Jump to content
IGNORED

Multikulturalizam i imigracija u Evropi


3opge

Recommended Posts

ex-yu nije problem jer je ex-yu sasvim dobro integrisana u nemacko drustvo. problem su im uvek oni sto ne rade a dobijaju pare. pizdi se ovde i na nemce koji primaju socijalnu pomoc a nece da mrdnu prstom da bi ista promenili jer se za gomilu njih ne isplati da idu na posao. posto je cinjenica da je najbrojnija skupina onih koji ne rade a primaju pare medju imigrantima iz turske i arapskih zemalja, plus skriveni strah da ce se negde u nemackoj pojaviti neko ko ce dici sebe i gomilu drugih u vazduh onda je jasno zasto politicari govore to sto govore.
Samo da dodam da je piždenje™ Švajcaraca skoro identično ovom gore navedenom, a prvenstveno zbog gomile gastosa sa gomilom dece na socijali.
Link to comment
  • Replies 192
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bus

    20

  • Indy

    20

  • paculla

    10

  • расејан

    9

Multikulturalizam je mrtav! za „dominantnu nemačku kulturu i protive se multikulturalnoj sredini”.
k'o da vidim nekadasnje cuvare logora - u spilhoznicama koje otkrivaju venozne noge sede u birtiji i piju pivo, gledaju Angelin govor na LCD-u i govore "Reko sam ti ja Hanse da ce sve doci na svoje, nije ovo moglo vecno da traje"kad emigranti ne rade: "uzimaju nam pare"kad rade: "uzimaju nam poslove". Edited by vasudeva418
Link to comment
kad emigranti ne rade: "uzimaju nam pare"kad rade: "uzimaju nam poslove".
Ne znam kako je u Nemeckoj, ali npr. ovde je to o neradu imigranata samo 1 mit. U stvarnosti, kad bi svi imigranti zaista prestali da rade, zemlja bi otisla u qrac u roku od nedelju dana. A verujte mi na rec (da ne linkujem sada) da komentari na immigrant-related vesti po australijskim medijima po kolicini kafe i 1 rasizma ne zaostaju za komentarima po balkanskim medijima nad kojima se ovde neretko (opravdano) narodu dize 1 kosa.
Link to comment
Napada se multikulturalizam, a u stvari im jedino stvarno smeta jedna odredjena grupa ljudi. To je vec vidjeno, tako su u Australiji odredjeni krugovi stvorili od mene (i meni slicnih) politicke neprijatelje, bez obzira sto im u stvari samo smetaju "odredjeni" imigranti (pogodite koji). Ali, izgleda da je politicki manje nekorektno biti protiv svih imigranata, nego biti samo protiv te jedne specificne grupe.
У еСАДу је то замаскирано наглашавањем да су сви само против незаконитих усељеника, дочим са овим законитим нема проблема, јелда. Међутим покушавало се изокола да се уведе некакав апартхејд, по општинама. Например, Манасас или неко из тог округа донесе одлуку да јавне површине - паркове, игралишта итд - могу да користе само држављани и законити странци, што је онако, тиха претња "сад мурија има изговор да вас легитимише, добродошли у полицијску државу". На још неким местима је било таквих мера, учестале инспекције код послодаваца, казне и... завршило се затварањем фирми, јер су биле конкурентне једино на основу јефтиног рада. Сад ем нису могле да наватају радне снаге, ко би бре радио за ту сићу, ем су пукли што не могу да заврше започете послове (или могу, ал' да најме треће фирме и буду на губитку), ем их је препишала конкуренција којој није долазила инспекција.У ствари се није завршило на томе - ови Римљани (из те Латинске) су се разишли по другим крајевима где је боља клима, а станодавци, дућани, кафане, пумпе, перионице и сви остали који су од њих живели су један за другим остајали без минимума муштерија и затварали радње.
ma sve ce to ostati u nemackoj na verbalnom nivou. nece nikom oduzeti pasos ili ukinu dozvolu boravka bez nekog kriminalnog akta, ali ako bi se desio neki teroristicki napad sa talibanskom pozadinom onda bi moglo biti jako zajebano. secam se minhena u septembru 2001-e. iako su ameri sami srusili 2 towers, minhenska policija je besomucno zaustavljala i kontrolisala svakog tamnije koze, a bivalo je i sikaniranja.
Два торња и једну шупу.Мог зета Филипинца нешто често заустављају... јесте белац, али има феноменалан пигмент, два сата на сунцу и постигне тен за какав нама треба једно добро летовање, и онда личи на Мексиканца. Мене, пак, никад нису заустављали, јер сам седобради белац.Недоказиво, наравно, рекла казала.
Link to comment
Ne znam kako je u Nemeckoj, ali npr. ovde je to o neradu imigranata samo 1 mit. U stvarnosti, kad bi svi imigranti zaista prestali da rade, zemlja bi otisla u qrac u roku od nedelju dana. A verujte mi na rec (da ne linkujem sada) da komentari na immigrant-related vesti po australijskim medijima po kolicini kafe™ i 1 rasizma ne zaostaju za komentarima po balkanskim medijima nad kojima se ovde neretko (opravdano) narodu dize 1 kosa.
cito ja. a ima i mnogo gorih zemalja. imao sam prilike da pricam sa jednom Mirom, kucepaziteljkom svajcarskog clana parlamenta. radi, zaradjuje, ima i da posalje porodici. pitam je gde izlazi, kaze "Idemo mi zene iz Jugoslavije u nase kafice, ako odes tamo gde su Nemci (tako zove germanofone Svajcarce, prim. aut.) hoce svasta da ti kazu, misle da smo mi sve kurve". potpuni geto.ne valja ovo nista. Edited by vasudeva418
Link to comment
Ne znam kako je u Nemeckoj, ali npr. ovde je to o neradu imigranata samo 1 mit. U stvarnosti, kad bi svi imigranti zaista prestali da rade, zemlja bi otisla u qrac u roku od nedelju dana.
isto je tako u nemackoj. kad bi svi stranci strajkovali nedelju dana bio bi veliki haos ovde. shodno tome i sve poruke kontra imigranata su (zasad) usmerene protiv onih sto ne rade. cak ni to ne bi bio problem da se ne radi o tome da imas vec sad gomilu mladih koji ne govore nemacki jezik i samim tim su sami sebe iskljucili iz bilo kakve mogucnosti da u buducnosti nesto privrede sebi, ali i nemackoj drzavi. takodje moram reci da se ovde i dalje ceni rad, pa stoga vredni mustafa ne mora da se boji da ce izgubiti posao da bi lenji hans zaseo. nisu ni nemci toliko ludi. takvih lenjih hansova ima mnogo i to su ti koji kukaju da ima stranci uzimaju posao. ja licno ne mogu reci da sam hendikepiran time sto nisam nemac, a znam i dosta nasih ljudi koji su napravili dobre karijere jer dobro rade svoj posao. i ne vidim da ce se takav trend uskoro zaustaviti jer nemackoj trebaju strucnjaci i strucnjake ce i dalje rado uvoziti, samo sto su sad izgleda resili da ce se fokusirati iskljucivo na uvoz strucnjaka. uostalom, multikulti sile (kanada, usa, down under) vec odavno imaju svoj sistem selekcije imigranata putem bodovnog sistema, i to hoce i nemci da uvedu.
Link to comment

Vijest o Merkelici i multikulturalnosti koja je postavljena ovdje je, najblaze receno, izvucena iz konteksta jer ona je izmedju ostalog izjavila da su svi imigranti u Njemackoj dobrodosli, ali da se od njih ocekuje da prihvate zakone, kulturu i jezik zemlje u koju su dosli, u ovom slucaju, Njemacke. Smatra da i imigranti moraju napraviti više kako bi se integrirali u njemačko društvo. Svatko tko u startu ne zna njemački jezik, nije dobrodošao, poručuje Merkel. Smatra da bi imigranti trebali učiti njemački jezik kako bi pohađali škole i dobili prigodu na tržištu rada. Integracija je naša središnja tema jer će među mladim ljudima naše zemlje porasti broj onih s migracijskom pozadinom i neće opadati, kaže kancelarka. (hrt) A sad njena izjava poprima sasvim drukciju konotaciju od one koju su neki mediji plasirali.

Edited by Ziza
Link to comment

prica o imigrantima koji ne znaju nemacki je fantaziranje. "nepopularni" i "neintegrisani" imigranti u nemackoj obicno znaju nemacki. za pet godina u nemackoj, retko sam sretala turke koji ne znaju nemacki. sa druge strane, ja sam bila jedan od onih imigranata koji, po merkel, u buducnosti nece biti dobrodosli u nemacku, jer nisam znala jezik kad sam dosla. odnos jednog prosecnog nemca prema meni je bio mnogo bolji od odnosa prema etnickoj turkinji rodjenoj u nemackoj, koja zna nemacki jako dobro. nikome u berlinu ne smetaju amerikanci kojih ima ko kusih pasa (i ne znaju nemacki), rado idu u njihove barove gde je pravilo da se prica samo engleski i dave se na burgere. slicno je i sa englezima, francuzima, svim fancy imigrantima. niko nece reci -- francuz dziber ne zna nemacki, ergo nije se integrisao. zato ce mnogima smetati turcin koji ima akcenat turcina rodjenog u americi. sve u svemu, prica o jeziku je samo dog whistle za napad na jednu kulturu.postoji jedan jezicki problem u nemackoj, a to je to se deca dele na pametnu i glupu decu sa 9 godina tako da dete obelezeno kao glupo sa 9 godina prakticno nikad nece imati priliku da studira. posto mnogi imigranti pricaju drugi jezik kod kuce, velika je sansa da imigrantska deca nece biti bas najbolji djaci prve 4 godine skolovanja. kao sto rekoh na drugom topiku, ako je resenje da imigranti svi pricaju nemacki kod kuce i savrseno se uklope u nemacki stil zivota(aka integrisu se) onda je to monokulti. mozda je merkel htela to da kaze -- za nase drustvo multikulti nije resenje. medjutim, ona je to problem celog drustva, a ne krivica imigranata.

Link to comment

Pa integracija uglavnom i jeste najveci problem u svim zemljama u kojima je broj imigranta velik. Multikulturalnost ni u kom slucaju ne podrazumijeva da netko iz x zemlje dodje u Njemacku (ili bilo koju drugu zemlju) da bi u njoj parazitirao i primao sve moguce oblike socijalne pomoci bez imalo zelje da se uklopi u drustvo koje mu to u krajnjoj liniji i omogucuje, a u sto svakako spada i ucenje jezika.Ne znam zasto se misli da bi tako nesto bilo koja zemlja trebala tolerirati? Problem dakle nije u imigrantima, nego u imigrantima koji se ne zele integrirati.

Edited by Ziza
Link to comment
postoji jedan jezicki problem u nemackoj, a to je to se deca dele na pametnu i glupu decu sa 9 godina tako da dete obelezeno kao glupo sa 9 godina prakticno nikad nece imati priliku da studira.
Kako je to uopste moguce? Neka dodju onda u Australiju, ovde apsolutno svako moze da studira (cak i ko bi zaista trebalo da radi nesto drugo u zivotu...) Drugo, daleko od toga da se razumem u razvojnu psihologiju, ali mi je ipak to oduzimanje sansi deci koja se nisu iskazala do 9-te godine zivota potpuno van pameti.
Link to comment
cito ja. a ima i mnogo gorih zemalja. imao sam prilike da pricam sa jednom Mirom, kucepaziteljkom svajcarskog clana parlamenta. radi, zaradjuje, ima i da posalje porodici. pitam je gde izlazi, kaze "Idemo mi zene iz Jugoslavije u nase kafice, ako odes tamo gde su Nemci (tako zove germanofone Svajcarce, prim. aut.) hoce svasta da ti kazu, misle da smo mi sve kurve". potpuni geto.ne valja ovo nista.
getoizovali su sami sebe, nije im geto nametnut.
Link to comment
getoizovali su sami sebe, nije im geto nametnut.
da, da, Svajcarci su svetitelji Bozji.nego za Zizu: "U Frankfurtu na Majni, dvoje od troje dece starosti do 5 godina imaju imigrantsko poreklo. Nemačka je zemlja koja je šezdesetih godina pozivala radnike iz inostranstva da dođu. Zavaravali smo se kada smo govorili – ‘Neće oni ostati, u jednom trenutku će otići’ - ali to se nije dogodilo".hoces da ti otpusuju WC solju, i da odu kad ti vise ne trebaju. mrs. brojis krvna zrnca bebama. jebote. Edited by vasudeva418
Link to comment
getoizovali su sami sebe, nije im geto nametnut.
Ne mislim da je to geto. Geto je teska rec. Mislim da je normalno da svako ima neki svoj krug prijatelja/poznanika... osim u malim selima, nije bas moguce (a mozda i nema smisla) druziti se sa svima. Goth Nemci se garant drze prevashodno goth Nemaca, a oni koji strastveno vole Bajern Minhen imaju vecinu prijatelja medju istim simpatizerima... Nije nikakva tragedija u tome da se mnogi ex-Yugovici druze sa slicnima (mada licno ne potpadam pod taj tip). Ne treba od toga da prave dramu ni imigranti, a ni domicilno stanovnistvo. Mislim da smo ovih dana svedoci da se pravi 1 drama tamo gde uopste nije neophodno, i to moram reci ide sa obe strane "provalije" (koja to nije).
Link to comment

ne znam da li moze za bilo koju naciju tako nesto da se kaze. ne poznajem sve svajcarce (a i svetiteljstvo mi nije jaca strana), tako da se ne bih upustao u procene da li su svetitelji boziji ili nisu, ali dovoljno dobro poznajem svajcarsko drusvto pa mogu da tvrdim da se gastarbeiter-i sami getoizuju i da im to nije nametnuto.edit: uleteo indy. upravo se o tome i radi. ti koji idu samo u svoje nacionalne klubove i druze se samo sa 'zemljacima' to su sami izabrali a ne zato sto im je svajcarsko drustvo nametnulo.

Edited by pajapatak
Link to comment
da, da, Svajcarci su svetitelji Bozji.nego za Zizu: "U Frankfurtu na Majni, dvoje od troje dece starosti do 5 godina imaju imigrantsko poreklo. Nemačka je zemlja koja je šezdesetih godina pozivala radnike iz inostranstva da dođu. Zavaravali smo se kada smo govorili – ‘Neće oni ostati, u jednom trenutku će otići’ - ali to se nije dogodilo".hoces da ti otpusuju WC solju, i da odu kad ti vise ne trebaju. mrs. brojis krvna zrnca bebama. jebote.
Smesno je da se opet krece sa ovim pricama kako eto Nemacka tek sada shvata da se gastarbajteri nece vratiti. Nemacka je to shvatila pre bar 20 godina (to je neko vreme bila vrlo aktuelna tema u tamosnjim medijima) a neke druge zemlje jos pre (Svedska je 70-tih "zvanicno" prihvatila multikulturalnost). I taj gastarbajterski sistem je udzbenicki (ali, bukvalno udzbenicki) primer sistema imigracije koji ne funkcionise. Tj, ne funkcionise u smislu da ljudi nakon 2-3 decenije rada jednostavno nisu zainteresovani da se vrate odakle su dosli, pa makar ga ti nazivao GASTarbajterom sto puta svaki dan. I zato ne znam kako da shvatim ovu izjavu nego kao najjeftiniji populizam. Ovo je kao da Vaclac Klaus kaze da su Cesi 2010. shvatili da komunizam ne funkcionise.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...