Jump to content
IGNORED

Majstor u kući


nesha taxista

Recommended Posts

Ima li ovde neko da se razume u tv kutije? Meni malopre crko tv. Nisam bila u sobi, pa nemam pojma da li je bilo kakvih karakteristicnih uvodnih simptoma.Elem, ne moze da se aktivira, a ako se ono dugme za ukljucivanje pritisne, onda se iz njega samo čuje nekootkucavanje, k'o da mi je, božemeprosti, neko ubacio tempiranu bombu.
1. Isključiti iz utičnice.2. Baciti.3. Kupiti novi.Ako nećeš 2 i 3, svakako uradi 1.
Link to comment
1. Isključiti iz utičnice.2. Baciti.3. Kupiti novi.Ako nećeš 2 i 3, svakako uradi 1.
Isključila. Namestila rezervni tv, kome ne znam da ljudski sredim kanale, makar uz običnu antenu, a neće ni da mi radi na instalaciju Tv Total. Zašto?Onaj pokvareni ću, ipak, da odnesem majstoru. Em je "Gorenje", em je star tek nešto više od godinu dana. Valjda mu ima pomoći.
Link to comment
Isključila. Namestila rezervni tv, kome ne znam da ljudski sredim kanale, makar uz običnu antenu, a neće ni da mi radi na instalaciju Tv Total. Zašto?
Star TV tjuner pa ne može da "nađe" kanale na TV totalu, ako imaš neki videorikorder možda.
Onaj pokvareni ću, ipak, da odnesem majstoru. Em je "Gorenje", em je star tek nešto više od godinu dana. Valjda mu ima pomoći.
E ako je Gorenje :DNaravno da mu ima spasa, e sad pitanje je kvara, cene popravke (imaš garanciju?)
Link to comment
Star TV tjuner pa ne može da "nađe" kanale na TV totalu, ako imaš neki videorikorder možda.E ako je Gorenje :DNaravno da mu ima spasa, e sad pitanje je kvara, cene popravke (imaš garanciju?)
E, jebaga. Kako star tjuner kad sam tv kupila pre manje od dve godine?Izašlo iz garancije, nema veze, samo da nije neki katastrofalan kvar. Btw, dok sam ti pisala Replay, stiže mi ovakva dijagnoza od jednog majstora-profesionalca: :lol: "Pa verovatno nije VN trafo već VN tranzistor koji strada jer se u napajačkom delu "čoperu" poveća napon zbog nekog banalnog razloga (trimer pot. ili slično).Dese se i mnogo banalnije stvari ali za tako mlad TV hlani lemovi ili neki slabi spojevi ne dolaze u obzir.Na njemu je Gorenje samo naziv a sve ostalo je PRC (seksi skraćenica za Kinu).Na žalost kvar može otkloniti samo majstor i košta oko 2000-2500 din-kod mene. Naravno za tebe bi bilo džaba (mada kažu da to na kraju bude najskuplje)".
Link to comment
E, jebaga. Kako star tjuner kad sam tv kupila pre manje od dve godine?Izašlo iz garancije, nema veze, samo da nije neki katastrofalan kvar.
Mislio sam na rezervni TV, da je možda star pa ne može...
Btw, dok sam ti pisala Replay, stiže mi ovakva dijagnoza od jednog majstora-profesionalca: :lol: "Pa verovatno nije VN trafo već VN tranzistor koji strada jer se u napajačkom delu "čoperu" poveća napon zbog nekog banalnog razloga (trimer pot. ili slično).Dese se i mnogo banalnije stvari ali za tako mlad TV hlani lemovi ili neki slabi spojevi ne dolaze u obzir.Na njemu je Gorenje samo naziv a sve ostalo je PRC (seksi skraćenica za Kinu).Na žalost kvar može otkloniti samo majstor i košta oko 2000-2500 din-kod mene. Naravno za tebe bi bilo džaba (mada kažu da to na kraju bude najskuplje)".
:lol: Eto sve ti je objasnio.Ako je dž, neka popravlja.
Link to comment
odavde vidim da ti je otisao termostat. novi kostao (bar mene) oko 1000 dinara, nije nesto strasno, bilo koji elektricar moze to da ti uradi.
1000 dinara sve ili plus ruke?za ariston mi trazili 1900 din
Link to comment

@gazza samo termostat naplaćuju 1000 din. možeš ga u prodavnici naći za manje pare i zameniti sam. ja sam ga sam menjao. naravoučenije: papir i olovka! nacrtaj kuda je koja žica išla!ah da, zaboravih! svaki bojler ima 2 termostata, jedan je onaj na kome se narodski rečeno nalazi lampica i taj skoro pa nikad ne crkava (10to godišnje isklustvo) a ovaj drugi koji stoji sa strane ušrafljen skoro pa uvek.

Link to comment
imam jedan stari, srebrni samovar. ima li neka tehnika poliranja koju preporučujete, sem poliranja pastom za zube ? :)
Ako živiš u BG, odeš u Matalsko preduzeće "Rad" /Vojvode Mišića, malo iznad Sajma, ali s leve strane/, pa onim šlajferimašto svaki dan poliraju predmete od rostfraja odneseš pokilče rakije. Ima da ti ga srede cakum-pakum, dok popušiš cigar duvana. :lol:
Link to comment

neće. idi na buvljak slobodno i izaberi. zaboravih koja je cena, ali je poenta da je u bilo kakvoj formi plastičnog creva (moj je nekako prožet aluminijumskom trakom). obavezno uzmi rezervnu gumicu

Link to comment
  • 2 weeks later...

ima neko ideju sta znaci kad masina zavrsi pranje, kompletan program, a ves izlazi skoro potpuno neiscedjen? ima li sanse da prodje samo od sebe ili da spremim opet neku lovu?i, kad me vec krenulo, da ne menjam topik: gde u beogradu postoji ovlasceni servis za celestion zvucnike, zna li se mozda?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...