Jump to content
IGNORED

Kako izgleda 1 Srbin?


Indy

Recommended Posts

Ali da se prepoznamo uvek napolju, prepoznamo se; nema tu ovakva ili onakva faca ili frizura - jednostavno znaš, kao Borgovi.
+1, manje više.
Da, srpska muska populacija je veoma visoka. Ja sam na jednom severozapadu Engleske(gde su nizi od ovih na istoku zemlje, ali definitivno nisu pigmeji) imao problem da objasnim da sam medju najnizima u Srba(1,77). Nisu mi ljudi verovali, komentari su bili u stilu :mellow: ma daj covece ti si potpuno normalne visine.
Fakat. Ja sam pre par godina bio u Istanbulu, gledali su nas kao vanzemaljce. Naročito u starom delu.Ja sam, za naše pojmove, prosečno visok (1.83), ali sam plav, pa sam zato bio interesantan. Ortak sa kojim sam bio tamo je svetao, ne toliko plav, ali visok malo preko 2. Broj ljudi koji ga je na ulici pitao na engrishu "You basketball man?" je veći od 15, u roku od 3 dana. Da je Turčin, sa tom visinom bi im bio startni centar u reprezentaciji, pa makar ne umeo da pogodi tablu.
Mislim, to je, istorijski gledano, potpuno normalno. Pre Slovena ovde su ziveli, (pod)rasno gledano, uglavnom Dinarci, a onda su dosli Sloveni koji su i sami bili visoki(ne toliko, ali slicno). I naravno da ces dobiti visoke ljude. Plus jos kad se poboljsala ishrana, iha.
Ima li neki razlog zašto je to tako ? Da li teren ima veze sa građom - tipa, da su ljudi iz brdsko-planinskih krajeva viši od ravničara ?
Link to comment
  • Replies 410
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    46

  • bus

    43

  • B_B

    28

  • msmodesty

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zasto sada tacno izbjegavas da se druzis sa "nasim"?
siroka lepeza razloga...kao prvi je taj da sam ovde prvo dosao dosao u highschool pa nisam imao nasih ljudi oko sebe, to se nastavilo i na koledzu i tako sve do sada kad radim...preseljenjem u veci grad, upoznao sam par (2-3) ljudi koji su ih istog mesta kao i ja u srbiji i sa njima odrzavam komunikaciju i to je to . U vise navrata druzeci se sa ljudima mojih godina (pozne 20-te) nisam naisao na nista sto bi moglo da mi bude interesantno i privlacno da bi nastavio neko dublje druzenje sa njima. I ova sacica ljudi koju znam, vecina toga se zavrsava na nekom ogovaranju sta je ko rekao, ko koliko ima, sta je ko kupio, ili na nekoj prici da je generalno LOSE (ona fraza - "ma bedak brate" - "sta da ima") - sve se zasniva na neku kuknjavu (bilo da su mladji ili stariji ljudi), na neku muku, kako je tesko, ovo, ono...svi u svojim glavama zive i dalje u toj jadnoj srbiji, gde znaju da je losije nego ovde, ali opet iz nekog razloga blate ameriku, amerikance i uopste strance, a da pritom nikako ne zele da stupe u odnos sa istima i vide da nisu u pravu. (da ne bude zabune, to su sve visoko obrazovani ljudi). Ovde u ovom cikagu je srpska zajednica tako (ne)organizovana da manje vise ne moras ni da znas engleski vise od nekih osnovnih hau, jes nou reci da bi kako tako funkcionisao, oni to prihvataju i neka zatucanost i dalje ostaje tu gde je i nema mesta za napredovanjem. da ne budem pogresno shvacen, ne govorim da su svi takvi, ima verovatno kul sveta, ali ja na njih jos nisam naisao (mozda su mi kriterijumi visoki)Jednostavno priroda razgovora je daleko opustenija i meni prihvatljivija sa amerikancima, ili nekim drugima, posto mi se prijateljstva vezuju za ljude iz raznih zemalja (grcka, kanada, spanija, meksiko brazil, argentina...itd)...sad cu daleko da odem, ali ne mogu da prihvatim te price da je sarma ili karadjordjeva najbolje jelo na svetu, da je nasa prava srpska slanina bolja od bilo koje, da su nasa vina do bolja od bilo kog cileanskog ili kog vec, i tako dalje, mislim da razumes poentu...jos jedan od razloga je taj da sam sticajem okolnosti poslovno pomagao neke nase ljude, na kraju sam ja ostao zajeban...i tako 2-3 puta, pa sam onda rekao nikad vise.da ti ne govorim o nekulturi, gde recimo u celom ilinoisu je zabranjeno pusenje na javnim mestima, jedino kad odes na nasa mesta, dimnu zavesu mozes nozem da seces...kazem ti...nek su zivi i zdravi...ali mene to sve ovde gde sam ne interesuje i nije mi potrebno - niti da slusam takve price, niti da odvrcem/zavrcem sijalice po nasim kafanama.eto. Edited by scepa
Link to comment
ultimativni blam: vec sam pisala kako popizdim kad smi se u Italiji svi obracaju po prodavnicama na ruskom. ali 'ajde, njima oprastam.
nas mesaju sa rusima, bugarima, rumunima, nece sigurno sa islandjanima i norvezanima
Link to comment
:lol: + :Hail: za ceo ovaj opis. A to za devojke, to isto ovde (i ti su u US&A ako se ne varam) mozes da prepoznas po tome kad negde sednu napolje, odmah cigareta, pa kad se zavrsi ta onda nova, i tako u krug. I to bi tako lancano purnjale i unutra kad bi moglo, ali ne moze. Onda sam jos kod tipcnih nasih™ ovde u US&A primetio da svi muski voze americka kola i to mladja ekipa uglavnom nabudzena sportska kola tipa Camaro/Mustang/Firebird, a ovi stariji one grdosije SUV tipa Expedition/Tahoe/GMC Yukon.
Онда сам могао ладно и да нађем неку такву дружину, па би се исто тако завршило - они тамо, ја овде. Јер би ме најурили што сам десет година возио королу :P.
Link to comment
siroka lepeza razloga...kao prvi je taj da sam ovde prvo dosao dosao u highschool pa nisam imao nasih ljudi oko sebe, to se nastavilo i na koledzu i tako sve do sada kad radim...preseljenjem u veci grad, upoznao sam par (2-3) ljudi koji su ih istog mesta kao i ja u srbiji i sa njima odrzavam komunikaciju i to je to . U vise navrata druzeci se sa ljudima mojih godina (pozne 20-te) nisam naisao na nista sto bi moglo da mi bude interesantno i privlacno da bi nastavio neko dublje druzenje sa njima. I ova sacica ljudi koju znam, vecina toga se zavrsava na nekom ogovaranju sta je ko rekao, ko koliko ima, sta je ko kupio, ili na nekoj prici da je generalno LOSE (ona fraza - "ma bedak brate" - "sta da ima") - sve se zasniva na neku kuknjavu (bilo da su mladji ili stariji ljudi), na neku muku, kako je tesko, ovo, ono...svi u svojim glavama zive i dalje u toj jadnoj srbiji, gde znaju da je losije nego ovde, ali opet iz nekog razloga blate ameriku, amerikance i uopste strance, a da pritom nikako ne zele da stupe u odnos sa istima i vide da nisu u pravu. (da ne bude zabune, to su sve visoko obrazovani ljudi). Ovde u ovom cikagu je srpska zajednica tako (ne)organizovana da manje vise ne moras ni da znas engleski vise od nekih osnovnih hau, jes nou reci da bi kako tako funkcionisao, oni to prihvataju i neka zatucanost i dalje ostaje tu gde je i nema mesta za napredovanjem. da ne budem pogresno shvacen, ne govorim da su svi takvi, ima verovatno kul sveta, ali ja na njih jos nisam naisao (mozda su mi kriterijumi visoki)Jednostavno priroda razgovora je daleko opustenija i meni prihvatljivija sa amerikancima, ili nekim drugima, posto mi se prijateljstva vezuju za ljude iz raznih zemalja (grcka, kanada, spanija, meksiko brazil, argentina...itd)...sad cu daleko da odem, ali ne mogu da prihvatim te price da je sarma ili karadjordjeva najbolje jelo na svetu, da je nasa prava srpska slanina bolja od bilo koje, da su nasa vina do bolja od bilo kog cileanskog ili kog vec, i tako dalje, mislim da razumes poentu...jos jedan od razloga je taj da sam sticajem okolnosti poslovno pomagao neke nase ljude, na kraju sam ja ostao zajeban...i tako 2-3 puta, pa sam onda rekao nikad vise.da ti ne govorim o nekulturi, gde recimo u celom ilinoisu je zabranjeno pusenje na javnim mestima, jedino kad odes na nasa mesta, dimnu zavesu mozes nozem da seces...kazem ti...nek su zivi i zdravi...ali mene to sve ovde gde sam ne interesuje i nije mi potrebno - niti da slusam takve price, niti da odvrcem/zavrcem sijalice po nasim kafanama.eto.
Kapiram, jednostavno imas drugacija interesovanja od svih "nasih" koje si do sada upoznao. Pomislih, ne druzis se "nasim" jer ih ima puno, pa te strah da i tebe neko usput ne zamrzi ili zbog zutih zuba ili sta ja znam...to bi mi doslo jos gluplje od druzenja sa nekim samo zato jer je "nas". Uklopio mi se tvoj post u niz postova ovih Norvezana, pa jos im i zasmeta kad neko pomisli da su Turci, Rusi ili jos nesto gore...Pojasnio si, nisi to mislio. Meni su ovi "nadrkani, depresivni, suvih faca" cesto drazi i srdacniji od ovih integrisanih satro-open minded likova.
Link to comment
Онда сам могао ладно и да нађем неку такву дружину, па би се исто тако завршило - они тамо, ја овде. Јер би ме најурили што сам десет година возио королу :P.
Pa sta da ti radim kad si se otudjio™ i odrodio™ :lol:
Meni su ovi "nadrkani, depresivni, suvih faca" cesto drazi i srdacniji od ovih integrisanih satro-open minded likova.
Ah, ti integrisani satro-open-minded likovi sa svojim laznim osmesima, druzenjem sa strancima, sto idu u neke vietnamsko-indijsko-tajlandske restorane i slave Bozic i 25. Decembra. Otudjeno™ bre sve to. I odrodjeno™.
Link to comment

Hipsterluk je lek.Ako si Hipster, karakteristicna fizionomija prestaje da bude mana i postaje kvalitet.(ovo vazi samo za mrsave, naravno)

Edited by CowBoy
Link to comment
Pa sta da ti radim kad si se otudjio™ i odrodio™ :lol: Ah, ti integrisani satro-open-minded likovi sa svojim laznim osmesima, druzenjem sa strancima, sto idu u neke vietnamsko-indijsko-tajlandske restorane i slave Bozic i 25. Decembra. Otudjeno™ bre sve to. I odrodjeno™.
U pravu si, to sam htio reci :isuse:
Link to comment
siroka lepeza razloga...kao prvi je taj da sam ovde prvo dosao dosao u highschool pa nisam imao nasih ljudi oko sebe, to se nastavilo i na koledzu i tako sve do sada kad radim...preseljenjem u veci grad, upoznao sam par (2-3) ljudi koji su ih istog mesta kao i ja u srbiji i sa njima odrzavam komunikaciju i to je to . U vise navrata druzeci se sa ljudima mojih godina (pozne 20-te) nisam naisao na nista sto bi moglo da mi bude interesantno i privlacno da bi nastavio neko dublje druzenje sa njima. I ova sacica ljudi koju znam, vecina toga se zavrsava na nekom ogovaranju sta je ko rekao, ko koliko ima, sta je ko kupio, ili na nekoj prici da je generalno LOSE (ona fraza - "ma bedak brate" - "sta da ima") - sve se zasniva na neku kuknjavu (bilo da su mladji ili stariji ljudi), na neku muku, kako je tesko, ovo, ono...svi u svojim glavama zive i dalje u toj jadnoj srbiji, gde znaju da je losije nego ovde, ali opet iz nekog razloga blate ameriku, amerikance i uopste strance, a da pritom nikako ne zele da stupe u odnos sa istima i vide da nisu u pravu. (da ne bude zabune, to su sve visoko obrazovani ljudi). Ovde u ovom cikagu je srpska zajednica tako (ne)organizovana da manje vise ne moras ni da znas engleski vise od nekih osnovnih hau, jes nou reci da bi kako tako funkcionisao, oni to prihvataju i neka zatucanost i dalje ostaje tu gde je i nema mesta za napredovanjem. da ne budem pogresno shvacen, ne govorim da su svi takvi, ima verovatno kul sveta, ali ja na njih jos nisam naisao (mozda su mi kriterijumi visoki)Jednostavno priroda razgovora je daleko opustenija i meni prihvatljivija sa amerikancima, ili nekim drugima, posto mi se prijateljstva vezuju za ljude iz raznih zemalja (grcka, kanada, spanija, meksiko brazil, argentina...itd)...sad cu daleko da odem, ali ne mogu da prihvatim te price da je sarma ili karadjordjeva najbolje jelo na svetu, da je nasa prava srpska slanina bolja od bilo koje, da su nasa vina do bolja od bilo kog cileanskog ili kog vec, i tako dalje, mislim da razumes poentu...jos jedan od razloga je taj da sam sticajem okolnosti poslovno pomagao neke nase ljude, na kraju sam ja ostao zajeban...i tako 2-3 puta, pa sam onda rekao nikad vise.da ti ne govorim o nekulturi, gde recimo u celom ilinoisu je zabranjeno pusenje na javnim mestima, jedino kad odes na nasa mesta, dimnu zavesu mozes nozem da seces...kazem ti...nek su zivi i zdravi...ali mene to sve ovde gde sam ne interesuje i nije mi potrebno - niti da slusam takve price, niti da odvrcem/zavrcem sijalice po nasim kafanama.eto.
+ 100K
Ah, ti integrisani satro-open-minded likovi sa svojim laznim osmesima, druzenjem sa strancima, sto idu u neke vietnamsko-indijsko-tajlandske restorane... Otudjeno bre sve to. I odrodjeno™.
Zlo je to.
Link to comment
Ima li neki razlog zašto je to tako ? Da li teren ima veze sa građom - tipa, da su ljudi iz brdsko-planinskih krajeva viši od ravničara ?
Ima veze sa mnogo cime. Ono sto je sigurno jeste da ljudi sa planine su generalno visi od nizijaca. Cak su u jednom evolutivnom trenutku ljudi bili znatno visi nego danas a onda - su se skrasili. Medjutim, ljudi u vecim gradovima su generalno visi od ljudi u manjim. Takodje severni evropljani su generalno visi od mediteranaca...I danasnja deca rasu ko luda a kazu da su cak i kinezi i japanci poceli da idu u visine i za sve krive bogatu trpezu i vitaminske dodatke. Ono nije da nema smisla, mesija su fiksali direktno hormonom rasta cool.gif Nekad sam bio ubedjen da je u pitanju genetika ali reko bih sada da je vise faktor sredine i drugih uslova jer arapi i kinezi koji su deca gastosa su znatno visi od brace u domovini.
Link to comment

Ne zaboravite i "Turci lite" varijantu - iste nosine, debele usne, lobanje, samo malo ublazeno i svetliji ten. 90% srbijanci (Darwin 101), prekodrinski srbi su vise dinaridi. Vrlo lako za identifikaciju :) Slovenski tip srba najteze pogadjam.P

Link to comment
... pa jos im i zasmeta kad neko pomisli da su Turci, Rusi ili jos nesto gore...
Asocijacija (u mom slucaju skroz fiktivna) koji mi imamo sa Rusima, a koja cesto postoji u glavama anglo-kelta (na bazi geopolitike/ideologije, ne fizickog izgleda) moze da naskodi u zivotu u ovim anglo-zemljama. Tj. sasvim sigurno ne koristi. Ali, to je ipak za neku drugu temu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...