Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Ma ovo je obicna honest mistake u pitanju

"Da li ste putovali, ili cete putovati, 14 dana pre Vaseg leta u Australiju?"
 

on je shvatio kao

Da li je putovao negde 14 dana, ili da li ce putovati negde 14 dana? U smislu, da provede 14 dana u putu :rolleyes: Sto naravno da nece, s toga i obelezeno "No" :happy:

A i kooooo zna kad je on popunjavao ovo papirce.. mozda tada stvarno nije planirao da putuje nigde, a onda, jebiga, iskrsla mu ta NG u Spaniji.. pa ko bi to odbio?!
Realno, kako on da zna sta nosi dan a sta nosi noc i gde ce kad biti pozvan na party?
 

Link to comment

Špigelov članak je iza paywalla, ali provukao sam ovaj screenshot kroz Deepl:

 

Quote

The mystery of the positive PCR test 
At the center of it all is the positive coronal test from December 16. But this one also poses a mystery. 
Djokovid has attached a letter from the Serbian Institute of Public Health to the affidavit. On it is a QR code that leads to the test result from December 16. SPIEGEL scanned the QR code Monday afternoon at 1:19 p.m. (CET). A result appears: "Test result Negative." This would render the basis for Djokovie's entry invalid. 
About an hour later, at 2:33 p.m. Monday, another scan of the QR code suddenly showed a different result: "Test result Positive." 

 

Link to comment
14 minutes ago, vememah said:

Špigel dobio negativan, a zatim pozitivan rezultat skeniranjem QR-a pozitivnog testa i to objavio.

 

 

 

Sigurno su u tih 15min stigli do infoa i jos skenirali.pre je da im neko od poverenja preneo i dostavio skenove kad je vec bilo ustaljeno 'pozitivo'

Sto ne menja istinu da je tako stvarno bilo

Ne razumem nemacki jel pominju mogucnost krs baze il sta?

 

Edit- kaze sat vremena razmaka, onda su mogli i sami stici proveriti..

Edited by InvisibleLight
Link to comment
23 minutes ago, Redoran said:

Pa to ti je to. Kada se ponaša kao džiber onda ajde da uzmemo svaki sitan detalj i multiplikujemo ga na hiljaditi stepen. Kada se ponaša kao gospodin čovek i demonstrira vrhunsku ljubaznozt, onda najbolje da ćemo džiberu da dajemo kredit za to. Savršen mehanizam.

Zaboravio sam da dodam da ne mislim da će savezna vlast da pravi problem oko ove karte, mislim da je očigledno da je nebitna.

 

Što se tiče džiberluka i Đokovićevog ponašanja ovde - za neki kontekst, Australija, bar po meni, za razliku od ostatka zapadnog sveta ima neki poseban odnos sa Srbijom. U osnovi svog vojnog kolektivnog pamćenja i kao osnovu za proslavljanje Dana Armije (ANZAC Day) ima dan velikog poraza od Turaka (za razliku od Srbije, na turskoj teritoriji, u WWI), i na donjoj, "četničkoj" temi sam postavio fotku kako izgledaju četnici koji marširaju na toj paradi (ja sam se debelo iznenadio kada sam to video uživo pre mnogo godina), plus Australija nije u NATO pa nije imala konfrontaciju sa Srbijom krajem devedesetih (ja sam se iselio krajem 1999. pa znam kako je ambasada tada u centru Beograda radila te godine kada nijedna druga nije). Mačo kultura i ljubav prema roštilju su slični - imajte na umu da se Merima Isaković nakon života na NZ doselila ovde i da je ovde pre slučaja sa Lečićem bio slučaj silovanja pomoćnice u kabinetu jedne savezne ministarke u zgradi saveznog parlamenta i da je krenula velika lavina svedočenja o generalnom zlostavljanju žena, posebno u politici, i da sam ja ubeđen da je to znatno doprinelo da se Merima Isaković oglasi u slučaju Lečić (pogledajte ispovesti u Heraldu na donjem linku). Bivša poslanica liberala Džulija Benks koja je pre učestvovanja u parlamentu bila uspešna menadžerka na visokoj pozicije nakon prošlih izbora na kojima je Morison pobedio (kao iznenađenje nakon smaknuća Turnbula) je optužila Morisona za pretnje i ucene i za toksičnu atmosferu prema ženama u okviru partije (nije se kandidovala na tim izborima).

 

U svoj toj atmosferi Đoković ovde nastupa jako pristojno, odmereno i elokventno tokom godina gostovanja u Melburnu, i kao što sam više puta pisao ima veliku podršku na lokalu za razliku od US i UK, bio je glavno lice reklamne kampanje ANZ kad su oni bili glavni sponzor do Kie, itd., ali taj odnos se jako promenio njegovim stavom prema vakcinama.

PM, are you listening? Here are our stories. Hear us roar

SaE

Link to comment
2 hours ago, morgana said:

 

jedini normalan ishod je bio da ne smije da udje u australiju, da se ne pravi iznimka za njega ili za ucesnike turnira

 

Niti je pravljena iznimka za ucesnike turnira, niti je normalno da covek ne sme da udje u Australiju ukoliko ispunjava sve uslove koje je za putnike predvidela australijska administracija.

  • +1 4
Link to comment
21 minutes ago, Have_Fun said:

Eeeeeeeee
Pa ovo s testom sve objasnjava!

Nole se testirao 16. decembra.
Uvece dobija rezultate, stize mu mail.
On decko pogleda QR kod, skenira, kad ono - NEGATIVAN! \o/

Nista, odspava taman da bude svez za slikanje 17. decembra, ode, obavi to laganeze, sve super.
18. decembra ima slikanje za te Francuze, odradi i to, sve 5.

Taman kad je zavrsio sa svim tim rabotama i imao malo mira, otvori opet mail, pogleda ponovo test, skenira, kad ooooopsie, rezultat je sad - POZITIVAN!

I od tad se zatvara u karantin.

Jbg, test ga prevario.. cas 'vako, cas 'nako, a on ga prvi put video kao "negativan". Zbuni se covek :rolleyes:

 

Resio si.

  • Haha 1
Link to comment
Quote

And L'Equipe today revealed about the meeting on December 18th to award the champion of the year prize [to Novak Đoković]. Frank Ramella, who went all the way to Belgrade with the photographer, tells us: "The awarding of the trophy takes place without fanfare or trumpet. We come to the photo shoot. Obviously, the Serbian star is unmasked. You don't pose with your face half-covered. He plays under the instructions of Etienne, who is masked. He also shouts, to make everything more real." And then: "For thirty-three minutes, according to the timer of the recorder, Djokovic answered the questions with conviction. We were both sheltered, facing each other almost three feet apart, on either side of a long rectangular table. When asked by Étienne to remove his mask for five minutes during the chat, Djokovic refused. Just before leaving, he taps me on the shoulder and says: Embrace the beautiful city of Paris. I tested on Monday before flying to Australia. Negative."

https://www.gazzetta.it/Tennis/ATP/11-01-2022/djokovic-dichiarazione-falsa-domani-potrebbe-essere-espulso-430861839789.shtml (prevod: Deepl)

 

18. decembar je bio subota. Ponedeljak je bio 13.

Edited by vememah
Link to comment
1 hour ago, villiem said:

 

Trebalo bi da isporuci objasnjenje kako bi mogao da se posveti pripremi i uzimanju trofeja, sigurno mu nije pametno da ga razvlace na svakoj kzs dok traje turnir. 

 

Ovo je i meni sinoc palo na pamet, da pripremi i organizuje konferenciju za stampu po ovim pitanjima koja se ticu njegovog slucaja sa ABF sa obrazlozenjem da zeli svima da pruzi priliku da ga pitaju sta hoce o tome jer za vreme turnira nece odgovarati na pitanja koja se ne ticu tenisa zbog fokusa na takmicenje. I da ostane ceo dan na toj KZS ako treba. Jedini problem s tom strategijom je sto taj slucaj nije zavrsen i sto svakog trenutka australijske vlasti mogu da ga izbace, pa bi se ta konferencija mogla protumaciti kao pritisak na njih da odustanu od celog slucaja. U ovakvim situacijama nije lose preuzeti inicijativu i napraviti sliku o sebi kao nekom ko nema sta da krije (obratiti paznju na rec "slika", da ne bih odgovarao na beskonacne spekulacije o tome da li ima ili nema sta da krije). On ce svakako pokusati da izbegne pitanja koja se ne ticu tenisa ali jedno je kad to radi samo zato sto na to ima pravo a sasvim drugo kad moze da se pozove na tu konferenciju za stampu i odbije da odgovori na ono na sta je vec odgovorio na posebno organizovanom dogadjaju.

 

Za razliku od ovde popularnog i rasirenog "misljenja" Novak ima dosta jakih argumenata na svojoj strani, pre svega zato sto medijske kampanje slicne ovoj kojoj je izlozen obicno nemaju mnogo obzira prema faktima, cesto su naduvane do ekstrema i ne proveravaju realno stanje stvari. Kako ja vidim ceo slucaj on bi realno jedino imao problem da objasni svoje ponasanje u Srbiji 17. i 18. decembra, oko svih drugih stvari bi mogao da sakupi sasvim dobar portfolio objasnjenja.

  • +1 5
Link to comment
38 minutes ago, Have_Fun said:

Jbg, test ga prevario.. cas 'vako, cas 'nako, a on ga prvi put video kao "negativan". Zbuni se covek :rolleyes:

A plus i i minus daju minus ,minus i minus plus,pa ko će sve to da popamti :)

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...