Jump to content
IGNORED

Yugo - misljenja, uspomene ...


jms_uk

Recommended Posts

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Grunf

    8

  • hazard

    8

  • SDSG

    8

  • namenski

    7

E, ako mi nesto ne nedostaje iz proslosti, uspeo si da ga pronadjessmile.gif ..
Pokazujem ove fotke danas nekim kolegama u ofisu i pita me jedan da li sam vozio juga - rekoh da sam na njemu naucio da vozim i posle polaganja nikad vise :D@nesho: hvala, nisam znao gde cu, a da ne otvorim novu temu.
Link to comment

Nisam bio te srece, jms... posle kratkog perioda sa caletovom cortinom (kojoj je prolupao motor) nabavio sam jednog 55. Druzili smo se nekoliko godina i uglavnom, da je samo na tome ostalo, nikad ne bih saznao da voznja moze da bude uzivanje. Nikad ne videh rucni sauh posle njega, fala bogu...

Link to comment

Od 2006. pa do decembra 2009. vozio sam juga 91 godište. Redovno održavan, sve mu je radilo... 4 brzine, 45 konja, nekoliko puta kradena XWave muzika... vožen, od Niša do Subotice... prešao 150 hiljada! Mogao je i više da pređe, ali smo ga dali u zamenu staro za novo i uzeli kragujevačkog punta :( nema dana da ne pomislim na mog crvendaća!

Link to comment

Crni jugo 45, kao crni djogat srebrnih kopita...vozen bez milosti 1998.-2003. po Milosevicevim bogazama, stigao svuda i nikad me nije ostavio(za razliku od svih kasnijih fancy budzevina). Neudoban za sve pare, prohladan zimi i znojav leti, bio je drug na drumu i verni saputnik momackih dana. Svi su znali da ga poprave i bez kurac-palac dijagnostike, ovlascenih servisa i servisnih knjizica. Nikad nije stigao do generalne - otisao u penziju, nepravedno zapostavljen zbog novijeg i svalerskijeg auta.

Link to comment
Iskreno, pojma nisam imao da je pravljen sa volanom na desnoj strani? Koliko primjeraka?
zastavagbjpeg.jpg
70,000 examples had been sold between 1981 and 1993
Today, only 83 examples of all Yugo variants survive in Britain although there may well be a couple of dozen more cars stored in rarely visited garages or barns, which the DVLA (and everyone else) may have lost track of.
Link to comment

Vozao sam Juga skoro 3 godine, od 2003. do 2006. 55-ica, '91. godiste, presao 80 i kusur hiljada kad sam ga kupio. Ja sam namakao jos 20 i nesto hiljada. Prve godine me sluzio izvanredno, druge boze pomozi, a trece sam proklinjao dan kada sam upisao voznju. Bio je vise kod majstora nego kod mene. Izgleda da mu je sto soma neki plafon. Kada sam pre 5 godina kupio Punta, kojeg i danas vozim, imao sam utisak da sam sa trotineta presao u avion.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment
Nisam posedovao Yuga, ali sam imao 128-cu, i proklinjao sam svaki dan kada sam je kupio
Eto, kako ljudi različito prođu. Imao sam i ja 128, proizvedena 82, prešao oko 200.000. Proklinjao sam svaki sledeći auto, jer samo ovaj nije nikad stao. Vozio i cement i ljude, na sve strane. Posle sam ga prodao za 150 maraka, moj kupac dalje za 100, a taj treći lik i dalje ga vozi i došao je negde do 300.000. Mislim da su Zastavina vozila kasnije produkcije daleko lošija, zbog nekvalitetnijih kooperantskih delova
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...