Jump to content
IGNORED

pushiti ili popushiti


ivy

Recommended Posts

Ma ja bih da prestanem da vidim mogu li to. Inace sam bila pocela da citam ovaj topik od pocetka, bas kad si htela da prestanes :D

 

Znam da bih mogla da me bace u sredinu gde nema cigareta uopste

 

 

Link to comment
6 hours ago, mustang said:

 

Po tebi ispada ko sta radi samo pusim. Meni pakla traje 2-3 dana i samo kad padne mrak pusim. 

 

Ne znam, moje vidjenja zivota je da dajem maksimum sto vise mogu, pogotovo u ljubavi, prijatrljstvu, emocijama, iskustvu... . valjda da me ne bi grizla savest sutra da sam mogla vise.

Valjda se i zato ne bojim smrti niti razmisljam da treba da zivim sto godina, nego dan za danom pa dokle stignem. 


Ma ne ulazim u to koliko,  i izvini, nije moje da se petljam.

Samo, cigara je napravljena tako da uživaš i da se navučeš i da neko na tebi zarađuje pare, nije napravljena za tvoj benefit, prepuštanje tome ti donosi mnogo više štete od tog  užitka, no ako si ti to spremna da platiš cenu, go for it. 

Link to comment
12 hours ago, mustang said:

jbga, najcesci razlog da ljudi batale cigare je strah od smrti. ja to nemam i to je problem. svaku koju zapalim sa slascu zapalim. uzivam. uvek je mi je prvo na umu sta ako umrem sutra a danas nisam bila srecna? meni nije u cilju da zivim sto godina i bez veze disem nego da zivim po mome ma koliko trajalo. bitan je kvalitet ne kvantitet. 

 

smrt je najmanji problem.

ali ako dodje kao posledica raka na plucima, onda je to vrlo neprijatno i dugotrajno mucenje. tada vise neces moci da govoris o bilo kakvom kvalitetu zivota.

 

zato je The Crown odlicna antipusacka reklama. svi koji puse su se dugo borili sa kancerima i na kraju od toga umrli.

dzaba kraljevstva, top medicina, konji vrani, karuce, salasi.

prvo samo kasljes, zatim iskasljavas krv, pa se onda vuces po bolnicama, pa ti izvade jedno plucno krilo, pa se onda rasiri po telu, pa onda cekas.

Link to comment

ono što neki zovu "strah od smrti", ja zovem "želja za životom". potpuno je bilo jasno da sam doveo sebe u situaciju da moram da biram: cigarete ili život. i izbor je bio vrlo jednostavan i lak. želja da provedem još koju deceniju uz sina i ženu je sigurno mnogo jača od želje za cigaretom.

  • +1 8
Link to comment
  • 3 months later...

Kladila sam se sa kumasinom da bataljujemo oboje cigarete od prvog maja. 

Posto nas pare, smrt, bolest, rak... ne motivisu da prekinimo, uveli smo strah. 

 

Ako ja prva zapalim, moram zmiju u ruci da drzim

Ako on prvi zapali, mora da daje krv 

 

Ovo nam je bogtepita koji put da prekidamo :isuse:

Edited by mustang
  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Meni još malo pa dve godine kako sam prestala da pušim, i to slučajno. Krenula sam na gastroskopiju i pomislim jao gde da mi smrdi iz usta, i ne zapalim taj dan nijednu.

 

Na gastroskopiji mi odmah uradi jednu lakšu intervenciju i kaže mi da odležim par dana i kao "je l pušiš" i ja "pa pušim" i čovek kao e žao mi je, ali nemoj par dana. I ja kao ok.

 

Kad je prošlo par dana - padne mi na pamet - a što ne bih ja ostavila cigarete, iako to nikad nisam ni želela, zapravo baš sam volela sebe s cigaretom.  Uglavnom - sledi šest meseci agonije nivo Drajzerova, baš sam u mukama ostavljala, neprestano sam mislila na cigarete i samo sam hodala jer mi je to pomagalo (pa se nisam ni ugojila, mada nisam primetila da mi se apetit promenio). Ali, u tih šest meseci nisam zapalila koliko god da sam se mučila, a prvih par meseci sam i nosila paklicu za svaki slučaj. U šestom mesecu, bila na nekom putu, i toliko mi se pripuši da sam bila u fazonu, ma zajebi ovo idem da kupim cigare, uđem u prodavnicu tek tamo sve paklice bukvalno oblepljene u rak pluća, ne vidiš ni koji je brend ni ništa, i odustanem. Kako sam odustala, tako su me prošle muke.

 

Od tad mi cigareta pada s vremena na vreme na pamet, ali samo kao misao, ne vuče me, ne gadi mi se, zapravo - kao da su prestale da postoje. Pošto sam okružena nepušačima, tek nedavno sam otkrila da mi smeta dim kad sam pustila tetku da puši u stanu, a na otvorenom mi ne smeta - tipa ako na poslu izađemo zajedno na terasu.

 

Moje ostavljanje je dakle bilo mučno i grozno i mnogo sam se zlopatila, ali mislim da je pomoglo što nisam nijednom zapalila. E da, i aplikacija iQuit mi je pomogla, ali više da čitam šta se drugima dešava nego ono koliko sam produžila život itd.

  • +1 3
Link to comment

slicno, tri godine ce u septembru. aplikacija Quit Tracker. doduse nisam isao na gastroskopiju, ali sam toliko pusio da je bilo jasno da cu ziveti bar 15 godina krace od prosecnog veka

  • +1 1
Link to comment
38 minutes ago, Tsai said:

ali sam toliko pusio da je bilo jasno da cu ziveti bar 15 godina krace od prosecnog veka

a koliko je to?

  • Haha 2
Link to comment

Jbt, ja vas čitam i neverujem kako sam ja lako ostavila duvan.

Posle punoletstva pušačkog.

Moj muž isto, posle 30 god pušenja i to 2-3 pakle dnevno. Imao već intoksikacije - vidljive promene boje kože po nogama i rukama.

Ništa, samo jedan dan ostavili.

  • +1 2
Link to comment

Nece grom u koprive :laugh:

Takvi ko ti, pusili, nepusili, ima samo da nas otpracaju polako :D

 

@dùda kakve su to promene na kozi?

 

Meni smeta moj dim a kamoli tudj. Mrzim dim. Bas mi smrdi, u mali mozak udje. 

 

Svaka vam cast svima u svakom slucaju! Velika je to stvar... 

 

 

Edited by mustang
Link to comment
4 hours ago, angelada said:

uđem u prodavnicu tek tamo sve paklice bukvalno oblepljene u rak pluća, ne vidiš ni koji je brend ni ništa, i odustanem. Kako sam odustala, tako su me prošle muke.

Trebala si da trazis one sto izazivaju impotenciju ili visok pritisak.

  • Haha 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...