Jump to content
IGNORED

Majstor u kući


nesha taxista

Recommended Posts

He, misliš da sam pamtio proizvođača i model. :rolleyes: Ima ih svuda, žute boje :lol: ta firma pravi dosta alata za kućne majstore, bušilice, brusilice, testere...Ako te baš zanima videću tačnu oznaku modela pa ti javim.
ma jok, pogledacu po radnjama sta se nudi.
Link to comment
  • 3 months later...

Bio jednom jedan sporet. Taj nesrecnik je, jos kao novorodjence, doziveo budzevinu od strane taksiste-elektricara amatera, koji je njegov siroti gajtan produzio stapom & kanapom do miljama udaljenog utikaca, oblepivsi ga nekom cudnom trakom. Ta je traka ubrzo pocela da gori i samo je vanredno culo njuha vlasnice mu, bilo zasluzno sto se zajedno nisu pretvorili u cvarke. Ali, zla kob ovog aparata nije mirovala, usled nestabilnog napona tokom bombardiranja, crkava mu ekspres ringla. Moze se i bez nje... Hajde-de. ...Nekoliko godina besprekornog rada nastavlja se cudom, sve do prosle godine, kada - Saturn ponovo stupa u neki aspekt sa Algolom, pa nas sporet u toku transporta (usled selidbe) biva brutalno oboren na plocnik. :hickokovskivrisak: Tom prilikom mu bi razbijeno staklo na fioci ispod rerne. Obogaljenost jos nije sanirana. Zatim, nikako mu se nije dalo da stupi u odnos sa utikacem... morao je, zbog nedostatka prostora, da bude direktno vezan na struju ljutu. Prikljucenje vrsi strucno lice, dipl. ing. arh. nosilac i nekih titula, ali - bez elektricarskoga znanja, tako da je tokom rada sve vreme bio na mobilnotelefonskoj vezi za instruktorom koji je diktirao: plava na plavu, zuta na belu... :unsure: Posle prve upotrebe rerne, neki cudan plasticni miris oboji sve prostorije... I gle, sada kontrolne sijalice u totalnoj raspomamljenosti i dezorijetaciji pokazuju cudni light show, gde se ne zna kad je prokletnik ukljucen, kada li iskljucen... Intuicija nije od goleme koristi i vlasnica ukletog aparata je vec vise puta platila EPS-u danak zbog nedostatka ESP*-a. ...Poziva strucno-kvalifikovano lice. Lice nalazi mrtvog misa medju zicama. Zgrozeno prizorom, lice napusta popriste, ostavljajuci kvar nepopravljen, ali apgrejdovan za onesposobljenu rernu! Vlasnica poziva NOVOG majstora. Majstor 3 sata meditira nad pacijentom. Popravlja, kvari, sece kljestima, psuje... Najzad - popravlja! Sve radi, konacno! Vlasnicu dere kao sarenu macku, ali ona zahvalno placa, mastajuci o gibi koju ce u cast popravljenog aparata u slast ispeci. Noc se spusta, glad pristize. Ona stavlja gibu u rernu. Ukljucuje rernu. Gle! Sijalica rernijanska ne radi... i bajno se jelo pece u mrklom mraku. U potpunom darku... Vlasnica virka i njuska, ali - slaba vajda, kad *ekstrasens (videli smo iz prethodnog) nije. Pregore giba... Vlasnica ukletog sporeta poseze za alkoholom...Znam da je stivo pregolemo za citanje. Znam da pomoci nema. Valjda je lakse kad se covek izjada... Otku'znam. :(

Link to comment
Koliko si platila majstorima a koliko košta nov šporet?
Zavisi koji, kakav, koliki... oko 25.000 RSD recimo... najjeftinija pristojna varijanta. Inace, samo mi je ovaj poslednji "majstor" naplatio, sve pre toga su bili entuzijasti... Nema 'leba (gibe) ni od jednih ni od drugih. :cry: Moracu da dresim kesu...
Link to comment
Zavisi koji, kakav, koliki... oko 25.000 RSD recimo... najjeftinija pristojna varijanta.
koncar sa gornjom plocom od rostfraja, pre manje od godinu dana placen nesto oko 19000. za sada sam skroz zadovoljan, pristojan kvalitet, nista fensi. moj je braon, mislim da je beli bio za hiljadu jeftiniji.
Link to comment
ovaj?A je l' predvidjeno da se kroz to okno viri kako napreduje pec(enj)ivo? :unsure: Izgleda kao staklo za identifikaciju osumnjicenih... Inace, drazestan je. Guci-buci. :) Moj baxuz je antikvitet, nema takvih na netu... Osim na nekom avganistanskom sajtu, mozda...
Link to comment
ovaj?A je l' predvidjeno da se kroz to okno viri kako napreduje pec(enj)ivo? :unsure: Izgleda kao staklo za identifikaciju osumnjicenih... Inace, drazestan je. Guci-buci. :) Moj baxuz je antikvitet, nema takvih na netu... Osim na nekom avganistanskom sajtu, mozda...
skoro pa taj! ovaj linkovani je sirine 50, a moj 60cm. ovaj ima sat i gril a moj nema. ja sam mog kupio u rodicu, navodno na popustu (mada mi se cini da oni nasumicno izaberu neke proizvode i napisu da su na popustu da bi se bolje prodavali)providi se okno. :)i da, postoji koncar jos uvek, imam i bojlere njihove, sve je solidnog kvaliteta ali bez fensi kerefeka.
Link to comment
Pregore giba... Vlasnica ukletog sporeta poseze za alkoholom...Znam da je stivo pregolemo za citanje. Znam da pomoci nema. Valjda je lakse kad se covek izjada... Otku'znam. :(
Uopšte nije smešno... :unsure: Moj najteži profesionalni zadatak u karijeri elektricara/elektronicara je bio taštin šporet, koga je prethodno otvorio njen brat, poskidao sve žice sa prekidača, ringli i rerne... I onda nije znao kako da ga sastavi...E onda je bilo: "Dare pomagaj! Odoh ja po pivo, a ti sastavljaj ovo nekako... " šah-mat! :frust: Crtalo se tu ohoho... Na više od nekoliko papira su se crtale šeme i moguće dobitne kombinacije...Posle preko nekoliko sati i 10tak piva na kraju smo pobedili i konačno je sve radilo kako treba... :rolleyes: Sad dal` je to tako funkcionisalo u orginalu... `Bem li ga... Važno je bilo da sve radi i da osigurači ne iskaču (tj. da je opterećenje kolko tolko ravnopravno podeljeno na sve tri faze)Naravno za svaku pregorelu pitu ili kolače u godinama koje su došle... Zna se ko je bio kriv... <_< Edited by dare...
Link to comment
"Ko nije imao majstore u kuci, ne zna sta je diktatura proleterijata". By Tanja Torbarina, 1987, "Danas", Zagreb.
živa istina. meni i kevi je jedan kampovao mesec dana u kući i oko nje... crko nam bio bojler, a baba nije htela da nam da pare za popravku, da ne potrošimo na drogu, pa platila majstora unapred i zapalila u selo. to je bilo još devedesete... ali ovaj imao bežični telefon, a stanovao 5, 6 kuća od nas, pa uselio takoreći kancelariju. trebalo je da zameni kazan... jedva smo ga se otarasile...a kad je baba dograđivala kuću, ovi zidari, moleri, keramičari... to sve pijano, padali su s krova, valjuškali se po dvorištu... poteko je i šut iz slavine, al ne smeš ništa da im kažeš, da ti ubace pile u mešalicu, pa posle moraš da rušiš kuću. samo kažu - gazdarice, daj pivo da ne veže malter za grlo :lolol:nego nedostaje u ovoj anketi - "mogu, al neću" odgovorkod mene samo jedan prozor može da se otvori-zatvori, ostali su zapečaćeni ili stalno otvoreni. jedna plafonjera visi već godinama, htele smo da je popravimo ali kad smo posle nekoliko dana odlaganja shvatile da neće dalje, ostavile smo je ovako. na plafonu imamo fleke od prokišnjavanja, to sam rešila tako što sam opisala kvadrate oko njih, žutom bojom za beton, na radost. šporet crko pa smo ga iznele pored kontejnera, pod okriljem noći. fližider svira svakih 5 minuta, verovatno će i on put šporeta. kupile smo rešo, ali nije izdržao ni dva meseca, metnule smo ga na pod ispod police. voda u wc šolji stalno curka. ulazna vrata nam se drže na jednom ekseru. vrata od ormana su sva razdrkana, zatvaram ih karate udarcima, zato imam jake ruke.svim aparatima su nastavljani gajtani, a nešto ih i ne koristimo (usisivač, pegla i tako to) jedino nam fen za kosu šljaka kao leptir, ponekad se zimi grejemo na njega
Link to comment
živa istina. meni i kevi je jedan kampovao mesec dana u kući i oko nje... crko nam bio bojler, a baba nije htela da nam da pare za popravku, da ne potrošimo na drogu, pa platila majstora unapred i zapalila u selo. to je bilo još devedesete... ali ovaj imao bežični telefon, a stanovao 5, 6 kuća od nas, pa uselio takoreći kancelariju. trebalo je da zameni kazan... jedva smo ga se otarasile...
dobro ste prošle. jesi vidila kako je završila murphy brown? Edited by Nicol
Link to comment
Moj najteži profesionalni zadatak u karijeri elektricara/elektronicara je bio taštin šporet, koga je prethodno otvorio njen brat, poskidao sve žice sa prekidača, ringli i rerne... I onda nije znao kako da ga sastavi...
imao sam isti problem sa maminim sporetom. :) samo sto sam ja kao pravi geek majstor (oksimoron, znam) na netu nasao semu sporeta i sklopio ga. mislim da je imam negde, mogu je iskopati verovatno.a danas sam na netu trazio kako se savijaju aluminijumske cevi. :) i nasao, i odlicno je ispalo. postavicu fotku kad zavrsim, luster je u pitanju.
kod mene samo jedan prozor može da se otvori-zatvori, ostali su zapečaćeni ili stalno otvoreni....
joj, ja se rastuzim kad udjem u tako neki stan. ustvari, zavisi, neki budu strokavi sa stilom, onako hipi, ali vecina nije. primecujem da je jako popularan bojler na kojem vire zice, kontam to valjda ljudi namerno pocupaju, videli u emisiji kod ruske jakic, sta li, uopste mi nije jasno.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...