Jump to content
IGNORED

Kako izgleda 1 Srbin?


Indy

Recommended Posts

Висок раст, могли бисмо рећи највиши у Европи (173 - 178 цм), праћен је дугачким удовима, дугачиим вратом, дугачким лицем, витким али и снажним облицима.
Dobro, ne znam koliko su udovi toliko dugački da idu za nama :D, ali ovo je otprilike ono što ja smatram da je karakteristično za srbe. Visoki i krakati.
Ne izgleda kao 1 Norvežanin, po svemu sudeći. <_< Više puta mi se tamo desilo da me razni nepoznati ljudi, kad hoće nešto da priupitaju, prvo pitaju znam li norveški, i još se lagano iznenade kad čuju odgovor.
Meni se isto dešavalo u Holandiji. Fizički se tamo uklapam odlično - plavkasta kosa, plave oči, 1 jaka kljuka, čak sam i po visini tu negde.
Link to comment
  • Replies 410
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    46

  • bus

    43

  • B_B

    28

  • msmodesty

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

neskromno izjavljujem da sam 1 sensei sto se tice prepoznavanja balkanaca po inostranstvu. ne znam kad sam pogresila i uzivam da im se obratim na "nasem" jeziku gde god da sam. iznenadjenje je garantovano - na primer, to sto stalno vodim kucice sa sobom em diskvalifikuje kao srpkinju :Dima neoliko tips-tricks kako prepoznati balkance.stajling je svakako jedan od jako dobrih nacina, Kampokei, skroz s e slazem

Glede prepoznavanja, postoji neki jugovicki fazon, jebes ga, prepoznajem ja nase posvuda. Manje po obliku glave, njuska cini razliku. A u poslednje vreme bogami se prepoznajemo i po katastrofalnom stilu: nijedna druga muska populacija na svetu nije tak zaljubljena u (bele) pantalone do tik ispod kolena, kratke muske sorceve ili one male torbice oko ramena.
ali ima 1 NEPOGRESIV znak - potpuno, totalno odsustvo osmeha na licu! sto tuznije, depresivnije (mediteranska tuga ali dignuta na znatno visi nivo.....)uz to ide i:pogled dolepricaju tih osim kad su u drustvu sunarodnika ili kad zazvoni telefon.zato je muzika iz kola glasna
Link to comment
ali ima 1 NEPOGRESIV znak -
upravo radi i za prepoznavanje stranaca ovde, onih koji nisu upadljivo 'folklorno' odeveni i ne ponasaju se kao tipicni turisti, a ima nesto... radoznali,ZIVI,srecni,normalni... Edited by prima
Link to comment
stvar ukusa, meni se prosecne srpkinje uopste ne svidjaju. slovakinje i cehinje su zakon. :)
Јесте ствар укуса, ко орални. Мени је углавном дозлопиздило да гледам оне безбојне фаце тамо, укључујући и добар део чоколадних. Сад се више ни на екрану не труде да довуку оне лепше.Мен' се више свиђају фаце овде. Посебно војвођанска мешана рибља чорба.
Link to comment
Za mene je jedan u Tunisu mislio da sam Crnogorac
Meni se u inostranstvu uvek inicijalno obraćaju na engleskom, samo su me u Alzasu direktno počastili nemačkim. No, it's "Rodney", not "Rooney"; it's copperplate writing... Malo je prima noctis ulubio taj dinaridski gen kod mene, izgleda.Ali da se prepoznamo uvek napolju, prepoznamo se; nema tu ovakva ili onakva faca ili frizura - jednostavno znaš, kao Borgovi.
Link to comment

Letos sam vodio grupu od 10 klinaca iz Srbije (14-16) godina u medjunarodni kamp za decu u Portugaliji. Svi su bili zaprepasceni nasom visinom, iako nismo odskakali od srpskog proseka. Evo sta kaze nadaleko pouzdana Wikipedia: "In the late nineteenth century, the Netherlands was a land renowned for its short population, but today it has the second tallest average in the world, with young men averaging 183 cm (6'0 ft) tall and in Europe are only shorter than the people of the Dinaric Alps (a section largely within the former Yugoslavia), where males average 185.6 cm (6 ft 1.1 in) tall"

Link to comment
Meni se u inostranstvu uvek inicijalno obraćaju na engleskom, samo su me u Alzasu direktno počastili nemačkim. No, it's "Rodney", not "Rooney"; it's copperplate writing... Malo je prima noctis ulubio taj dinaridski gen kod mene, izgleda.Ali da se prepoznamo uvek napolju, prepoznamo se; nema tu ovakva ili onakva faca ili frizura - jednostavno znaš, kao Borgovi.
tacno ni faca ni frizura ni visina - Balkan...ultimativni blam: vec sam pisala kako popizdim kad smi se u Italiji svi obracaju po prodavnicama na ruskom. ali 'ajde, njima oprastam.Avgust mesec, Sid-Srbija, naplatna rampa, ja vozim moja kola, muz sedi pored.placamgospodin koji naplacuje daje kusur meni i kaze:- Dovidjenja gospodine (pa onako kao sav ponosan) dasvidanjija gospodji (gleda mog muza pa ga pita - je l' se tako kaze?):frust:da ne pominjem kako me me muz jos uvekzajebava
Link to comment
tacno ni faca ni frizura ni visina - Balkan...ultimativni blam: vec sam pisala kako popizdim kad smi se u Italiji svi obracaju po prodavnicama na ruskom. ali 'ajde, njima oprastam.Avgust mesec, Sid-Srbija, naplatna rampa, ja vozim moja kola, muz sedi pored.placamgospodin koji naplacuje daje kusur meni i kaze:- Dovidjenja gospodine (pa onako kao sav ponosan) dasvidanjija gospodji (gleda mog muza pa ga pita - je l' se tako kaze?):frust:da ne pominjem kako me me muz jos uvekzajebava
Pa kad ličiš :lolol:
Link to comment
Žao mi je što neću o Srbima, ali zaboravih da izložim svoj najsnažniji utisak o Norvežanima; naše žene su lepše & zgodnije xn puta. Sunce ti jebem, ukupno nisam primetio dve norvežanke koje bih dvaput pogledao.
Nije bas tako. Za razliku od njihovih zena kojima se jebe da se montiraju i cifraju, a jos manje da vode racuna o liniji, :lol: nase umeju da skrenu paznju na sebe i generalno jako vode racuna (ili se bar vajkaju i kukaju kad ne vode racuna) o svom appearance-u, pa se ponekad stice utisak da postoji neka ozbiljna razlika u nekakvoj "prosecnoj lepoti". Nekoliko mojih prijateljica iz Norveske je potpuno zadivljeno nasim zenama, narocito njihovom sposobnoscu da vode racuna o svom izgledu. Kazu da je neverovatno sa koliko malo sredstava i mnogo maste zene "na ovim prostorima" umeju da izgledaju lepo i iskreno im zavide na tome. Ali, sto se tice pojedinacnog izgleda, video sam more prelepih Norvezanki koje izgledaju kao boginje cak i bez trunke sminke i u casual odeci. Sad, ne znam da li bi ih ti pogledao dva puta ili ne ali ako ne bi cenim da bi ti se bus i glorfindel obradovali. :lol:
Link to comment

Iz nekog meni nepoznatog razloga mene vazda identifikovali kao amerikanca, sem jednom kao izraelca u vozu za Leeuwarden. Cesto su me u taksijima pitali odakle sam i uvek mi bilo interesantno da cujem procenu, niko nikad nije bio ni blizu.

Edited by Tinman
Link to comment
Nije bas tako. Za razliku od njihovih zena kojima se jebe da se montiraju i cifraju, a jos manje da vode racuna o liniji, :lol: nase umeju da skrenu paznju na sebe i generalno jako vode racuna (ili se bar vajkaju i kukaju kad ne vode racuna) o svom appearance-u, pa se ponekad stice utisak da postoji neka ozbiljna razlika u nekakvoj "prosecnoj lepoti". Nekoliko mojih prijateljica iz Norveske je potpuno zadivljeno nasim zenama, narocito njihovom sposobnoscu da vode racuna o svom izgledu. Kazu da je neverovatno sa koliko malo sredstava i mnogo maste zene "na ovim prostorima" umeju da izgledaju lepo i iskreno im zavide na tome. Ali, sto se tice pojedinacnog izgleda, video sam more prelepih Norvezanki koje izgledaju kao boginje cak i bez trunke sminke i u casual odeci. Sad, ne znam da li bi ih ti pogledao dva puta ili ne ali ako ne bi cenim da bi ti se bus i glorfindel obradovali. :lol:
Ово је и моја госпоја приметила гледе Америчанки (и Америчана) - то је шљампаво, зарозано и (примећујем ја) не уме да хода. Да не иду у цркву никад се ни не би обукли у нешто зглавно... кад на левом крају спектра имају овакве појаве, не може ни средина бити много боља.А то за ходање, стварно. Код нас сам приметио пар таквих кад је била она беМзинска криза '89, па сам виђао директорске сакое на тротоару, лепо видиш како набада, навикло на кола и фотељу и не уме да пружи корак, нема ону елеганцију која се стиче редовном употребом ногу. Амери су мање више сви такви.Далматинке су некад најлепше ходале, јер су навикле да носе кабао са водом на глави... ако не ходаш како ваља, то бућка и љуља.
Link to comment
tacno ni faca ni frizura ni visina - Balkan...ultimativni blam: vec sam pisala kako popizdim kad smi se u Italiji svi obracaju po prodavnicama na ruskom. ali 'ajde, njima oprastam.Avgust mesec, Sid-Srbija, naplatna rampa, ja vozim moja kola, muz sedi pored.placamgospodin koji naplacuje daje kusur meni i kaze:- Dovidjenja gospodine (pa onako kao sav ponosan) dasvidanjija gospodji (gleda mog muza pa ga pita - je l' se tako kaze?):frust:da ne pominjem kako me me muz jos uvekzajebava
bilo kod nas u sidu puno ruskinja ranije.nije da ne licis. :D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...