Jump to content
IGNORED

Majstor u kući


nesha taxista

Recommended Posts

Ovako: mrzi me da bušim zidove (jerbo je armirani beton) da bih okačio neke uramljene fotografije. Čuo sam da postoje neki nosači za ramove koji se lepe na zid. Iskreno, to mi ne zvuči bog zna kako pouzdano, pa me zanima jel neko zna nešto više o tim nosačima i vredi li ih uzimati?
Ako mene pitaš, rupa je rupa i tipl je tipl...Jednom sam na noseći stub (NBG lamele) lepio kao pločice u kupatilu Ikeina ogledala ploče, od po 30cm kvm.komad, pa tako 6 uzbrdo i držalo je nekoliko godina, dok mi tada mala deca nisu odlepila jednu... Posle im je već išlo lakše...Postoje i tkzv. nosači za slike, kukice koje možeš da ubodeš sa tri kratka tapetarska eksera i koja dosta dobro drže (valjda kroz prvi centimetar i još malčice, možeš da prođeš ekserom.Ne znam kakvi su to samolepljivi ramovi (nikad nisam video), ali cenim da su samo postavili duplolepljivu traku pozadi, manje ili veće debljine zbog prianjanja... To možda i drži neko vreme ako slika nije teška, a površina je ravna, ali na duži rok teško... Jako teško... Te samolepljive stvari stare i suše se... <_< Inače, moj ti je savet, vibracionu bušilicu, tiplove i tuci... :rolleyes: Ti bi bar trebao precizno da bušiš i ne praviš velike roše... ;)
Link to comment
Ovako: mrzi me da bušim zidove (jerbo je armirani beton) da bih okačio neke uramljene fotografije. Čuo sam da postoje neki nosači za ramove koji se lepe na zid. Iskreno, to mi ne zvuči bog zna kako pouzdano, pa me zanima jel neko zna nešto više o tim nosačima i vredi li ih uzimati?
Ti nosači su UEFA. Armirani beton je problem samo kad udariš u armaturu (mada i za to ima leka), a ne verujem da ćeš morati toliko duboko da bušiš za tipl.
Link to comment

Masina za ves mi je, usled neoprezno ukljucene centrifuge, pojela zicu iz ...ovaj...jednog odevnog predmeta :rolleyes: . Dal` neko zna u kom delu masine bi ta zica mogla sad da bude, i da li ikako mogu sama, bez majstora, da dodjem do nje.

Link to comment
Masina za ves mi je, usled neoprezno ukljucene centrifuge, pojela zicu iz ...ovaj...jednog odevnog predmeta :rolleyes: . Dal` neko zna u kom delu masine bi ta zica mogla sad da bude, i da li ikako mogu sama, bez majstora, da dodjem do nje.
Koliko ja znam svaka mašina ima filter koji valja povremeno čistiti. Obišno se nalazi u donjem delu sa prednje strane, a sigurno ima i uputstvo. Ipak, pošto je žica u pitanju velika je šansa da nije ni stigla do filtera već se nalazi u spoljnjem bubnju, a to onda zahteva majstora. Ako dobro naslućujem poreklo ona je polukružnog oblika, nije mogla ući u crevo. No ipak nađi filter pre nego zovneš majstora.
Link to comment
...... No ipak nađi filter pre nego zovneš majstora....
Ova masina, izgleda, nema filter :blink: u stvari nema nista osim bubnja i dugmica :( Dal` bi zica mogla da napravi neki problem kad bi ostala tamo...negde :ph34r:uvek mi je kompikovano to zvanje majstora
Link to comment
Dal` bi zica mogla da napravi neki problem kad bi ostala tamo...negde :ph34r:
Naravno da bi, može da ošteti mehanizam veš mašine. Ono što ti vidiš kao bubanj (sa rupicama) je samo unutrašnji deo bubnja, oko njega se nalazi još jedan koji se ne okreće. Ukoliko se žica zaglavi za neku od rupica unutrašnjeg bubnja, a sa druge strane za neku neravninu na spoljašnjem bubnju, može da se desi da potpuno ili delimično blokira motor, da pukne pa da se komadi raspu i tako isitnjeni zaglave u crevima... Ma može svašta da se desi.Zovi majstora svakako.
Link to comment

valjda je danas bio dan za probleme sa filterima ves masina?mojoj je izgleda crkla pumpa koja izbacuje vodu. zica nije u pitanju, ne nosim te odevne predmete. mislim da je crkla sama od sebe, filter je prazan. masina je kupljena pre samo pola godine, sama je detektovala kvar, ali se nazalost nije sama popravila.

Link to comment

jeste pod garancijom. u servisu uzeli podatke i rekli da ce se javiti. <_< ne javljaju se ceo dan. zato i ne volim majstore, ponasaju se kao da ti cine uslugu.

Link to comment

Sa' kad ja navalim na davno planirane rucne radove po unutrasnjoj i spoljasnjoj stolariji u vidu promene boje, tj. podmladjivanja...cool.gif

Link to comment

slomila sam deo lampe, onaj sto ide u uticnicu, zapravo slomila sam jedan onaj deo "viljuske" sto ide u uticnicu. koji je ostao u uticnici.kako da izvucem? jel moram da skidam sve to, iskljucujem fazu ili sta je vec moj cale rekao da mora da uradi... [al njemu nista ne verujem, posto on ni sijalicu ne ume da kupi kako valja]?

Link to comment
slomila sam deo lampe, onaj sto ide u uticnicu, zapravo slomila sam jedan onaj deo "viljuske" sto ide u uticnicu. koji je ostao u uticnici.kako da izvucem? jel moram da skidam sve to, iskljucujem fazu ili sta je vec moj cale rekao da mora da uradi... [al njemu nista ne verujem, posto on ni sijalicu ne ume da kupi kako valja]?
Jel viri bar deo toga iz rupe na utičnici? Ako da, onda može izolovanim kleštima da se izvadi. Ako ne viri onda mora da se skida utičnica. To neko ko se razume može da odradi za deset minuta. Ali, nemoj pogrešno da me shvatiš, ne savetujem ti da ti to čačkaš. Nije se sa strujom igrati. Ako baš moraš onda nabavi glinericu i provali koji je osigurač od te utičnice, odvrni ga i gruvaj.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...