Jump to content
IGNORED

Bela Tehnika i mali kućni aparati


msmodesty

Recommended Posts

2 hours ago, Frank Pembleton said:

Znam da toga ima "na kilo" no došlo vreme da se menja ketler.
Imao onaj najobičniji Bosch-ov...
Imate neke preporuke?

Moj je Bosch, dobar je. Gledaj da mu poklopac bude od onih što se odvrću potpuno a ne samo zadižu pritiskom na "papučicu". Mnogo znači kod čišćenja uređaja. 

Link to comment
1 minute ago, borris_ said:

Sta je ketler?

Ikonostas svakog domaćinstva - kuvalo za vodu :D

 

Nama je crko neki no name, dobro nas struja nije ubila, tast je popravio stari no name, što znači da opasnost nije otklonjena.

Link to comment

Ja bih uzeo onaj sa podesavanjem temperature. Dobra stvar kada pravis caj.

 

I zasto ketler? Vidim ima neka marka kettler ali oni prave sprave za kucni sport.

Edited by borris_
Link to comment
21 minutes ago, borris_ said:

I zasto ketler? Vidim ima neka marka kettler ali oni prave sprave za kucni sport.

 

doslo iz engleskog

 

 
Quote

 

kettle
/ˈkɛt(ə)l/
noun
 
  1. 1. 
    a container or device in which water is boiled, having a lid, spout, and handle.

 

    •  
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, maheem said:

Dobra je stvar i kad ti treba brzi "kipitok" (ruska reč za kipuću vodu) tokom pripreme hrane.

a samovar? 

e kukavno russtvo ugašeno. 

Link to comment
11 minutes ago, nisam ja said:

a samovar? 

e kukavno russtvo ugašeno. 

Samovar samo na žar, ovi na struju su sranje. Skuham čajić, skinem valjenke, razgaćim se u rubašku pa se popnem na pećku da čitam veselije kartinki dok srčem čaj iz tanjirića.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
Ima u Lidlu sutra svašta, ja idem odmah posle "vrtića" da kupim aparat za vafle :hihi:
Imam taj aparat i nisam bas nesto prezadovoljna, slab je. Mada za te novce koliko potraje pa cu nesto bolje da trazim. Ima prednost sto se menjaju one ploce, pa je ok i za sendvice.

Sutra pocinju i uskrsnje tj.praznicne zezalice i dodaci za kolace.
Link to comment

Da, to menjanje ploča i što se peru u sudomašini je jedan veliki plus.

Kako misliš slab je, koliko dugo pečeš vaflu u njemu? Ja to ionako planiram ponekad deci da pravim, neće on baš biti neophodan svakodnevno.

 

 

Kad sam na temi, uspela sam drugi za redom štapni mikser da sjebem na isti način. Ne uglavim mutilicu kako treba a motor startujem pa se izliže/urniše plastika koja drži štap. Ne znam može li to da se popravi. Baš mi je krivo, onaj prethodni još nisam prežalila a ode i ovaj :cry:

Link to comment

Mislila sam da je ovo Lindina tema [emoji849]

Pa dugo se pekli, cini mi se da sa nekim starim, ali to je bilo bas davno, mozda me osecaj i vara, bilo brze mnogo. Ovaj je 750W. Neces pogresiti, ako planiras povremeno sigurno. Jeftinijeg na tezistu nema.
Ja sam jurila neki Vivax 1200W za vafle i sendvice, oko 4.000 , ali ga kao ima negde na stanju, a zapravo nema, jer korona, uvoz itd. i onda me izdalo strpljenje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...