Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Just now, pt 2.0 said:

Bio si apsolutno jasan.

Zbog omikrona sam i pitala.

 

Juce je neki australijski opozicioni politicar koji se dosetio da ovo moze da iskoristi pokazao neke zabrinjavajuce brojke iz UK, Danske i jos par drzava, ne mogu sad da se setim, koje govore da ne samo da je broj vakcinisanih koji su zakacili omikron nesrazmerno veci od broja vakcinisanih, sto se i ocekuje jer tamo ima mnogo vise vaksinisanih od ovih drugih, vec da je i prosecni rate vakcinisanih veci od nevakcinisanih. Neko vreme sam se bavio mislju da samo zbog toga postavim taj klip da bi ovi nasi medicinari mogli da ga malo pretresu i objasne nam sta vidimo ali sam na kraju odustao jer sam pretpostavljao da ce rasprava da ode u "sto si postavio ovu desnicarsku budalu" pravcu.

Link to comment

Odgledala sam taj video valjda juče.

Zbog čega ja dodatno pitam to za odlaganje: jasno je iz ponašanja Australije prema sopstvenom stanovništvu da oni imaju stav da vakcina nije dovoljna, i da imunitet krda ni sa 92% duplo vakcinisanog stanovništva iznad 16 godina ne predstavlja nikakav parametar, već da su utegnute mere i ograničavanje kretanja 1 must. Ako je tako, i ako omikron divlja, i ako svi vrlo dobro znamo da se od 2020. organizacija velikih dogadjaja fluidno postavlja i menja shodno promeni epidemiološke situacije svuda u zapadnom svetu (sama tome svedočim u desetinama dogadjaja u poslu koji radim, od manjih do baš velikih) onda mi i to pitanje neodlaganja ne ide uz postavku stvari australijske države u nastojanju da spasi maksimalan broj ljudskih života kao no. 1 prioritet.

 

Ovo sve nevezano od Novaka.

Edited by pt 2.0
Link to comment
32 minutes ago, Frank Pembleton said:

Od ljudi koji rade u fondaciji koje sam pitao zašto baš respiratori?









... Shiit has hit the fan
 

 

Sada bar znamo zasto mrzi kovid jer on uglavnom veruje u novac kao rezident Monaka...

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment




 
[mention=2616]red star forever[/mention]"Kada vidiš kako se omikron ponaša, shvatiš da Novak nevakcinisan uopšte ne predstavlja veću opasnost za društvo."
...ali ti (meni makar, kao laiku za sport i epidemiologiju) ostaje nejasno zašto nisu odložili AO u takvim uslovima


Ovo.

Malo bi da jebu a da im ne uđe.

Omikron je zajebao sva pređašnja rešenja, lokdaune, maske i vakcine, a potpuno je izvesno da će harati kao što je prodro i na uvodnom turniru. Biće zaraženih zillion.

Ali crknite svi, AO mora da se odigra,

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Link to comment
33 minutes ago, Meazza said:

Takodje, mozda veruje u to da je virus "oslabio" (Nestoroviceva skola misljenja) i zato nece da se vakcinise i misli da nije opasno da ne postuje izolaciju. Mislim, teorije samo nicu, ko zna u sta on tacno veruje. 

 

 

Coveku koji zeli da igra GS 20ak dana od kad je prelezao virus, treba objasniti da je korona jako opasna i da sad treba da se vakcinise (nekom od ovih efikasnih i proverenih vakcina), da bi ako eventualno zakaci treci put imao laksu klinicku sliku.

 

Pa da, logicno do jaja

Link to comment
3 minutes ago, pt 2.0 said:

Odgledala sam taj video valjda juče.

Zbog čega ja dodatno pitam to za odlaganje: jasno je iz ponašanja Australije prema sopstvenom stanovništvu da oni imaju stav da vakcina nije dovoljna, i da imunitet krda ni sa 92% duplo vakcinisanog stanovništva iznad 16 godina ne predstavlja nikakav parametar, već da su utegnute mere i ograničavanje kretanja 1 must. Ako je tako, i ako omikron divlja, i ako svi vrlo dobro znamo da se od 2020. organizacija velikih dogadjaja fluidno postavlja i menja shodno promeni epidemiološke situacije svuda u zapadnom svetu (sama tome svedočim u desetinama dogadjaja u poslu koji radim, od manjih do baš velikih) onda mi i to pitanje neodlaganja ne ide uz postavku stvari australijske države u nastojanju da spasi maksimalan broj ljudskih života kao no. 1 prioritet.

 

Ovo sve nevezano od Novaka.

 

Ono sto meni izgleda logicno je da je korona nepredvidiva i da toliko brzo menja uslove zivota ljudi u oblastima u kojima se siri da medicinska i pravna regulacija koja treba da je spreci nekako uvek kaska za njom, podlozna je cestim promenama i dovodi ljude, koji poslovicno ne razmisljaju previse o sitnim slovima u propisima, u ceste zablude oko toga sta treba da rade a sta ne. Donosenje i zamena propisa, a posebno implementacija, podrazumeva pokretanje glomaznih mehanizama i ponekad drasticno menja uslove zivota. Ako se to desava on a regular basis to stvara velike probleme u organizaciji zivota. Pri cemu je AO medjunarodni dogadjaj koji uopste nije toliko jednostavno organizovati, ogroman novac globalnih korporacija se vrti oko turnira i pitanje je koliko australijska drzava uopste moze (mislim, naravno da moze, ali pitanje je koliko im je to oportuno) da ima potpunu kontrolu nad tim da li ce biti odrzan ili nece. Dovoljno je pogledati imena firmi koja se pojavljuju oko terena pa zakljuciti da nijedna drzava, koliko god bila mocna, ne bi bas previse da se zamera takvim igracima.

  • +1 2
Link to comment

najveci sin republike nece valjda je krenuo za australiju misleci nece valjda. birokrate iz australije resise da ga ne puste misleci nece valjda.

 

sve ostalo je, sto bi rekao kostanca, masturbacija.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

Ne slažem se nikako da bi trebalo ukinuti izuzeća za osobe koje su nedavno preležale Covid jer bi to neko mogao da zloupotrebljava. Prvo, jer nikada nikome ne treba ukidati slobode i prava zato što bi neko drugi te slobode mogao da zloupotrebi. Drugo, jer namerno izlaganje virusu svakih par meseci nije zloupotreba. Može biti zloupotreba jedino ako je cilj da svi budemo vakcinisani, a to nije cilj, cilj je da se virus ne prenosi. Umobolna strategija da se svaka 3 meseca zaraziš i izoluješ nikako ne šteti javnom zdravlju, zapravo ima bolji efekat od vakcinacije. Ko misli da mu je to bolje nego da se vakciniše, neka izvoli, a u periodima kada mu je prirodni imunitet nedovoljno jak neka mu budu uskraćena prava i tako do nove infekcije. Uostalom, ja ne znam ni za jednu zemlju na planeti koja nedavnu Covid infekciju ne tretira isto kao i vakcinaciju, to je valjda dovoljan pokazelj da je svaki drugi princip besmislen i nema razloga da se ne primenjuje i na sportskim takmičenjema. Bitno je da li sportista ima imunitet, a ne kako ga je stekao. Mada i to je u eri Omikrona postaje sve manje smisleno.

 

Za Đokovićevo ponašanje se u principu slažem, pisao sam već o tome.

Vakcine generalno daju bolju imunizaciju nego zarazavanje jer je odmerena količina aktivne supstance i jer se ponavlja, za razliku od zaraze gde infekcija može biti preblaga ali i prejaka (ima virusa koji nakon teške bolesti tako sjebu imuni sistem da ih on uopšte ne upamti). Na stranu što se od vakcine ne završava na groblju. 

  • +1 5
Link to comment
14 minutes ago, Zverilla said:

Vakcine generalno daju bolju imunizaciju nego zarazavanje jer je odmerena količina aktivne supstance i jer se ponavlja, za razliku od zaraze gde infekcija može biti preblaga ali i prejaka (ima virusa koji nakon teške bolesti tako sjebu imuni sistem da ih on uopšte ne upamti). Na stranu što se od vakcine ne završava na groblju. 

 

To objasni onima koji tu strategiju primenjuju, ja sam je nazvao umobolnom. Ali je skandalozno diskriminisati one koji ne završe na groblju i koji su infekcijom stekli zaštitu, šta god oni mislili o njenom veličanstvu vakcini. Na stranu što je teza da sadašnje vakcine bolje štite od infekcije omikronom od prethodne infekcije omikronom problematična. Vakcine su samo sredstvo, ne cilj i sa svakom novom varijantom postaju sve slabije sredstvo što se stopiranja širenja zaraze tiče. 

 

Pošto je atmosfera po pitanju vakcina takva kakva je,  moram i ovde da ponovim po deseti put da sam tri puta vakcinisan i da sam svestan da vakcina štiti od ozbiljnog toka bolesti. 

 

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Heaviside said:

 

To objasni onima koji tu strategiju primenjuju, ja sam je nazvao umobolnom. Ali je skandalozno diskriminisati one koji ne završe na groblju i koji su infekcijom stekli zaštitu, šta god oni mislili o njenom veličanstvu vakcini. Na stranu što je teza da sadašnje vakcine bolje štite od infekcije omikronom od prethodne infekcije omikronom problematična. Vakcine su samo sredstvo, ne cilj i sa svakom novom varijantom postaju sve slabije sredstvo što se stopiranja širenja zaraze tiče. 

 

Pošto je atmosfera po pitanju vakcina takva kakva je,  moram i ovde da ponovim po deseti put da sam tri puta vakcinisan i da sam svestan da vakcina štiti od ozbiljnog toka bolesti. 

Sve ok, da si odavao utisak avaxa ne BiH ni pokušavao da objasnim/korigujem deo tvoje poruke već BiH igrao djonom :) 

 

Što se tiče omikrona i vakcina - mislim da je on dovoljno različit da za njega treba nova vakcina (vidimo da 3 doze vakcine ne pomažu previše, pa ni 4 doza vakcine za osnovni kovid gotovo da neće imati napredak u odnosu na treću a neki imunolozo se plaše da može imati i kontra dejstvo - imuni sistem Može da "preuči" osnovnu varijantu i da ne reaguje dovoljno dobro na mutacije u omikronu i budućim varijantama)

  • +1 1
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...