Jump to content
IGNORED

Kako izgleda 1 Srbin?


Indy

Recommended Posts

  • Replies 410
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    46

  • bus

    43

  • B_B

    28

  • msmodesty

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne zaboravite i "Turci lite" varijantu - iste nosine, debele usne, lobanje, samo malo ublazeno i svetliji ten. 90% srbijanci (Darwin 101), prekodrinski srbi su vise dinaridi. Vrlo lako za identifikaciju :) Slovenski tip srba najteze pogadjam.P
Ово, у ствари, није тачно. Цела Шумадија и данас Војводина су под утицајем Динараца. Шумадинци су скоро сви пореклом из Динарског краја а и, данас, велики део Војвођана. Само рубни крајеви Србије су под мањим утицајем Динараца. И географски добар део Србије, цела западна, спада под Динарски масив и тај масив, Динарских Алпа, се завршава у Шумадији тачније код Чачка.Прекодрински Срби су практично сви Динарци и често су плављи а и мислим да у Србији највећи проценат плавих људи се налази у западној Србији.Ево вам неки типични представници Динараца-Срба,122230505745f929dfbdb0b944769803_big.jpg5401343264972f4bee3da5933185531_big.jpgBodiroga-Dejan-slika-28225-1-2.jpgvladimir-grbic.jpgЕво и плавље варијанте,serbia-wl2009-final.jpgИ на њима се тачно виде карактеристике динараца што се тиче главе, иначе 3 до 4 са слике су пореклом из Херцеговине.Уже лице али наглашене црте, коса кестењаста али може имати и неких тамних плавих варијатни. Потиљак је издужен а не спљоштен, често је нос израженији, изразита висина.Мислим, знам да је све зајебанција али ето...
Link to comment

ne znam kako izgleda 1 Srbin, ali kako kod da izgleda Kvebežani izgledaju isto tako :D.pošto ne izgledam kao anglofon i imam neki svoj uvrnuti akcenat, za koji mnogi tvrde da ih podseća na francuski :blink:, obično me zamene za Kvebežanku. x puta u busevima u Otavi, gde je običaj da se pozdravi sa vozačem pošto se ulazi na prednja vrata, ulazak u autobus je izgledao ovako: "hello! ..hello!.."how are you?...hello!...bonjour!...hello" gde bi se vozač samo meni obratio na francuskom. neretko se Kvebežani automatski prebace na francuski kad započnu razgovor sa mnom, a jedna sugrađanka me zamalo nije ubedila da sam njihova:" ali kako nisi?! pa govoriš engleski isto kao ja!" :lol:kada treba da pogode odakle sam, naravno da nikome ne padne na pamet Srbija jer smo jako mala zemlja (ko bi se Srbije setio). najčešće kažu da sam iz Italije ili Francuske. osim onih koji već poznaju nekog iz ex/yu, pa prepoznaju imena. najbliži do sada je bio jedan Grk, koji je rekao da sam iz Slovenije, ali iz drugog puta je već pogodio. pre neki dan me je neko smestio u Hrvatsku. mali off:jednom me je jedana Kvebežanka pitala odakle sam. kažem da sam iz Srbije, pa onda, za svaki slučaju upotpunim sa ex/yu objašnjenjem, ukoliko za Srbiju nije čula. nakon nekoliko minuta razgovora, ona me pita kakvo je vreme u Čehoslovačkoj. drugi, najčešći zaborav, odnosno zamena teritorije nakon par minuta, je za Sibir. kažeš da si iz Srbije, i onda postoješ Sibirac. nekad ostaneš iz Srbije, ali asocijacija na Sibir ili nešto slično ostaje, te sledi pitanje u obliku konstatacije: "kod vas je jako hladno, zar ne?". ovo se desilo mnogo puta, pa sam počela da pokazujem geografske mape ako mi je komp u blizini. zar Kanađani da mi podmeću hladnoću?! angry.gif

Edited by mei
Link to comment

uopšte me ne čudi :D. p.s. Čehoslovačka ovde često postoji. prošle nedelje u Arizoni, zvoni nam telefon u kancelariji i neka lokalna osoba traži osobu XY iz Čehoslovačke. sledeđeg dana je doputovao jedan novi kolega XY iz Češke.

Link to comment

pre par godina u engleskoj me u pita konobarica u hotela odakle sam, i ja kazem da sam iz srbije:very nice, indeed!is that near poland?well, yes...if you look at it from australiai dalje nis' nije kapirala.a kad sam se tek doselio u frankfurt, krenem prvi dan na posao sav skockan. mantil, odelo, kravata, aktovka, plave oci. idem prema podzemnoj i prolazim pored nekog imbisa unutar podzemne, pola 8 ujutro, neki lola stoji uz kafu, "vetar" ga nosi. on me pogleda, i upita na cistom srpskom: "zemo, daj mi koji dinar da kupim 'leba".dao sam mu neku kintu, ali nisam imao snage da ga pitam kako je znao. :)inace, nemci najcesce nemaju problem sa srbijama, hrvatskama i ostalima.

Edited by Rosbacher
Link to comment
Kapiram, jednostavno imas drugacija interesovanja od svih "nasih" koje si do sada upoznao. Pomislih, ne druzis se "nasim" jer ih ima puno, pa te strah da i tebe neko usput ne zamrzi ili zbog zutih zuba ili sta ja znam...to bi mi doslo jos gluplje od druzenja sa nekim samo zato jer je "nas". Uklopio mi se tvoj post u niz postova ovih Norvezana, pa jos im i zasmeta kad neko pomisli da su Turci, Rusi ili jos nesto gore...Pojasnio si, nisi to mislio. Meni su ovi "nadrkani, depresivni, suvih faca" cesto drazi i srdacniji od ovih integrisanih satro-open minded likova.
suvost lica, zuti zubi, portabl tv glava + чичково улје...idu uz sve to moje gore navedeno....nego deder mi objasni bold..sto "satro" nisu a ovi jesu, kako drazi a kako srdacniji.. jel govorimo isto o nekoj dijaspori ili srbima uopće?... ja imam negativno misljenje o srpskom narodu kao celini, ti srpski pogledi me jednostavno ubijaju. ne znam da li postoji strucan naziv za to ,ako ima, onda sam to.
Link to comment
nas mesaju sa rusima, bugarima, rumunima, nece sigurno sa islandjanima i norvezanima
bolje bih se osecala da mikazu da licim na bugarku ili rumunku ali mi s eto nikad nije desilo - ruskinja ili engleskinja( :( a bude dosta onih koji tipuju na Holandiju (vrlo cesto mi se u Holandiji obracaju na Dutch-u.A propos ruskinja - da, strasno mi smeta sto me po prodavnicama i to skoro uvek samo u prodavnicama uzimaju za ruskinju. kontekst je bitan - te "nouveau riche" kucke ruskinje su oblatile i naruzile celu slovensku zensku populaciju. ja ne mogu da idem sa etiketom na celu i vicem kako sam ja sama zaradila za kola, tasnu i cipele. a ponekad mi se urla. nevertheless - gotovo je. predrasuda je tu i niko ne moze da se opere. a to vredja svaku zenu koja radi i zaradjuje.taj hladni poged kojim prelazi iznad nasih glava dok sa svojom lajajucom chivavom nabada u 12cm stiklama po Lux kaldrmi (koja je u celom centru grada :wicked: pa samo gledam kad ce da se skrndelja je priceless. nije neka uteha ali videla sam par kako su poljubile kaldrmu.
Pa sta da ti radim kad si se otudjio™ i odrodio™ :lol: Ah, ti integrisani satro-open-minded likovi sa svojim laznim osmesima, druzenjem sa strancima, sto idu u neke vietnamsko-indijsko-tajlandske restorane i slave Bozic i 25. Decembra. Otudjeno™ bre sve to. I odrodjeno™.
osmesi .... ja imam 1 pavlovljev refleks usadjen od prve godine zivota (thanks to my father) da su ljudi koji se ne osmehuju nekulturni, neljubazni i ruzni.od kad znam za sebe imam tatino "ajde se nasmej tati, znas koliko si lepsa kad se nasmejes (pa onda njegov osmeh od uva do uva :) ) - a ja upravo pala ispit ili me ljubav mog zivota ostavila ...gledam sad mog tatu sa svojih 70 godina i osmehom izgleda mladji od 60-godishnjaka. bemliga - u mom slucaju - vaspitanje (i surovi treninzi :Di znas sta?isplatilo se!da, osmeh na licu ti resava milion problema. cekam u redu (gde bilo) i ne ljutim se, ne mrstim se, dodjem na red i moj problem je resen i brze i bolje zato sto kazem sluzbenici dobar dan i pitam je kako je sa osmehom.i moj osmeh niej lazan (sta da radim, red je red) i moje dobar dan je od srca.
Ja ponekad moram da pojašnjavam™ da, iako ima jezičkih sličnosti (koje ne znače da razumemo ruski!), mi nismo Rusi. Recimo, manje idemo u operu ^_^
i balet i balet - svaki put moram da objashnjavam da sam ja isla na folklor i igrala uz glamochko kolo i moravac a ne uz Chajkovskog.
Link to comment
suvost lica, zuti zubi, portabl tv glava + чичково улје...idu uz sve to moje gore navedeno....nego deder mi objasni bold..sto "satro" nisu a ovi jesu, kako drazi a kako srdacniji.. jel govorimo isto o nekoj dijaspori ili srbima uopće?... ja imam negativno misljenje o srpskom narodu kao celini, ti srpski pogledi me jednostavno ubijaju. ne znam da li postoji strucan naziv za to ,ako ima, onda sam to.
Meni je tebe iskreno zao. Sve sto si do sada napisao na ovom topiku je najobicnija gomila umisljenosti, predrasuda, nedoraslosti, kompleksa nize vrednosti i generalno jednog prilicno tragicnog nivoa primitivizma. Postoji "strucni naziv za to". A i leci se.
Link to comment
Pa ne bas, covek je verovatno skroz u pravu. Jedino je pogresio sto je sopstveno iskustvo podigao na nivo generalnog zakljucka, ali takve generalizacije su se mogle procitati jos od pocetka raprave o integraciji i multi-kultiju. Druzenje sa ljudima po osnovu etnicke pripadnosti vodi uklapanju u stereotipe. Problem je sto "druzenje sa Srbima" brzo prelazi u "druzenje iskljucivo sa Srbima" i na mesanje se gleda sa podozrenjem. U Srbiji bas i nema mnogo smisla "druziti se sa Srbima". Ljude koji se u Srbiji zatvaraju u drustva formirana po nacionalnom i verskom kljucu cesto identifikujemo kao problem srpskog drustvo. Drustvo se formiralo u skladu sa sportskim, muzickim, filmskim afinitetima, materijalnim statusom, klasnom pripadnoscu, obrazovanjem, kako ko (nisu svi nacini dobri, ali vecina na neki nacin utice na izbor ljudi u okruzenju). Kad se preselis u inostranstvo, ne moze se odmah naci makar slican krug ljudi. U prvo vreme je cak tesko uhvatiti drustvene odnose, organizaciju drustva i slicne stvari kojima se u maticnoj drzavi suvereno vlada. Zato se udruzivanje sprovodi po najblizem imeniocu, jeziku ili zemlji porekla. Takve ekipe su kao vlade nacionalnog jedinstva, pa ko je voleo da mu u Srbiji radikali, demokrate i socijalisti o slavi drze bukvu (a pritom ga politika, recimo, uopste ne zanima), zatvaranje u srpske klubove mu nece tesko pasti. Ne znam kako je u Cikagu, pretpostavljam da je ta Amerika jedna velika ledina u kojoj je mnogo teze naleteti na Mirka Ilica nego na nekoga ko drzi print Cecine dojke o uzglavlju. Ako je vec tako, uvek je bolje otici na koncert grupe koju volis sa M&M ekipom (crveno, zuto, belo, braon), nego na Brenin koncert sa "nasima".
Bojim se, Hoste, da ti nisi nista razumeo. Nikoga ne boli uvo s kim se bilo ko od nas druzi, na koji nacin, koje zajednicke teme ima ili nema. To je stvar individualne odluke. Na pravu stvar si slucajno nabasao kad si napisao - druzenje sa ljudima po osnovu etnicke pripadnosti vodi uklapanju u stereotipe - samo si daljim obrazlozenjem pokazao zasto sam napisao da si tu slucajno nabasao. Ucitavanje u drugoga onoga sto tebi licno smeta nije dobar osnov za druzenje sa bilo kime. Takve ljude niko ne voli zato sto postoji opasnost da neka sledeca ekipa bude predmet sledeceg ucitavanja. Bila ta sledeca ekipa crvena, zuta, braon, ovakva, onakva, kakva god.
Link to comment
Ово, у ствари, није тачно. Цела Шумадија и данас Војводина су под утицајем Динараца. Шумадинци су скоро сви пореклом из Динарског краја а и, данас, велики део Војвођана. Само рубни крајеви Србије су под мањим утицајем Динараца. И географски добар део Србије, цела западна, спада под Динарски масив и тај масив, Динарских Алпа, се завршава у Шумадији тачније код Чачка.Прекодрински Срби су практично сви Динарци и често су плављи а и мислим да у Србији највећи проценат плавих људи се налази у западној Србији.
Nisam siguran da razumem, sta to nije tacno po tvom misljenju? Da 90% srba koji lice na turke poticu iz Srbije, a da su prekodrinski srbi vise dinaridi? Osim procenta, koji je "bacen" da ilustruje moja svakodnevnih zapazanja, iz ovog, mog, dela "dijaspore" - cini mi se veoma logicnim da su turski geni jaci tamo gde je njihov uticaj bio izrazeniji.
Link to comment
Nisam siguran da razumem, sta to nije tacno po tvom misljenju? Da 90% srba koji lice na turke poticu iz Srbije, a da su prekodrinski srbi vise dinaridi? Osim procenta, koji je "bacen" da ilustruje moja svakodnevnih zapazanja, iz ovog, mog, dela "dijaspore" - cini mi se veoma logicnim da su turski geni jaci tamo gde je njihov uticaj bio izrazeniji.
I2A 38 % E1B1B 20 % R1A 19 % R1B 14 % J2 9 % G 28 %R1B 21 % J 16 % K 11 %F* 11 %R1A 9 % I2A 4 %Bold su Srbi, italik Turci. Upoređivanjem haplogrupa, ne može se zaključiti da postoje sličnosti. Edited by Zugurosh
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...