Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

38 minutes ago, Micko8 said:

Birali su politicare koji ih drze u tim  istim oborima , u svim tim gradovima gde pale i kradu  su uglavnom demokrate   na vlasti, i to  decenijama  a kojima oni slepo veruju, imali su i presednika koji  je crnac,  zasto im on nije doneo promenu  koju im je obecao:whistle: Pa nisu samo crnci sirotinja u americi, postoji milion siromasnih belaca i latinosa , sada svi trebaju da pljackaju i pale i naprave jos goru  socijalnu situaciju, najvise ce ispastati upravo ovi sto pljackaju i njihove porodice , kada sve opljackaju,spale i sruse.

 

To što ti kažeš je jedan argument, koji mnogi koriste.

Šta da kažem, trudim se da imam razumevanja za sve ljude (pa i one koji mene pljuju i vredjaju, znaju ko su ;) ).

I Srbi su izabrali Vučića.

Predsednik crnac im nije doneo promenu verovatno barem delom iz onih razloga koje sam gore navela (i Adam i boriss_).

 

Ako neko hoće zajedno da živi sa nekim, mora da prestane mržnja. Kako da prestane mržnja? Ne znam kako, ali nije lako. Nije dovoljno da deca idu u iste škole, nije dovoljno da te posećuje socijalni radnik, nije dovoljna AA. Štaviše, pokazalo se da kad deca idu u iste škole, na primer, to vodi većoj segregaciji a ne manjoj, kao i u slučaju AA. Šta proizvodi AA na univerzitetima? Bes belaca i azijata koji dolazi iz najdubljih ponora njihovih bića. Ko je to mogao da pretpostavi? Zar nisu ljudi fini i dobri? Navela sam primer Srba iz Hrvatske i Hrvata. Kako proterani Srbi da prestanu da mrze Hrvate? Apsolutno nikako. Prvo bi trebalo da Hrvati vrate ono što su oteli pa onda može eventualno da se priča o nekom početku prestanka mržnje. Ko će crncima da vrati i nadoknadi sve što im je uzeto tokom svih ovih vekova? Jako je komplikovano, brate.

 

Crnci žive i u Arkanzasu, gde su republikanci na vlasti. To sam imala prilike lično da vidim. Nema kontakta izmedju crnaca i belaca. U školi se ne razgovara, mislim čak da nema ni tuča jer jednostavno se ponašaš kao da ovi drugi ne postoje. U istom odeljenju. Tamo verovatno ne pale zato što će ih ovi ludaci zapaliti i upucati. Očigledno niko nije toliko hrabar (ili lud) da ide direkt na bajonet.

 

Pravo da ti kažem, i ja sam na neki način sirotinja u Americi, tj, u Njujorku. Ako ikad odem u Teksas, verovatno ću biti bogataš (namig @ObiWu). Ali, niko me nije tlačio vekovima. Sama sam ovde došla, sama sam studirala filozofiju, jedino mogu sebe da spalim što sam bila glupa, pored svih prilika koje sam u životu imala i propustila. Niko me nije proterao iz mog doma u Zemunu, moja keva nikom nije bila sluga, odrasla sam u Beogradu koji je važio za vrh vrhova (medju desetinama miliona ljudi: kompletan bivši Sovjetski Savez i Balkan je u Beograd gledao kao u centar sveta), s idejom da sam ja deo neke intelektualne elite i da niko nije bolji od mene. Te ideje u glavi u ogromnoj meri odredjuju čoveka. Poslušaj podkast This American Life "3 Miles" pa ćeš čuti više o tome. ;)

Link to comment
1 hour ago, Micko8 said:

Birali su politicare koji ih drze u tim  istim oborima , u svim tim gradovima gde pale i kradu  su uglavnom demokrate   na vlasti, i to  decenijama  a kojima oni slepo veruju, imali su i presednika koji  je crnac,  zasto im on nije doneo promenu  koju im je obecao:whistle: Pa nisu samo crnci sirotinja u americi, postoji milion siromasnih belaca i latinosa , sada svi trebaju da pljackaju i pale i naprave jos goru  socijalnu situaciju, najvise ce ispastati upravo ovi sto pljackaju i njihove porodice , kada sve opljackaju,spale i sruse.

amerika od sedamdesetih ne ulaze u socijalu i to je moralo doci na naplatu. ti sto se bune i pljackaju su u ovom slucaju glasonose.  

 

to sto su demokrate na vlasti moze znaciti da je ipak za nijansu manja verovatnoca da ce bundzije da smaknu drcni panduri koji iza sebe imaju stoprocentnu podrsku vlasti i/ili naoruzane horde branioca americkog nacina zivota.

 

i ne bune se crnci samo zbog siromastva, crno-beli odnosi su malo komplikovaniji od bankovnog racuna....

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, adam said:

to sto su demokrate na vlasti moze znaciti da je ipak za nijansu manja verovatnoca da ce bundzije da smaknu drcni panduri koji iza sebe imaju stoprocentnu podrsku vlasti i/ili naoruzane horde branioca americkog nacina zivota.

 

i ne bune se crnci samo zbog siromastva, crno-beli odnosi su malo komplikovaniji od bankovnog racuna....

 

Eto, sto sve isto sam i ja rekla i sad da vidimo čiji post će forumaši da lajkuju. ;)

Link to comment
2 hours ago, trustno1 said:

 


Zato, priča o socijalnim radnicima koji idu po kućama zvuči komično. Kao i, brat bratu, i AA. Koji socijalni radnik će da pomiri vekovnu mržnju?
 

 

Pa nece socijalni radnici da idu u kvart gde zive crnci da mire crnce i belce, nego da im pomazu oko problema koji imaju.

 

Ukidanje tih struktura koje se bave problemima drustva na mikronivou je pocelo od Regana, kroz kresanje saveznog budzeta. Cuveni njegov primer je neka zena iz Cikaga, nazvao ju je Welfare Queen, koja je navodno zivela kao carica od drzavnih para, vozila fin auto, a odbijala da radi. Ta zena je postojala i otprilike 10% od onoga sto je Regan tada rekao je bilo tacno (mnogo manje para je uzela na kvarno), ali je svako razumeo sta je Regan hteo da kaze: crnci nece da rade, hoce da zive na racun vrednih belaca. 

Link to comment
51 minutes ago, adam said:

amerika od sedamdesetih ne ulaze u socijalu i to je moralo doci na naplatu. ti sto se bune i pljackaju su u ovom slucaju glasonose.  

 

to sto su demokrate na vlasti moze znaciti da je ipak za nijansu manja verovatnoca da ce bundzije da smaknu drcni panduri koji iza sebe imaju stoprocentnu podrsku vlasti i/ili naoruzane horde branioca americkog nacina zivota.

 

i ne bune se crnci samo zbog siromastva, crno-beli odnosi su malo komplikovaniji od bankovnog racuna....

 

 

 

Kakvi su crno-beli odnosi, pojasni  ???  Pandursko  nasilje se desava i u gradovima gde policiju vode crnci, zivot gube i belci , ne verujem da postoji  sistematski rasizam  kod americke policije , ako se opires  i bijes sa policijom , oni ce te odvojiti od zivota , tako su trenirani . ovaj poslednji  oko kojeg se digla ovolika frka se takodje hrvao i opirao hapsenju, plus je imao kriminalni dosije i bio trazen, da je bio ispravan  kao osoba , do ovog incidenta  se  uopste ne bi ni doslo. 

Edited by Micko8
Link to comment

Evo ti da utvrdis gradivo kako policija odvaja od zivota belca koji se opire hapsenju:

On 24.8.2020. at 12:51, ObiW said:

Nije uvek tako, ima i pandura koji umeju da se izbore sa problemom. :fantom:

 

 

 

 

 

Link to comment
18 minutes ago, ObiW said:

Evo ti da utvrdis gradivo kako policija odvaja od zivota belca koji se opire hapsenju:

 

A ti si uveren da policija ubije svakog crnca kojeg zaustavi ,zbog nekog prekrsaja, cak i kada se  odupire hapsenju , e to su te bajke koje se  non stop proturaju kroz mainstream medije u americi.

 

 

 

7:44:whistle:

Edited by Micko8
  • +1 1
Link to comment
26 minutes ago, ObiW said:

Pa nece socijalni radnici da idu u kvart gde zive crnci da mire crnce i belce, nego da im pomazu oko problema koji imaju.

Istina. Ali, čini mi se da ostaje problem koji sam ranije napisala. Pomoći će im, šta, da nadju legalne poslove umesto da diluju drogu? Pomoći će im da smanje drogiranje i nasilje. Naravno, i jedan takav slučaj ako se desi to je dobro i važno. Ali, da li misliš da će se stvarno tako mic po mic dešavati promena i jednog dana će prestati ilegalno oružje, droga i ostalo? Crnci neće da žive život koji žive belci pa makar bio i paralelan život bez dodira sa belcima. Hoće da žive neki svoj život, kao i Jevreji, na primer. Ali, kako promeniti da to ne bude destruktivan nego konstruktivan život? Sigurna sam da mikro-intervencije mogu mnogo da učine. Ali mora da dodje do nekakvog pomirenja izmedju crnaca i belaca čak i za paralelan a ne zajednički život. Tako se meni čini.

 

26 minutes ago, ObiW said:

Ukidanje tih struktura koje se bave problemima drustva na mikronivou je pocelo od Regana, kroz kresanje saveznog budzeta. Cuveni njegov primer je neka zena iz Cikaga, nazvao ju je Welfare Queen, koja je navodno zivela kao carica od drzavnih para, vozila fin auto, a odbijala da radi. Ta zena je postojala i otprilike 10% od onoga sto je Regan tada rekao je bilo tacno (mnogo manje para je uzela na kvarno), ali je svako razumeo sta je Regan hteo da kaze: crnci nece da rade, hoce da zive na racun vrednih belaca. 

 

Preovladjujući sentiment.

 

 

 

Link to comment
22 minutes ago, Micko8 said:

Kakvi su crno-beli odnosi, pojasni  ???  Pandursko  nasilje se desava i u gradovima gde policiju vode crnci, zivot gube i belci , ne verujem da postoji  sistematski rasizam  kod americke policije , ako se opires  i bijes sa policijom , oni ce te odvojiti od zivota , tako su trenirani . ovaj poslednji  oko kojeg se digla ovolika frka se takodje hrvao i opirao hapsenju, plus je imao kriminalni dosije i bio trazen, da je bio ispravan  kao osoba , do ovog incidenta  se  uopste ne bi ni doslo. 

 

1 minute ago, Micko8 said:

A ti si uveren da policija ubije svakog crnca kojeg zaustavi ,zbog nekog prekrsaja, cak i kada se  odupire hapsenju , e to su te bajke koje se  non stop proturaju kroz mainstream medije u americi.

hoces reci amerika zemlja ljubavi i ravnopravnosti i niko nije tim crncima i ostaloj sirotinji kriv sto nisu uspeli u zivotu. nek izvade ruke iz dupeta pa ce biti bolje.

 

i to sto kazes....

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...