Jump to content
IGNORED

Majstor u kući


nesha taxista

Recommended Posts

@ sviJoj kako vas mrzim. Ne zato što ne znam ništa nego zato što mi padne mrak na oči kad moram da radim nešto po kući pored živih majstora :ph34r:edit: Hajde da ne ispadne da samo trolujem....

Samo ako je razlog budji unutrasnja kondenzacija.Ako je vlaga prodire spolja nema spasa osim da se uradi vanjska izolacija.Dobra stvar sa stirodurom je sto se mozes zezati, recimo jedno parce na drugo, neka ispupcena ''kocka'' na zidu pa jos u drugoj boji...Jako zahvalan materijal, resava i problem neravnih zidova, toplotna izolacija... Jedino sto smanjujes dimenzije sobe :)
Ako vlaga dolazi spolja onda je to prokišnjavanje i tu nema pomoći bez nekog malo ozbiljnijeg ulaganja (najbolje je nadziđivanje :rolleyes:). To su one žućkaste fleke koje se pojavljuju na zidovima. A mnogo manji problem je kondenz o kome se ovde izgleda priča. Rešenje tog problema je jednostavno: zagrevanje zidova. Nemam iskustva sa tim stirodurom, ali kako ste ga opisali trebalo bi da je sasvim dovaljan. Edited by Biohemija
Link to comment
Ako vlaga dolazi spolja onda je to prokišnjavanje i tu nema pomoći bez nekog malo ozbiljnijeg ulaganja (najbolje je nadziđivanje :rolleyes:). .
uf, nemoj da mi stajes na muku.stan u kome sad zivim prokisnjavao je od prvog dana. ravan krov, poslednji sprat, izolacija na betonskoj ploci smesna. mislim da sam za pare koje su ulozene da se resi to curenje mogla da kupim bar garsonjeru.konacno su nam iz opstine i grada 19. septembra 2000. ( :rolleyes:) dali dozvolu za nadgradnju, ali tu je bilo tek nevidjenih peripetija sa stanarima, ostalim tzv investitorima, kojima nije bilo dovoljan jedan nivo, vec su se rogovi dizali za jos po malo (i preko pola metra), preduzimacima koji su imali svoje predloge i tako do besvesti, dok konacno, posle pet i po godina (!) sve nije bilo gotovo.i sedim ja tako par dana posle nove godine i cujem omrazeni zvuk kap, kap... pojave se omiljene zute flekave linije posred plafona i pomislim u trenutku da cu da srusim celu zgradu, ali kao, ajde kuliraj, da bi ujutru saznala da je finu komsinicu mrzelo da cisti sneg sa svoje terase, te je voda posla u setnju kroz stare pukotine u betonskoj ploci, i pravo kod mene na veceru.ta, vec pominjana betonska ploca je relativno izolovana tokom gradnje, ter, mrezice i sl, na njoj je sada stan fine glupace, ali nikom nije palo na pamet da izoluje njenu terasu i spreci pristup vode ovim vec postojecim pukotinama.i posle toliko vremena i toliko para ulozenih u sve to, nemam drugog resenja nego da zavisim od praznoglave dupevrtece sponzoruse i njene nepostojece navike da cisti za sobom, jer naravno, ne pada im na pamet da izoluju terasu.da popizdis.
Link to comment

u subotu sam pokusavao da probusim rupe za nosace za lavabo. jedna rupa bez problema, za drugu burgija stala na pola i ni makac. na kraju sam skratio tiplu na pola, cisto da se ne mucim vise. to je veci ko zna koji put da se patim tako, stvarno je vreme da kupim bolju busilicu. sta preporucujete? te za beton, to se zove pneumatska? ili vibraciona? kolko para da dam? koje marke? nisam majstor, nece biti koristena svaki dan, ali kad je koristim, bilo bi dobro da nema puno muke sa njom.

Link to comment
u subotu sam pokusavao da probusim rupe za nosace za lavabo. jedna rupa bez problema, za drugu burgija stala na pola i ni makac. na kraju sam skratio tiplu na pola, cisto da se ne mucim vise. to je veci ko zna koji put da se patim tako, stvarno je vreme da kupim bolju busilicu. sta preporucujete? te za beton, to se zove pneumatska? ili vibraciona? kolko para da dam? koje marke? nisam majstor, nece biti koristena svaki dan, ali kad je koristim, bilo bi dobro da nema puno muke sa njom.
Pogodio si u armaturu u zidu. Ako je već druga rupa ušla bez problema, onda nije do bušilice. Trebao si samo da ukosiš rupu i promašio bi je. što se kupovine tiče, na tržitu je prava divljina. Nema baš jasnih pravila. Nekad se znalo, ako hoćeš dobar alat kupiš Black and Decker, Bosh, Hilti, Makitu, eventualno Iskru... Ni sada se ne bi zeznuo kod ovih, ali se pojavilo mnogo nepoznatih brendova po jako povoljnim cenama, a koji se proizvode u Kini, kao i pomenute marke. Zavisi kakve intervencije uglavnom imaš, ali ti vibraciona bušilica šluži za bušenje u čistom betonu, obijanje pločica u kupatilu, probijanje otvora u zidu... Za kućne potrebe najbolje uzeti neku poluprofi bušilicu sa nekakvom opcionom vibracijom, srednje snage i razumnim garantnim rokom. Verujem da će ti u svakoj trgovini predložiti nešto adekvatno kada im objasniš potrebe.
Link to comment
Pogodio si u armaturu u zidu. Ako je već druga rupa ušla bez problema, onda nije do bušilice. Trebao si samo da ukosiš rupu i promašio bi je. Što se kupovine tiče, na tržitu je prava divljina. Nema baš jasnih pravila. Nekad se znalo, ako hoćeš dobar alat kupiš Black and Decker, Bosh, Hilti, Makitu, eventualno Iskru... Ni sada se ne bi zeznuo kod ovih, ali se pojavilo mnogo nepoznatih brendova po jako povoljnim cenama, a koji se proizvode u Kini, kao i pomenute marke. Zavisi kakve intervencije uglavnom imaš, ali ti vibraciona bušilica šluži za bušenje u čistom betonu, obijanje pločica u kupatilu, probijanje otvora u zidu... Za kućne potrebe najbolje uzeti neku poluprofi bušilicu sa nekakvom opcionom vibracijom, srednje snage i razumnim garantnim rokom. Verujem da će ti u svakoj trgovini predložiti nešto adekvatno kada im objasniš potrebe.
verovatno jeste bila armatura. pokusavo sam sa iskosavanjem, nije pomoglo. poceo sam dosta tanjom burgijom, tako da sam imao bas dosta prostora da je krivim u stranu, ali stvarno nije pomoglo, mucio sam se bar pola sata. mozda su mi i burgije vec tupe, i to cu obnoviti.nedavno sam se preselio pa je aktuelno dosta montiranja, zadesi se i cigla i beton i metal i drvo. treba mi srednja klasa rekao bih. vidim da u prodavnicama ima stvarno svasta, cene nisu nesto strasne, jedino sto se ne razumem u terminologiju, ni aktuelne kerefeke na njima, tipa, regulacija broja obrtaja, snaga, menjanje smera obrtanja, itd. vidim da stvarno svasta ima, a najvise mrzim kad kupim nesto pa mi posle ne radi posao.evo jedan savet za busenje, videh od nekog starijeg: kad busite zid a ispod je neki tepih ili tako nesto, podmetnite lopaticu ispod mesta gde busite, samo je prislonite uz zid. najveci deo prasine ce pasti na nju, nece se rasuti okolo, posle je mnogo lakse za pospremiti.
Link to comment
uf, nemoj da mi stajes na muku.stan u kome sad zivim prokisnjavao je od prvog dana. ravan krov, poslednji sprat, izolacija na betonskoj ploci smesna. mislim da sam za pare koje su ulozene da se resi to curenje mogla da kupim bar garsonjeru.konacno su nam iz opstine i grada 19. septembra 2000. ( :rolleyes:) dali dozvolu za nadgradnju, ali tu je bilo tek nevidjenih peripetija sa stanarima, ostalim tzv investitorima, kojima nije bilo dovoljan jedan nivo, vec su se rogovi dizali za jos po malo (i preko pola metra), preduzimacima koji su imali svoje predloge i tako do besvesti, dok konacno, posle pet i po godina (!) sve nije bilo gotovo.i sedim ja tako par dana posle nove godine i cujem omrazeni zvuk kap, kap... pojave se omiljene zute flekave linije posred plafona i pomislim u trenutku da cu da srusim celu zgradu, ali kao, ajde kuliraj, da bi ujutru saznala da je finu komsinicu mrzelo da cisti sneg sa svoje terase, te je voda posla u setnju kroz stare pukotine u betonskoj ploci, i pravo kod mene na veceru.ta, vec pominjana betonska ploca je relativno izolovana tokom gradnje, ter, mrezice i sl, na njoj je sada stan fine glupace, ali nikom nije palo na pamet da izoluje njenu terasu i spreci pristup vode ovim vec postojecim pukotinama.i posle toliko vremena i toliko para ulozenih u sve to, nemam drugog resenja nego da zavisim od praznoglave dupevrtece sponzoruse i njene nepostojece navike da cisti za sobom, jer naravno, ne pada im na pamet da izoluju terasu.da popizdis.
Šta drugo da ti kažem nego da nalickaš i zamaskiraš sve to i prodaš (uvališ) nekom tu muku :) Zezam se, ali znam tačno o čemu pričaš. U kevinom stanu bila slična situacija. Na kraju se ispostavilo da je krivac komšija pored koji je nabacao malter na ploču iznad njegovog stana tako da se sve slivalo na drugu stranu iznad kevinog stana i jedna banalnost: začepljeni slivnici za odvod kišnice. Naravno ona nije pristala da uradimo istu džukačku stvar komšiji koji je apslolutno bez želje da sarađuje :s_w: Na kraju je pomoglo mazanje pukotin nečim na bazi poliestera (ne mogu da se setim) i čišćenje slivnika. Videćemo do kad :popkojikadi: Edited by Biohemija
Link to comment
verovatno jeste bila armatura. pokusavo sam sa iskosavanjem, nije pomoglo. poceo sam dosta tanjom burgijom, tako da sam imao bas dosta prostora da je krivim u stranu, ali stvarno nije pomoglo, mucio sam se bar pola sata. mozda su mi i burgije vec tupe, i to cu obnoviti.nedavno sam se preselio pa je aktuelno dosta montiranja, zadesi se i cigla i beton i metal i drvo. treba mi srednja klasa rekao bih. vidim da u prodavnicama ima stvarno svasta, cene nisu nesto strasne, jedino sto se ne razumem u terminologiju, ni aktuelne kerefeke na njima, tipa, regulacija broja obrtaja, snaga, menjanje smera obrtanja, itd. vidim da stvarno svasta ima, a najvise mrzim kad kupim nesto pa mi posle ne radi posao.evo jedan savet za busenje, videh od nekog starijeg: kad busite zid a ispod je neki tepih ili tako nesto, podmetnite lopaticu ispod mesta gde busite, samo je prislonite uz zid. najveci deo prasine ce pasti na nju, nece se rasuti okolo, posle je mnogo lakse za pospremiti.
Nažalost kod alata više ne vredi obavezno "koliko para toliko..."Ja sam za bušilicu dao celih 1300 din. Ima opciju "čekić" tj vibro, samostezajuću glavu, levo desno i to je to, naravno i podešavanje brzine obrtaja.Drugar drži prodavnicu i kada smo popričali koliko rupa godišnje izbušim i u čemu, jednostavno nije vredelo više.Problem je garancija, koliko znam svi manje-više daju 1 godinu, e sada koliko ćeš ti rupa izbušiti za 1 godinu, njih ne zanima.Za sada sam zadovoljan, uz stvarno dobre burgije, još nije bilo situacije da ne mogu nešto da izbušim, zid, pločice, metal...Ako crkne, bože moj, kupiću novu za iste pare.
Link to comment
uf, nemoj da mi stajes na muku.stan u kome sad zivim prokisnjavao je od prvog dana. ravan krov, poslednji sprat, izolacija na betonskoj ploci smesna. mislim da sam za pare koje su ulozene da se resi to curenje mogla da kupim bar garsonjeru.konacno su nam iz opstine i grada 19. septembra 2000. ( :rolleyes:) dali dozvolu za nadgradnju, ali tu je bilo tek nevidjenih peripetija sa stanarima, ostalim tzv investitorima, kojima nije bilo dovoljan jedan nivo, vec su se rogovi dizali za jos po malo (i preko pola metra), preduzimacima koji su imali svoje predloge i tako do besvesti, dok konacno, posle pet i po godina (!) sve nije bilo gotovo.i sedim ja tako par dana posle nove godine i cujem omrazeni zvuk kap, kap... pojave se omiljene zute flekave linije posred plafona i pomislim u trenutku da cu da srusim celu zgradu, ali kao, ajde kuliraj, da bi ujutru saznala da je finu komsinicu mrzelo da cisti sneg sa svoje terase, te je voda posla u setnju kroz stare pukotine u betonskoj ploci, i pravo kod mene na veceru.ta, vec pominjana betonska ploca je relativno izolovana tokom gradnje, ter, mrezice i sl, na njoj je sada stan fine glupace, ali nikom nije palo na pamet da izoluje njenu terasu i spreci pristup vode ovim vec postojecim pukotinama.i posle toliko vremena i toliko para ulozenih u sve to, nemam drugog resenja nego da zavisim od praznoglave dupevrtece sponzoruse i njene nepostojece navike da cisti za sobom, jer naravno, ne pada im na pamet da izoluju terasu.da popizdis.
:cry: Meni već par meseci stoji urnisan deo plafona i zida u kuhinji... Neispravna tuš baterija komšije... Tri nedelje nakon krečenja. <_< Dobra stvar, osigurao stan i dobio odštetu. :s_d:
Link to comment
Nažalost kod alata više ne vredi obavezno "koliko para toliko..."Ja sam za bušilicu dao celih 1300 din. Ima opciju "čekić" tj vibro, samostezajuću glavu, levo desno i to je to, naravno i podešavanje brzine obrtaja.Drugar drži prodavnicu i kada smo popričali koliko rupa godišnje izbušim i u čemu, jednostavno nije vredelo više.Problem je garancija, koliko znam svi manje-više daju 1 godinu, e sada koliko ćeš ti rupa izbušiti za 1 godinu, njih ne zanima.Za sada sam zadovoljan, uz stvarno dobre burgije, još nije bilo situacije da ne mogu nešto da izbušim, zid, pločice, metal...Ako crkne, bože moj, kupiću novu za iste pare.
1300 novih nekonvertibilnih dinara? gde to ima? koji model? za te pare, stvarno nije frka da crkne za godinu dana, ako do tada bude odradjivala kako treba.
Link to comment
1300 novih nekonvertibilnih dinara? gde to ima? koji model? za te pare, stvarno nije frka da crkne za godinu dana, ako do tada bude odradjivala kako treba.
He, misliš da sam pamtio proizvođača i model. :rolleyes: Ima ih svuda, žute boje :lol: ta firma pravi dosta alata za kućne majstore, bušilice, brusilice, testere...Ako te baš zanima videću tačnu oznaku modela pa ti javim.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...