako drugačije nije ni mogao da je dobije, tako da taj plan B koji uključuje iznimku nije moguć i nije ga sigurno ni imao. Ili se namerno izlagao virusu pa šta bude ili je falsifikovao test ili nije ni planirao da ide. Iz nekog razloga non stop ignorišeš činjenicu da je preležan kovid legitiman izuzetak. Sprdaš sa tim da su ga pustili da uđe u advokatsku kancelariju, kao izuzetak među prijateljima hihi, a izuzetak zbog nedavno preležalog kovida važi za svakoga ko boravi na teritoriji Australije i u velikoj većini drugih zemalja uključujući i Austriju koja je jedina uvela obaveznu vakcinaciju.

Ovo za preležani kovid kao validno izuzeće od vakcinalnog mandata za ulazak u Australiju nije pomenuto u javnosti do ovog vikenda, nije tačno da važi za svakoga niti da je ikad važilo - da li su TA, vlada Viktorije, sam Đoković i savezna vlada o tome namerno ili slučajno ćutali (a koliko vidim ni srpska javnost o tome nije imala pojma) ne znam, bar meni je jako sumnjivo ali razumljivo iz ugla TA i samog Đokovića. U NSW je do 15. decembra uslov za ulazak u javne  prostorije sa izuzetkom supermarketa, apoteka i pumpi uslov bio pokazan dokaz o vakcinaciji (a trenutno taj uslov važi na raznim mestima, ja sam preskinoć bio na džez koncertu gde je to bio uslov za ulazak).

 

SaE

  • +1 1
Link to comment
Just now, harper said:

Nesto razmisljam, voleo bih da neko od novinara ili makar njemu bliskih ljudi pita Novaka - ako mislis da su vakcine toliko lose da si spreman ovoliko daleko da ides i da ugrozis sve sto si u zivotu postigao tenisom, za koje pizde materije si platio i donirao milione doza vakcina drugima. Mislim, znam da bi mi odgovorio nekim sranjem o slobodi ljudi da izaberu ali ipak.

Možda misli da su vakcine generalno OK, ali da za njega nisu OK, jer je on specijalan... Mislim, svi oko njega su vakcinisani, jebem ga, sigurno pričaju o tome...

Link to comment
2 minutes ago, harper said:

Nesto razmisljam, voleo bih da neko od novinara ili makar njemu bliskih ljudi pita Novaka - ako mislis da su vakcine toliko lose da si spreman ovoliko daleko da ides i da ugrozis sve sto si u zivotu postigao tenisom, za koje pizde materije si platio i donirao milione doza vakcina drugima. Mislim, znam da bi mi odgovorio nekim sranjem o slobodi ljudi da izaberu ali ipak.

Daj bre Harpere, ja sam se zajebao pa pitao kuma zasto nece da se vakcinise (a majka mu cudom ostala ziva) i nikad vise ne bih pitao nikog za zivu glavu.

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, harper said:

Nesto razmisljam, voleo bih da neko od novinara ili makar njemu bliskih ljudi pita Novaka - ako mislis da su vakcine toliko lose da si spreman ovoliko daleko da ides i da ugrozis sve sto si u zivotu postigao tenisom, za koje pizde materije si platio i donirao milione doza vakcina drugima. Mislim, znam da bi mi odgovorio nekim sranjem o slobodi ljudi da izaberu ali ipak.

Sam si sebi ranije odgovorio komentarišući Đokovićevu ishranu a i ja sam ponavljao par puta da delim taj stav u svetlu njegovog odnosa sa Četojevićem - mislim da po tom stavu slepo sledi Četojevića (i Videva) i tu nažalost nema odstupanja.

 

SaE

Link to comment
1 minute ago, harper said:

Mislim, znam da bi mi odgovorio nekim sranjem o slobodi ljudi da izaberu ali ipak.

 

Sigurno ti nece reci da je to u tom trenutku smatrao za dobar marketinski potez :fantom:

Ako si vec konstatovao da para vrti gde burgija nece i da svet prosto tako funkcionise, zasto bi sad Novaku pripisivali neki altruizam i posebnost 

Link to comment

Kad je on popunjavao taj formular u kojem je naveo da nije putovao nigde u prethodnih 14 dana?

 

Edit: sad vidim da pitanje uključuje i "will you travel" lol

 

Neverovatan propust, ako je sve to tačno.

Edited by napadaj
Link to comment
2 minutes ago, Leia said:

 

Sigurno ti nece reci da je to u tom trenutku smatrao za dobar marketinski potez :fantom:

Ako si vec konstatovao da para vrti gde burgija nece i da svet prosto tako funkcionise, zasto bi sad Novaku pripisivali neki altruizam i posebnost 

 

Zato sto je Novak, za razliku od popularnog misljenja na ovom forumu, do sada bezbroj puta pokazao visok nivo altruizma prema grupama ljudi koji imaju inferiornu poziciju, vrlo cesto cak i na svoju direktnu stetu. Razlog zasto bih ga to pitao iako mislim da znam odgovor na to pitanje (a to je odgovor i drugima) je da bih ga podsetio (ili se bar nadam da bi ga to podsetilo) da je pretpostavio jednu totalno bizarnu sitnicavost citavom svom nasledju kao javne licnosti i verovatno najboljeg tenisera svih vremena. On je protivno svojim uverenjima ipak na kraju operisao lakat nakon sto je izgubio ogromno vreme insistirajuci na glupostima a to je nista u odnosu na to sta gubi ovim budalesanjem oko vakcina.

Link to comment
5 minutes ago, napadaj said:

Kad je on popunjavao taj formular u kojem je naveo da nije putovao nigde u prethodnih 14 dana?

De znam, sad vidim Spanci prenose vest iz The Sydney Morning Herald-a.

Edited by Lancia
Link to comment
1 minute ago, Lancia said:

De znam, sad vidim Spanci prenose vest iz The Sydney Morning Herald-a.

 

Editovao sam, video sam u tvom postu da formular sadrži i pitanje "will you travel in the 14 days prior to your flight to Australia", pa je zbog toga nebitno kad je popunjavao formular.

Edited by napadaj
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...