Jump to content
IGNORED

Sta se jede po Kini


banecare1

Recommended Posts

...i da dodam danasnji rucak. mislim da nije kineska klopa, ali je veoma neobicno i ukusno. idealno za mamurluk cold noodles sa korejskim ljutim kupusom (kimchi), beef, ananas, krastavci i luk.IMG_1405.jpg

Link to comment

kad sam se raspisao, da bacim i ostatak fotografija uz kraci komentar. danas sam posle duzeg vremena bio u supermarketu.piletina moze biti bela, crna ili zuta. ukus se ne menja zavisno od bojeIMG_1416.jpgpocela je sezona mid-autumn festivala kada jedni drugima poklanjaju mooncakes. to je jedan od znacajnijih praznika u kini. kolaci su okrugli zbog simbolike punog meseca i filovani su. mogu biti veoma ukusni, ako je fil dobar, ali znaju ubaciti i ribu npr. posto dobijemo mnogo kolaca na poklon, kad je radno vreme i gladan sam nije problem, jer pitam zaposlene cime su napunjeni, ali kada zaglavim na poslu, usamljen i gladan, prvi zalogaj je mala avantura.IMG_1414.jpgIMG_1407.jpgja sam danas kupio 24 kutije za klijente, a mi cemo dobiti komada 50 minimum :huh:aIMG_1417.jpg

Link to comment

boja zavisi od ishrane, tako su meni makar objasnili kinezi dok sam sumljivo gledao u lonac sa crnom kokoskom na stolu. ti kinezi su bas iz feed biznisa i verovatno je tako. ne farbaju ih sigurno :D

Edited by banecare1
Link to comment
boja zavisi od ishrane, tako su meni makar objasnili kinezi dok sam sumljivo gledao u lonac sa crnom kokoskom na stolu. ti kinezi su bas iz feed biznisa i verovatno je tako. ne farbaju ih sigurno :D
pa cime ih hrane jebote? katranom?
Link to comment
  • 3 weeks later...

Kao prvo, nova sam na forumu ali odusevljena opstom atmosferom, pa bolje vas nasla :) Pod dva, ova tema me odusevila u rastuzila u isto vreme.... Hocu u Kinu!!! Bila sam nekoliko puta poslom ali kratko, prekratko za sve sto ova zemlja pruza. I da, najbolja kineska hrana je u Kini, ovo sto se sluzi po Beogradu nije ni prici, ali kad nema bolje i ovo je dobro.Bane Care nastavi da pises i slikas, da bar na ovaj nacin uzivam i podsecam se :Hail:

Link to comment

Bio sam desetak puta poslom i osim psa najegzoticnija stvar koju sam jeo je ovaAh da, jeo sam i supu od kokosjih kandzi sa noktima dugim nekoliko centimetara i malih celih morsih konjica koja kad okusis prvo lici na klasicnu kokosiju supu a onda posle 6-7 sekundi osetis ukus riblje corbe......fantasticno.

Link to comment

Kao neka krckasta ribica przena u ulju s malo neprijatnim osecajem kad ti se zaglave nozice izmedju zuba, sve u svemu ok. Mada ja mislim da i bi slama przena u ulju i posoljena uvek imala taj isti ukus przene ribe u ulju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...