Jump to content
IGNORED

Majstor u kući


nesha taxista

Recommended Posts

Meni u uputstvu za ketler isto preporucuju sirce za kamenac, e sad ne znam da li je to zbog toga sto je taj grejac u kontaktu sa vodom koju pijem, pa bolje da nije neka teska hemija...Mislim da je za ostale stvari onaj AXE efikasniji...
Kamenac se generalno skida bilo kojom kiselinom. U kućnoj radinosti, to mogu biti sirće, hlorovodonična (tj. sona) kiselina, limuntus.Meni sirće smrdi pa ga ne koristim (inače, efikasnije je kad se zagreje).Za ketler koristim limuntus. Sipam kesicu-dve u ketler, proključa i očisti, isperem nekoliko puta. Gotovo.Za sudoperu, kadu, wc, koristim hlorovodoničnu kiselinu iz narandžaste boce iz samoposluge. Razblažim vodom i držim u staroj bočici od cilit benga. Odmah posle čišćenja hlorovodoničnom kiselinom, treba dobro isprati to što je čišćeno.Rekao bih da je sva kućna hemija za skidanje kamenca u stvari razblažena hlorovodonična kiselina sa malo deterženta i mirisa.Kiselina ne sme na aluminijum, i naravno mnoge plastike mogu biti osetljive. U slučaju sumnje, kad je plastika u pitanju, prepručujem limuntus.
Link to comment
Imao sam prilike da čujem savete kako je kamenac sa emajliranih elemenata u kupatilu najlakše odstraniti sirćetom.E, sad, na hidromasažeru imam gumene usmerivače na rupicama unutar kojih mi se tokom vremena verovatno nataložio kamenac, pa jedan deo njih ima "neispravan" mlaz. Pitanje je da li smem i ove gumice da brišem sirćetom, ne znam kako će da deluje na gumu/plastiku, šta je već... ?
jel imas onaj uspravni, sa dva tusa? ako da, za rupice moras ko rejnmen, bar je meni tako uspelo: spric napunis mesavinom 2/3 sirce, 1/3 voda i u svaku rupu. posle pola sata pustis vodu (toplu) najjaci mlaz, pa jos jednom posle toga sve isto.
Link to comment
jel imas onaj uspravni, sa dva tusa? ako da, za rupice moras ko rejnmen, bar je meni tako uspelo: spric napunis mesavinom 2/3 sirce, 1/3 voda i u svaku rupu. posle pola sata pustis vodu (toplu) najjaci mlaz, pa jos jednom posle toga sve isto.
E taj. Plus šest masažnih tušića, ali njih ne koristim.Uh, moraću znači da odvojim vremena. :D
Link to comment
E taj. Plus šest masažnih tušića, ali njih ne koristim.Uh, moraću znači da odvojim vremena. :D
to ti je kazna jer si kupovao kinesko :Pali gresis sto ne koristis tih sest malih, mnogo je dobro.
Link to comment

a da malo zagrejete to sirce pa potopite te glave tuseva ako se daju skinuti, da ne bockate jedno po jedno?i je l ja to dobro razumem da vi imate one kisa tuseve? (ne hidromasazne, nego bas kisa) evo se ostrim da kupim pa ako ima neki savet na sta da obratim paznju dobro bi mi dosao.

Link to comment

jedan moze da se skine, drugi, taj sto zoves kisa, ne moze.ja bila stipsa, pa kupila neki taj kineski hidromasazes u eltinu za triput manje para nego sto su neki sa imenima, i cetiri godine sve radi kako treba, sem sto jednom godisnje izvedem tu akciju ciscenja sircetom.jedino sto mogu da smislim kao neki savet je da gledas da mu taj drzac ili kako se to vec zove na cemu je "glava" od tusa bude sto pokretljivija, da moze da se vrti. na ovom mom je u pocetku bilo sve dojajno, ali sad vec malo usporava okretanje, pa ne moze recimo tek tako da se namesti sa strane da sipa.ono sto sam mislila da ce odmah da rikne, neka drskica koju pomeras da bi regulisala i odabrala vrstu i jacinu mlaza, radi kao da je nova.

Link to comment

moguce i da se ne razumemo, ja necu hidromasazu, ja stvarno hocu kisu. evo ovakvu. isto ima kineske i renomirane, sa neverovatnom razlikom u ceni, pa se mislim nije to roket sajens, malo metala sa puno rupa, koliko to komplikovano moze da bude?! a opet bih da ne lupam kupatilo kasnije, jer sam bila resila da sam pametnija.za ovo ciscenje, gledala sam kako one dve tetke engleske sto ciste kuce rade. one umotaju glavu tusa u krpu natopljenu sircetom, pa ostave pola dana. kazu da posle samo otpada. ako su lagali mene i ja lazem vas :)

Link to comment
nek ti sa srecom, super izgleda.
hvala. osim sto super izgleda tusiranje je ludilo, kupala se jednom kad me poterala sreca pa zanocila u nekoj superfensi engleskoj kuci sto je i cesme imala markirane. od tad sanjam kisu :D
Link to comment
to ti je kazna jer si kupovao kinesko :Pali gresis sto ne koristis tih sest malih, mnogo je dobro.
Pa nije (valjda?) kinesko, Enmon je.A što se tiče ovih 6, korisio bi ih ja da mi vodoinstalater koji je ugrađivao (bez nadzora :isuse:) nije nabio hidromasažer u ugao tuš kabine, pa da bi ih koristio moram da se prilepim uz staklo. <_<
Link to comment
ja znam mnogo!sve po kuci pravim&popravljam, neverovatan sam. Ali bojleri su mi zbog kombinacije vode i struje nepoznanica. Sad idem da ga stegnem.E samo mi reci - cemu jebeno sluzi taj shraf? ne vidim mu namenu.
Si zavrnuo?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...