Jump to content
IGNORED

Majstor u kući


nesha taxista

Recommended Posts

ima da se kupi posebna testerica za tu namenu. list testere dug oko 20 cm, sa zubcima od 2mm se preko nekog obruča montira na bušilicu. pomoću toga se za čas iseče krug na gipsanoj ploči. može i ručno skalpelom, ali dugo traje i mora da se pazi da otvor liči na krug, da bi mogla da stane lampa, a okvir lampe pokrije krzavu rupu.
čekaj, postoji "krunska" testera. niz koncentričnih testera različitih prečnika namontoiranih na okruglu ploču sa burgijom u sredini. izabereš onu potrebnog prečnika ostale skloniš natakneš na bušilicu i... očas rupa. pričamo li o tome?svaka čast tvisted majstore na radu. ja sam ko'lko juče ušrafljivao ploče na zadnju stranu regala. regal pregrađuje sobu. danas gulio tapete. sutra sledi krečenje. poslu nikad kraja.
Link to comment
...sad će krenuti vaskolika populacija da pita a što nisi stavio bandaž traku, pa knauf lepak, pa ovo-ono... JESAM i to više desetina puta u periodu 2003-2008 i bezuspešno (posle 14 dana puca zid tačno na tom mestu). jedna od solucija je bila i da se iselim, ali suviše mi se sviša pogled iz stana ;)...
ma jok. kad je jedared bash dobro sinulo sunce, mi ustanovili da je novogradnja ispucala bigtajm na sve strane. posle godinu dana (to je ono sto kazu da se sleze zgrada, yebemliga, kod keve se zgrada stara 30 godina slegla tek o bombardovanju, dotad se solidno drzala. al vidim da je to sleganje skroz moderno, chak pozeljno, narochito ako se desi sasvim odma <_<). e jasno mi je sta nas cheka, al zasad smo ambiciozno probali da reshimo problem (vishe estetske prirode, nego sto cemo bash poispadati po komshiluku) nekpm vitex-ovom akrilnom smesom, za koju se baja u radnji kleo da je skroz elastichna i da ima da leluja ko po zemljotresu u japanu. ce vidimo sve u svemu, evo drzi vec trecu nedelju :lol: Edited by thermal bug
Link to comment

hvala na pohvali.e sad... ako zgrada radi previše, ne pomaže ništa maksimalno elastično... idealna masa koju sam za ovih 5 godina probao je smesa od gleta (40%), gipsa (40%) i finog peska (20%). To je izdržalo najduže - cirka 3 godine.što se tiče rupa na gipsanim pločama, idealne su kružne testere, sa najsitnijim zubcima (znaju u radnjama šta da vam daju kad tražite za gipsane ploče) koje stavite na bušilicu. te kružne testere postoje u raznim veličinama i ne verujem da puno koštaju.inače sam ustao jutros kako bih drugi put prekrečio kuhinju. ne pokušavajte da krečite preko rigips lepka. glet MORA ići preko. <_<

Link to comment

saga se nastavlja <_< kuhinja je po dimenziji zida.. međutim ispostavilo se da je zid baš kriv a da pri uzimanju mera nismo uzeli meru na "vrhu" i na "dnu" kuhinje tako da jedan deo donjih elemenata kuhinje leže normalno (sa 1mm lufta) a drugom (na vrhu) fali 1,5 cm. katastrofa. obijao sam kvadrat pločica i pratećeg vezivnog maltera da bih došao do cigli. posle naneo sloj rigips (ili knauf, not sure) lepka. da bih ubio još 1cm rupe i izravnao zid u prednjem delu, staviću gipsanu ploču. tada će kuhinjski elementi konačno moći da legnu.

Link to comment
  • 2 weeks later...

treba mi majstor za ariston masinu za pranje i susenje vesa.nece da radi kako treba sa svim programima. na nekim stane na nekoj tacki i onda kvrc kvrc kvrc celu noc nista.jel ima neko nekog dobrog majstora za ariston da preporuci a da nije hostapler i secikesa.fala

Link to comment
saga se nastavlja <_< kuhinja je po dimenziji zida.. međutim ispostavilo se da je zid baš kriv a da pri uzimanju mera nismo uzeli meru na "vrhu" i na "dnu" kuhinje tako da jedan deo donjih elemenata kuhinje leže normalno (sa 1mm lufta) a drugom (na vrhu) fali 1,5 cm. katastrofa. obijao sam kvadrat pločica i pratećeg vezivnog maltera da bih došao do cigli. posle naneo sloj rigips (ili knauf, not sure) lepka. da bih ubio još 1cm rupe i izravnao zid u prednjem delu, staviću gipsanu ploču. tada će kuhinjski elementi konačno moći da legnu.
:o fala ti ko bratu sto me podseti, to bi moglo da mi se desi sa ormarima samo tako. mislim da je luft 3cm s kraja na kraj zida :ph34r:
Link to comment
:o fala ti ko bratu sto me podseti, to bi moglo da mi se desi sa ormarima samo tako. mislim da je luft 3cm s kraja na kraj zida :ph34r:
Где вас нађох... прочитах цео топић од почетка наовамо :).Шта, само 3цм? Одлично. У последњем стану је толико било на 2м ширине изнад кухиње - леви крај тачно легао уз греду, изнад десног могу да се угурају два прста. Кад је требало да се исељавамо, долази нека госпоја да премери кухињу, јер ће да реновирају чим се иселимо (хтели су и пре, ал' сам их ођебо). Питам што мере кад су сви станови исти. Пресамитила се од смеха.Овде ради дрвена варијанта оног старог вица (ко је зидао кућу сигурно зна):Завршили мајстори зидове, дошао газда, гледа, па ће "аман јесте ли ви нормални, на шта ово личи, ово све криво!". "Не брини газда ништа, то је цигла, цол тамо цол овамо, кад се измалтерише све има да буде цакум пакум."Завршили мајстори малтерисање, дошао газда, гледа, па ће "аман јесте ли ви нормални, на шта ово личи, ово све искезечено!". "Не брини газда ништа, то је малтер, он још мало ради, цол тамо цол овамо, кад се осуши па кад се окречи све има да буде ко под конац."Окречили мајстори, дошао газда, гледа, па ће "аман јесте ли ви нормални, на шта ово личи, ово тек сад ни на шта не личи!". "Не брини газда ништа, то је то само тако изгледа, кад дође молерај."..."ама газда ниједан молерај не изгледа како ваља док се не удари штрафта около".Финале није из вица, десило се у једној од Црња (у којима живе, јелте, српски и мађарски црнци), да је молер, пијан ко молер, ударао штрафту некој баби, па нит је затегао канап да удари правац, нит је понео лењир на лотру. Није смео да сиђе колико је био пијан, јер би пао. Међутим, сваки молер уме да хода са лотром, без обзира колико је попио, те он крене да ради одокативно, док се не отрезни довољно да сме да сиђе. Кад је баба дошла да види на шта то личи, почне да га грди што је направио тако кривудаве штрафте."Ма није то ништа, мајка, то је влажно па отромбољено - кад се осуши има да се затегне."
Link to comment
treba mi majstor za ariston masinu za pranje i susenje vesa.nece da radi kako treba sa svim programima. na nekim stane na nekoj tacki i onda kvrc kvrc kvrc celu noc nista.jel ima neko nekog dobrog majstora za ariston da preporuci a da nije hostapler i secikesa.fala
ja zvah ovlašćeni servis, zamena displeja 5000 din angry.gif
Link to comment
:o fala ti ko bratu sto me podseti, to bi moglo da mi se desi sa ormarima samo tako. mislim da je luft 3cm s kraja na kraj zida :ph34r:
nema na čemu, obavezno uvek meri na krajevima zida. ovde je 3cm lufta na 90 cm!!!!
Link to comment
  • 3 weeks later...

e, majstori :) gde da trazim deblju dasku, od drveta bash drveta, a da nije univer? traba mi za shank, kao gornja plocha. i koje drvo uopshte da trazim? naravno, dimenzija je potpuno baksuzna, 40x202cm, tako da mi uradi sam nije reshio problem, jer misu imali dimenzije preko 2 metra.dakle, fali mi daska ^_^

Link to comment

jesi probala u tihosu u cvijicevoj? ranije su imali i drvo.na avalskom putu, negde posle belog potoka, bila je jedna manufaktura gde je moglo da se narucuje drvo. kad budem isla za vikend, pogledacu da li jos postoji, ako nije kasno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...