Jump to content
IGNORED

Kako izgleda 1 Srbin?


Indy

Recommended Posts

  • Replies 410
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    46

  • bus

    43

  • B_B

    28

  • msmodesty

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

Krecete u rasno odredjivanje :lol: Srbin-Dinaroid

Висок раст, могли бисмо рећи највиши у Европи (173 - 178 цм), праћен је дугачким удовима, дугачиим вратом, дугачким лицем, витким али и снажним облицима. Дакле сасвим друкчије него што видимо код Алпида. Глава је веома висока. Потиљак није увек прав „као секиром отсечен“, већ је често истурен, у најмаљу руку онако исто као код Фенонордида. Филиповић с правом мисли да се често до заравњеног потиљка долази вештачким путем. Од највеће је важности облик чела. Чело је високо, с дубоким залисцима, са означеним прелазима према слепоочној кости, са развијеним надочним луковима, и густим, широким и чекињастим обрвама. Глава је брахиморфна. Креће се од умерене брахикефалије па до ултрабрахикефалије. Али облик углавном остаје увећ карактеристичан и кад је гледамо одозго наниже и кад је посматрамо са стране. Рекли смо да је лице дугачко. Оно је веома изразито. Јагодичне кости, јака брада, мишићи лица, набори на лицу - потпуно одговарају карактеристикама Фенонордиске субрасе.Нос је релативно велик и снажан, са истакнутим гребеном. База носа лежи у свима правцима, али је најчешће окренута према доле. Хрбат носа је обично повијен, орловског облика. Уста су велика; усне су средње величине или веће понекад естетски моделиране. Уши су дугачке, минђуша је велика, месната и од лица одвојена. Комплексија је тамна. Коса је кестењаве боје: од кестењавосветле или скоро плавотамне па до сасвим загаситокестењаве косе. У неким су областима коса и друге длаке по телу сасвим или скоро сасвим црне. Код кестењаве косе боја се мења према добу старости и излагања косе сунцу. И дужице су кестењаве боје, у свима нијансамаИзгледа да је Динарска раса, као и остали блиски облици, по свом пореклу аутохтона, т.ј. да је постала по прилици у оним крајевима у којима се и данас налази (Шкерљ). У сваком случају код Динарида и Динароида (Динарцима блиским формама) и данас се испољавају елементи једне плаве долихокефалне расе, која је негде далеко у преисторији или протосторији нестала да би укрштена са једном брахикефалном расом тамне комплексије дала данашње динарске облике.
Takvi ste :P
Link to comment
Srpska glava izgleda kao da te neko mlatnuo lopatom po potiljku, pa ti je iz profila spljostena a iz anfasa siroka. Kada sam ga pitao odakle mu to, on mi je objasnio da su srpske majke ranije povezivale decu vrlo tvrdo u pelene i ostavljale ih da spavaju na ledjima, sa glavom koja gleda u plafon (a cije se kosti jos nisu formirale). Odatle taj spljosteni potiljak.
Kako da ne :D
Moja drugarica antropolog bi rekla brahi- do mezokefalna ako se dobro sećam. Valjda tu ima nešto i u đenima, ne znam. :unsure: Mislim jesmo (jel bio neko u južnoj Srbiji?), ali smo isto i visoki i smeđi i koješta drugo.
Zapravo, u juznoj Srbiji je brahikefalija najmanje izrazena od svih "srpskih zemalja". Sbi su izmedju 30 i 40% Dinarci(ne racunajuci Crnogorce). Ali Dinarac moze biti i plav(tzv. Norichanin) i brinet. Ma gde je sad Damja majku mu. Ogromna smo mesavina, kakva se retko gde vidja.
Link to comment
Ne izgleda kao 1 Norvežanin, po svemu sudeći. <_< Više puta mi se tamo desilo da me razni nepoznati ljudi, kad hoće nešto da priupitaju, prvo pitaju znam li norveški, i još se lagano iznenade kad čuju odgovor.
Žao mi je što neću o Srbima, ali zaboravih da izložim svoj najsnažniji utisak o Norvežanima; naše žene su lepše & zgodnije xn puta. Sunce ti jebem, ukupno nisam primetio dve norvežanke koje bih dvaput pogledao.
Link to comment
Žao mi je što neću o Srbima, ali zaboravih da izložim svoj najsnažniji utisak o Norvežanima; naše žene su lepše & zgodnije xn puta. Sunce ti jebem, ukupno nisam primetio dve norvežanke koje bih dvaput pogledao.
stvar ukusa, meni se prosecne srpkinje uopste ne svidjaju. slovakinje i cehinje su zakon. :)
Link to comment
Je l' usisaš onako vazduh dok izgovaraš "Ja."? :lolol:
Da, da, obavezno ja på innpust. :D Nikad nisam siguran da li mi je taj fenomen za :wub: ili :yucky: . Mada taj typisk norsk-ism obično padne u vodu jer imam tendenciju da zvučim kao baba buržujka od 80 leta koja je mladost provela u Kopenhagenu, al' šta da se radi.
Žao mi je što neću o Srbima, ali zaboravih da izložim svoj najsnažniji utisak o Norvežanima; naše žene su lepše & zgodnije xn puta. Sunce ti jebem, ukupno nisam primetio dve norvežanke koje bih dvaput pogledao.
Pa jes' da su nekako masivne. Ne u smislu da su debele, nego često izgledaju nekako nezgrapno. Ali u principu su mi čak i simpatičnije od naših žena, ima nešto u njihovom stavu.Sad se setih, jednom mi se desilo u Bergenu da mi je neki čovek na ulici iz nekog razloga zaličio na Srbina, i bukvalno čim sam to pomislio, njemu na mobilnom zasvira neko kolce. :D Edited by Halvard
Link to comment
Da, da, obavezno ja på innpust. :D Nikad nisam siguran da li mi je taj fenomen za :wub: ili :yucky: . Mada taj typisk norsk-ism obično padne u vodu jer imam tendenciju da zvučim kao baba buržujka od 80 leta koja je mladost provela u Kopenhagenu, al' šta da se radi.
:rolf:
Link to comment
Pa jes' da su nekako masivne. Ne u smislu da su debele, nego često izgledaju nekako nezgrapno. Ali u principu su mi čak i simpatičnije od naših žena, ima nešto u njihovom stavu.
Cudna ta zenska ekipa gore. Mnogo bozanstvenih zena, pogotovo u Stokholmu, ali ima ih podosta i da su bas onako grdne. Ne znam kako i zasto, tek Svedi oba pola mi se cine visi od Norvezana. Danci su navodno najpodgojeniji, ali nisam bio, mozda lazu. Francuskinje mi nekako najsolidnije, a nase zemske lepe, samo to nemanje stila malo kvari koncepciju.Glede prepoznavanja, postoji neki jugovicki fazon, jebes ga, prepoznajem ja nase posvuda. Manje po obliku glave, njuska cini razliku. A u poslednje vreme bogami se prepoznajemo i po katastrofalnom stilu: nijedna druga muska populacija na svetu nije tak zaljubljena u (bele) pantalone do tik ispod kolena, kratke muske sorceve ili one male torbice oko ramena.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...