Jump to content
IGNORED

Sta se jede po Kini


banecare1

Recommended Posts

...i da dodam danasnji rucak. mislim da nije kineska klopa, ali je veoma neobicno i ukusno. idealno za mamurluk cold noodles sa korejskim ljutim kupusom (kimchi), beef, ananas, krastavci i luk.IMG_1405.jpg

Link to comment

kad sam se raspisao, da bacim i ostatak fotografija uz kraci komentar. danas sam posle duzeg vremena bio u supermarketu.piletina moze biti bela, crna ili zuta. ukus se ne menja zavisno od bojeIMG_1416.jpgpocela je sezona mid-autumn festivala kada jedni drugima poklanjaju mooncakes. to je jedan od znacajnijih praznika u kini. kolaci su okrugli zbog simbolike punog meseca i filovani su. mogu biti veoma ukusni, ako je fil dobar, ali znaju ubaciti i ribu npr. posto dobijemo mnogo kolaca na poklon, kad je radno vreme i gladan sam nije problem, jer pitam zaposlene cime su napunjeni, ali kada zaglavim na poslu, usamljen i gladan, prvi zalogaj je mala avantura.IMG_1414.jpgIMG_1407.jpgja sam danas kupio 24 kutije za klijente, a mi cemo dobiti komada 50 minimum :huh:aIMG_1417.jpg

Link to comment

boja zavisi od ishrane, tako su meni makar objasnili kinezi dok sam sumljivo gledao u lonac sa crnom kokoskom na stolu. ti kinezi su bas iz feed biznisa i verovatno je tako. ne farbaju ih sigurno :D

Edited by banecare1
Link to comment
boja zavisi od ishrane, tako su meni makar objasnili kinezi dok sam sumljivo gledao u lonac sa crnom kokoskom na stolu. ti kinezi su bas iz feed biznisa i verovatno je tako. ne farbaju ih sigurno :D
pa cime ih hrane jebote? katranom?
Link to comment
  • 3 weeks later...

Kao prvo, nova sam na forumu ali odusevljena opstom atmosferom, pa bolje vas nasla :) Pod dva, ova tema me odusevila u rastuzila u isto vreme.... Hocu u Kinu!!! Bila sam nekoliko puta poslom ali kratko, prekratko za sve sto ova zemlja pruza. I da, najbolja kineska hrana je u Kini, ovo sto se sluzi po Beogradu nije ni prici, ali kad nema bolje i ovo je dobro.Bane Care nastavi da pises i slikas, da bar na ovaj nacin uzivam i podsecam se :Hail:

Link to comment

Bio sam desetak puta poslom i osim psa najegzoticnija stvar koju sam jeo je ovaAh da, jeo sam i supu od kokosjih kandzi sa noktima dugim nekoliko centimetara i malih celih morsih konjica koja kad okusis prvo lici na klasicnu kokosiju supu a onda posle 6-7 sekundi osetis ukus riblje corbe......fantasticno.

Link to comment

Kao neka krckasta ribica przena u ulju s malo neprijatnim osecajem kad ti se zaglave nozice izmedju zuba, sve u svemu ok. Mada ja mislim da i bi slama przena u ulju i posoljena uvek imala taj isti ukus przene ribe u ulju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...