Jump to content
IGNORED

Kako izgleda 1 Srbin?


Indy

Recommended Posts

gde je damja kad nam je najpotrebniji!!
Upravo. A pri tom se prica na osnovu neznanja i potpuno neproverenih stvari i to se prica prica koja potpuno nije bitna ni za ovu temu ni uopste. Edited by M16
Link to comment
  • Replies 410
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    46

  • bus

    43

  • B_B

    28

  • msmodesty

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

suvost lica, zuti zubi, portabl tv glava + чичково улје...idu uz sve to moje gore navedeno....nego deder mi objasni bold..sto "satro" nisu a ovi jesu, kako drazi a kako srdacniji.. jel govorimo isto o nekoj dijaspori ili srbima uopće?... ja imam negativno misljenje o srpskom narodu kao celini, ti srpski pogledi me jednostavno ubijaju. ne znam da li postoji strucan naziv za to ,ako ima, onda sam to.
Drazi mi je, jer me npr. za razliku od tebe, nece izbjegavati. Cinjenica da o ljudima ne cijeni na osnovu njihovog fizickog izgleda, obrazovanja ili nacionalne pripadnosti (nebitno koje) je dobra predispozicija da bude srdacniji od onog koji to ne cini. A ako to takav „zutozub“ ipak cini, nije nimalo bolji od tebe. U tvom drustvu bi se osjecao jednako dobro, kao u drustvu nekog nazi-skinehead-a. Edited by B_B
Link to comment
U tvom drustvu bi se osjecao jednako dobro, kao u drustvu nekog nazi-skinehead-a.
Mislim da preterujes, jer bi te taj nazi najverovatnije podvrgao fizickom nasilju (to mu je u opisu "radnog mesta"), dok je scepa izrazio tek 1 odbojnost prema odredjenom fizickom izgledu (u stvari, tacnije je reci, odredjenom drzanju i nastupu). Mislim da ovde mozemo otvoreno da pricamo, nema potrebe za moralistickim zgrazavanjima i preteranom politickom koreknoscu. Ona bi onemogucila da se primeti da npr. 1 Damir Dokic nije samo 1 problematicna individua, vec i predstavlja 1 odredjen tip ljudi u nas (ne nuzno samo Srba) koji se mogu sresti i po tom svom drzanju i nastupu prepoznati - sto je dobro, posto se onda mogu i izbeci. Ja jos treba da sretnem nekoga ko ima takav nastup i stav, a la D.D., a da je pritom "u dubini duse" 1 senzitivna, saosecajna, liberalna, opustena, zadovoljna, ostvarena, kreativna i uopste individua puna razumevanja.
Link to comment
Meni je tebe iskreno zao. Sve sto si do sada napisao na ovom topiku je najobicnija gomila umisljenosti, predrasuda, nedoraslosti, kompleksa nize vrednosti i generalno jednog prilicno tragicnog nivoa primitivizma. Postoji "strucni naziv za to". A i leci se.
Zar mora baš odmah dijagnoza i vređanje samo zato što si čuo činjenice o nekim vrlo bitnim statističkim trendovima u Srbalja koje ti ne prija da čuješ? Moje čitanje nije je Šćepa rekao da su *svi Srbi* X ili Y (valjda bi tako nešto nužno uključivalo i njega onda), već da ih je veeeeeeeeeeeliki broj X ili Y. Teško je iz rupe sagledati kakva je situacija u rupi a kakva van rupe. A istina boli.
Link to comment
Sto volis da se pozivas na ucitavanja i zamene teza, kao da si ispratio koju sednicu SKJ viska. Pa onda etikete, tapete, prozivke ko gde zivi, koga ko placa... al dobro, tako je i radio Zaratustra kad se spustio sa uzvisenja medju ljude. Zameras mi sto pisem o stereotipima na temi kojom se sublimira ceo narod u 1 Srbina? Uopste nisam pisao o tome sa kim se JA druzim, nego kako izgleda druzenje medju ljudima koji se zatvaraju u drustva ogranicena etnickom pripadnoscu. Nego, sad me nesto zanima: kako rangiras etnicke stereotipe po vrednosti? Npr. da li su zuti zubi (imam) bolji ili gori od armanijeve jakne (nemam)? Da li je druzenje sa sirim krugom ljudi bolje ili losije od zatvaranja u nacionalne klubove? Kako stoje pripadnici juznih Srba u odnosu na kockaste glave?
Ja tebi ne zameram nista, niti sam te uopste pominjao. Osim ako ti "scepa" nije rezervni nik.
Zar mora baš odmah dijagnoza i vređanje samo zato što si čuo činjenice o nekim vrlo bitnim statističkim trendovima u Srbalja koje ti ne prija da čuješ? Moje čitanje nije je Šćepa rekao da su *svi Srbi* X ili Y (valjda bi tako nešto nužno uključivalo i njega onda), već da ih je veeeeeeeeeeeliki broj X ili Y. Teško je iz rupe sagledati kakva je situacija u rupi a kakva van rupe. A istina boli.
Ma, kako da ne, statisticki trendovi, my ass. Ne znam sta je gore, to sto je on to napisao ili to sto si ti ispod toga napisao x 1000. Kako izleti praziluk kad mu se najmanje nadas.
Link to comment
Ma, kako da ne, statisticki trendovi, my ass. Ne znam sta je gore, to sto je on to napisao ili to sto si ti ispod toga napisao x 1000. Kako izleti praziluk kad mu se najmanje nadas.
...čini mi se da je busovo +100 usledilo nakon jednog drugog scepinog posta...
Link to comment
...čini mi se da je busovo +100 usledilo nakon jednog drugog scepinog posta...
Nije bitno, da je bio jedan post u pitanju ne bih decka uopste kacio.Uzgred, upravo sam od vas savremenijih i politicki korektnijih forumasa ocekivao nekakvu reakciju na tu seriju djubrenja foruma.
Link to comment
...čini mi se da je busovo +100 usledilo nakon jednog drugog scepinog posta...
U celosti neproblematicnog (sad procitao ponovo), uostalom 1 licno iskustvo... mislim da nismo ovde da osudjujemo necija iskustva (problematicne stavove - to je vec nesto drugo).
Link to comment

nem pojma, ja kad vidim talijanske $abane, ovi domaći mi deluju kao mila majka. generalno, sve je to 1 uzročno-posledična veza stupnja razvoja, ekonomije, kulture, blabla, koja dovodi do toga da su neka društva bogatija ili manje bogata karakterno i vizuelno egzotičnim likovima. naravno, svakom će onaj svoj primerak najviše da bode oči.

Edited by Gonzo
Link to comment
Nije bitno, da je bio jedan post u pitanju ne bih decka uopste kacio.Uzgred, upravo sam od vas savremenijih i politicki korektnijih forumasa ocekivao nekakvu reakciju na tu seriju djubrenja foruma.
Pa, covek je rekao da ima negativno misljenje o celom narodu iz koga dolazi. Izjava je glupost po sebi, ali da je "etnicki Amerikanac", mozda bi nesto i trebalo odgovoriti. Ovako vise na njegovu izjavu gledam kao na samokritiku. Edited by M16
Link to comment
Pa, covek je rekao da ima negativno misljenje o celom narodu iz koga dolazi. Izjava je glupost po sebi, ali da je "etnicki Amerikanac", mozda bi nesto i trebalo odgovoriti. Ovako vise na njegovu izjavu gledam kao na samokritiku.
Uvek mozhe da ne bude pripadnik tog naroda ... nije to neshto shto ne mozhesh da odaberesh/promenish ... u protivnom mi to lichi na sadomazohizam.
Link to comment
pa nije, sadomazohizam je kad uzivas u tome
da ... u pravu si ... mozhda netko struchniji mozhe naci pravi izraz, zashto ostajesh pripadnik neke grupe na koju imash osecaj gadjenja, a ne morash
Link to comment

i za mene misle da sam rus (186cm, plave oci, zamalo 100 kila, al' nisam debeo) pa pokusavaju da mi uvale najskuplje iz radnje kao da serem dolare (a ne evre :))doduse, amerikanci sa kojima sam bio u kontaktu kazu da ih moj, tj. nas engleski akcenat podseca na ruski pa ako se jos nesto zaplavi, oci ili kosa, to im prvo padne na pamet.

A propos ruskinja - da, strasno mi smeta sto me po prodavnicama i to skoro uvek samo u prodavnicama uzimaju za ruskinju.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...