Jump to content
IGNORED

Majstor u kući


nesha taxista

Recommended Posts

I kod mene je slicna situacija, pa je prilicno tesko...Svaka cast na svim odgovorima, jedva cekam prolece pa da se uhvatim "u kostac" sa radijatorima.Sledeci zadatak: Razbijena keramicka plocica (imam istu takvu citavu koju mogu postaviti). Kako skinuti staru, a postaviti novu?
Ako je već razbijena skidanje prepusti mašti na volju:) Naravno, vidi da ne koristiš pirotehniku kako ne bi oštetio ostale delove.Postavljanje nove zahteva samo lepljenje, a to možeš uraditi ili sanitarnim silikonom (manje preporučljivo) ili lepkom za kamen-na-drvo (preporučljivije), npr. Ceresit (ne ja ne radim kao njihov promoter) CM 17, dostupnim u istim trgovinama kao i apsorber vlage iz prethodnog posta.
Link to comment
Upravo tako. Uz to, ako je uzrok unutranja vlanost delimino reenje moe biti i nekakav apsorber vlage. Ceresit Stop vlanosti kau da je odlian i moe se nai u snadbevenijim farbarama ili megamarketima.Topic je :Hail: .Nita ne ide na pravdu majstoru pre nego pokuam lino da ga popravim. Veinu i uspevam. Nema bolje antistres aktivnosti od sitnih popravki po stanu.
:DKako si ti neobican covek.Ja kada nesto radim obicno cuje ceo komsiluk, uz obilje ''izvornih'' srpskih reci. Uglavnom. je skvo na udaru ili zbog ideje, ili zato sto mi nije dala da kupim komplet profesionalnog alata, pa sad moram da se mucim, ili ne pomaze adekvatno... Edited by wall
Link to comment

Jbt, nikako da ukapiram o kakvim se to radijatorima priča po forumu :DJa obožavam šrafciger, doduše njim najviše rastavljam komp na komadiće ali umem i sve ostalo (prilično sam dobra u destruktivnim aktivnostima). Isto važi i za klešta, dakle kad je odvrtanje i zavrtanje svačega u pitanju - ne treba mi pomoć. Umem i da zamenim bateriju na tušu ili da ge vratim na mesto kad se otkine.Nama se zbog aktivnosti nazovi ''majstora'' nedavno pojavila buđ (prvi put otkad znam za sebe). U zavisnosti od toga koliki je izvor vlage koji je stvara treba se odlučiti ili za brisanje (beli ACE se rastvori u malo vode i time se pere zid - skida je namrtvo) ili za obijanje kritičnih delova kako bi se vlaga iz zida dobro isušila. Ostane li u zidu stalno će se vraćati buđ.Stvar koju bih volela da naučim je menjanje osigurača ali nisam nešto u dobrim odnosima sa strujom.

Link to comment

Pa struja je all about klešta i šrafciger :D Ako pod zamena osigurača misliš na zamenu licni unutar patrona, onda to treba izbegavati. Ako ni zbog čega drugog, ono što 1 rezevrni patron staje manje od 20 dinara. Eda ga svako može preiuštiti 200 din za štek dovoljan za više godina. Ako ste baš u situaciji da morate, ne postoji jasno pravilo koliko licni vredi koliko ampera, prosto što nisu sve licne iz svih kablova istog prečnika. Ja obično odokativno ocenim odnos pregorele i novih. Ako je u pregorelom već bila licna, a ne traka, onda je lako. Nikako ne preterivati, bolje da osigurač ponovo pregori (to mu je posao) nego da se zapali neispravan uređaj.

Link to comment
Pa struja je all about klešta i šrafciger :D
Znači, da idem da cvikcanglama presečem neke kablove? c070.gif
Ako pod zamena osigurača misliš na zamenu licni unutar patrona, onda to treba izbegavati.
E, ma to je neka trauma iz detinjstva pošto je moja starija sestra umela to da radi kad je imala 8-9 godina a ja nisam, pa sam izgleda ceo život istripovana time. :) Nije moranje svakako.
Link to comment
Shvatiću ovo kao kompliment. -_-
Dakako. Ja retko uspevam da sve završim, bez imalo krvi i psovki... Mislim da je tu problem u alatu. :rolleyes: Sve se pravi za dešnjake pa mi levati muku mučimo da odradimo posao sa svih 10 prstiju na broju.
Link to comment
Znači, da idem da cvikcanglama presečem neke kablove? c070.gif
Pa može, dobra klešta i dobre patike cool.gif
E, ma to je neka trauma iz detinjstva pošto je moja starija sestra umela to da radi kad je imala 8-9 godina a ja nisam, pa sam izgleda ceo život istripovana time. :) Nije moranje svakako.
Nije loše znati, jer se zaliha novih patrona ponekad potroši... Obično nedeljom, kada je u rerni neko meso a na ploči supa... <_<
Link to comment

e, pozlatilo vam se ovo "sve sto ste oduvek zeleli da znate o malim kucnim ogledima..."!par savetica (na osnovu licnih zajeba):1. plocice: ako je samo napukla, skidaj je kako god hoces i lepi novu. ako je otpala - pozor! cukni i okolne, pa ako odjekuju suplje znaci da se rasusio lepak i da ce verovatno ubrzo poci za svojom drugom. u tom slucaju, nista lupanje. vidi da li mozes rucnim nacinom da odvalis jos koju, pa ih sve ponovo zalepi.2. osiguraci i licne: menjanje licni je stvarno samo poslednje resenje. probabraj po kucnim budzacima i nadji neki stari gajtan/kabl, otfikari nozem parce, oguli plastiku i odokativnom metodom izdvoji niti koliko treba da spasis nedeljni rucak i premostis do ponedeljka. kad otvaras kapicu na pregorelom osiguracu, pazi da ne isprosipas onaj peskic unutra. on zbog neceg (meni misterija) treba.n i k a d ne stavljaj 'jaci' osigurac ako ti iskace zbog, recimo, ta peci. 10a je 10a, inace ode kabl, dodje pozar.i, levicari smo stvarno zrtve aparthanda angry.gif poz

Link to comment
Pesak služi kao sredstvo za hlađenje licne (tačnije odvodi toplotu), bez nje pre izgori. :wink:
ne sećam se kad sam kupio osigurač, a tona licni stoji na samoj kutiji sa osiguračima, za zamenu :Dinače kad mi je mojom spretnošću (velika sam šeptrlja :D) taj pesak završio u tepihu, dodao sam malo peska iz crvenog mora donetog iz egipta :)
Link to comment
Pesak služi kao sredstvo za hlađenje licne (tačnije odvodi toplotu), bez nje pre izgori. :wink:
To, a i kada skoci iskra da ne pali nista okolo nego se cak i potencijalni plamen (koji ne znam kako moze da se stvori, osim od laka kojim je izolovana zica) ostaje u pesku. Za maturski u srednjoj skoli sam imao "Zastitu od strujnih udara", pa ako vam treba jos ovakvih nepotrebnih informacija - pitajte :)
zna li ko neki servis il' majstora?
Je`l to neka provokacija??? Kakvi majstori, sta pricas covece? Ovde se prica kako sam da zamenis i popravis stvari, mi smo ideoloski protiv majstora! angry.gif
Link to comment

Moze sve osim struje (trtam najstrasnije i zovem pomoc), naravno ne mislim tu na osigurace, nego recimo na zaglavljeno grlo sijalice u grlu svetiljke. Brrr.Menjanje uticnica, prekidaca, no chance, mora neko da se zove.Gletovanje zidova takodje, nepoznanica.Medjutim, malterisanje, osh frakcija za napolje, malter za unutra, spahtla fangla, pa mokar stiropor za finalne radove, tu sam skroz ok.Inace, pre par godina, fasciniralo me ( dok jos nije bilo ovih odvrtanja, zavrtanja na baterije) da sraf klizi u sta god ako ga se prvo uvalja u sapun.Uradi sam. Sta sve moze sloj drvofiksa preko stare komode, ili kako spasiti ocajan lakirani komad iz sedamdesetih i pretvoriti ga u kopiju neceg ruralnog, samo na PM :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...