Jump to content
IGNORED

Majstor u kući


nesha taxista

Recommended Posts

slomila sam deo lampe, onaj sto ide u uticnicu, zapravo slomila sam jedan onaj deo "viljuske" sto ide u uticnicu. koji je ostao u uticnici.kako da izvucem? jel moram da skidam sve to, iskljucujem fazu ili sta je vec moj cale rekao da mora da uradi... [al njemu nista ne verujem, posto on ni sijalicu ne ume da kupi kako valja]?
Do sada si sigurno vec izvadila zaostali pin viljuske... Idiotqoue-ov savet je najbezbedniji...Inace just for info (ne pokusavajte to kod kuce), jedan pojedinacni pin iz uticnice mozete bez ikakvih posledica izvaditi i prstima, pod uslovom da ne doticete onaj drugi... Tacnije, ukoliko ne doticete ni jedan drugi provodnik nijednim drugim delom tela... Ako recimo dotaknete fazu, a zadnjicu ste u sorcu naslonili na radijator, mozete prerano zavrsiti karijeru...Pisac ovih redova je cackao upaljeni televizor podesavajuci trimere otpozadi, zaboravljajuci da zadnjicom seducka na rebrima radijatora i mogu reci da je bilo prilicno gadno... <_< Naravoucenije: Sa strujom se u kolo, nikako ne treba hvatati, cak ni kad ste sigurni u sebe...
Juce sam menjao gumicu na slavini. Nije bas to nesto, ali sam bio malo i mokar posle.
Znaci mozes da se zenis...Dok sam bio mlad i perspektivan zet, krenem ti ja tako da promenim slavinu na lavabou u tastinom kupatilu... Pazarim sve i bacih se na posao... Pozatvarah sve ventile koje videh u kupatilu i krenuh da skidam donje ventilice za toplu i hladnu vodu, ovaj za toplu skinoh bez problema, medjutim kod hladnog vrtim isti prstima i vidim da ima pritiska... :unsure: Zavrnem ja ventil prstima i obratih se tasti u vezi sa istim, a ona se seti da je majstor uvek iskljucivao vertikalu... Izem ti vojne stanove... Ali sta je tu je, uzeh telefon i nazvah Zastavnika Peru cuvara kljuceva... <_< U pola razgovora, ventilcic rukom ovlas zavrnut, od pritiska se vibrirajuci okretao i kao cep na boci sampanjca izleteo razbivsi plocicu na suprotnom zidu kupatila i 6 atmosfera novobeogradskih jurnu u mlazu iz sve snage... Ja prvo posegnuh za ventilom i probah da ga uguram nazad... Ali jok... Pritisak suvise jak, da bi prva loza uhvatila... Dok viknuh: -Varjacu i krpe! Dotle je celo kupatilo je bilo 5-10 cm pod vodom + predsoblje do pola... Srecom varjaca, sa uvijenom krpom, zavrsi posao i pretvori 6 atmosfera u podnosljivo curkanje... I tako nekako sacekasmo iskljucenje vertikale... Naravno komsiji ispod smo krecili kupatilo i predsoblje... :( Naravoucenije: Ako vam se desi da vam izbije ventil vode ili grejanja pod velikim pritiskom... Ne stojte bespomocno jer cete kreciti komsijama tri sprata ispod... Setite se varjace i krpe deblje na nju u krug namotane... Kontrola stete na brz i pristupacan nacin! :rolleyes: Edited by dare...
Link to comment
...Inace just for info (ne pokusavajte to kod kuce), jedan pojedinacni pin iz uticnice mozete bez ikakvih posledica izvaditi i prstima, pod uslovom da ne doticete onaj drugi... Tacnije, ukoliko ne doticete ni jedan drugi provodnik nijednim drugim delom tela... Ako recimo dotaknete fazu, a zadnjicu ste u sorcu naslonili na radijator, mozete prerano zavrsiti karijeru...Pisac ovih redova je cackao upaljeni televizor podesavajuci trimere otpozadi, zaboravljajuci da zadnjicom seducka na rebrima radijatora i mogu reci da je bilo prilicno gadno... <_< Naravoucenije: Sa strujom se u kolo, nikako ne treba hvatati, cak ni kad ste sigurni u sebe...
Dare, faza je pod naponom u odnosu na zemlju a zemlju dodiruješ nogama svakako. To što kažeš važi ako se nosi specijalna obuća sa đonovima koji su od izolacionog materijala ili stane na komadić plastike ili neke druge izolacije. Možda tu pomažu i patike sa gumenim đonom ili nešto slično ali u to se ne treba pouzdati. Petljanje sa mrežnim neponom nije preporučljivo ni za stručnjake a za ostale je apsolutno zabranjeno.Ja se uvek dobro iznerviram (dobro, uplašim) kada to moram da radim a preživeo sam i par dobrih incidenata. Recimo bio sam par minuta slep kada mi je žica od 2,5 kvadrata bukvalno isparila pred očima dok sam pokušavao neko prevezivanje glavnih osigurača. Da ne pričam da je izbacila neka zaštita u trafo stanici pa je deo centra Subotice bio bez struje skoro pola sata dok nije nađeno koja prokletinja je izbacila.
Link to comment

Odose lezajevi na ves masini. Zna li neko koliko kosta ta popravka, da znam da li da sutra zovem cika Slobu ili ne, da se ne obrukam.(majstori u malim gradovima, kad ih nazoves, kazu- ma neee, sad cu ja doci da to vidim, bas sam dos'o specanja, pa da vidimo sta moz' da se uradi, a onda bapnu cifru koju ti trenutno nemas u kuci...)

Link to comment
Odose lezajevi na ves masini. Zna li neko koliko kosta ta popravka, da znam da li da sutra zovem cika Slobu ili ne, da se ne obrukam.(majstori u malim gradovima, kad ih nazoves, kazu- ma neee, sad cu ja doci da to vidim, bas sam dos'o specanja, pa da vidimo sta moz' da se uradi, a onda bapnu cifru koju ti trenutno nemas u kuci...)
1. ako tačno ne znaš u šta gledaš, nemoj to da radiš2. ako je stara veš mašina, daj lokalcu 2000 din.3. ako se ipak drzneš da to sam uradiš, i preživiš, pošalji nam slike sa te operacije
Link to comment
  • 1 month later...

Hajd' sad pomagajte, lakse mi ovde da ispadnem plavusa nego u prodavnici gde ce videti ko to nema pojma. :lol:Zanimaju me one tzv. ekoloske boje za drvo. Znam da su skuplje od klasicnih i da nemaju takav sjaj, ali me zanima da li se zaista razredjuju vodom? Ako je to tacno, sta biva u slucaju kise ili bilo kakvog drugog kvasenja ofarbane drvene povrsine? :unsure: :lol:Cime se lakiraju i da li se uopste lakiraju? Da li mozda postoji neki lak ("providna boja") koji je isto "na bazi vode"?Hvala.FK bojom i cetkicom :)

Link to comment
  • 1 month later...
Bio je neki lik ranije na putu ka Pančevu što je skidolom ili nečim sličnim ljuštio farbu sa vrata. Je li zna neko za nešto slično u BG?Zaista me mrzi da stružem.
Ima, možda se nešto slično zove, zaboravio sam! Ima u farbarama na autokomandi i u donjem delu vojvode stepe
Link to comment
  • 3 weeks later...

Ovako,kopajući po šupi, nađoh neke dedine i babine fotografije od pre WWII, fenomenalno uramljene i što je takođe važno, odlično očuvane. Obzirom da se radi o 1 porodičnom nasledstvu, a i preci izgledaju baš fino na istima, deda u oficirskoj uniformi, baba prava gradska damica, reših da jedan zid u kući koju sam od njih nasledio ukrasim nađenim slikama.Ne lezi vraže, prilikom renoviranja, na sve unutrašnje zidove u kući je postavljen rigips, za debljinu šine odvojen od cigle (znači oko 2-2.5 cm). Moje pitanje je kako učvrstiti šraf na koji se mogu okačiti slike na ovakav zid? Neko mi je nekada rekao da postoje specijalni tiplovi za rigips, koji se kada šraf u njih ulazi sa unutrašnje strane (između rigipsa i cigle) šire i na taj način učvršćuju šraf, no, meni ovakvo rešenje deluje čudno, obzirom da i dalje ostaje samo plastika koja se drži za rigips, znači, ni jedan čvrst materijal. Ovo pitanje postavljam i zbog toga što uskoro treba da dobijem tri prilično teške i velike slike koje takođe treba postaviti na takav zid, pa i ako ti tiplovi izdrže ove porodične fotografije, pitam se da li mogu izdržati i teže slike? Da li je neko imao iskustva sa postavljanjem slika na ovakve zidove?

Link to comment

samo u gipsu mom zigu cigle i nematri_porosenka_tri.jpglepo bi bilo da nabavis kvalitetne tiplove jer se oni ustafljuju u ploci u desi se da se deformisu ako su losimislim da ce te razumeti ako kazes tipl za gips

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...