Jump to content
IGNORED

Premier Liga


ArleKino

Recommended Posts

Dakle, takmičenje u 1 najjačem razredu bosanskohercegovačkog nogometa se uvelike zahuktalo. Simpatije 1 javnosti su na strani Modriča Maxime (imali su malu neugodnost nedavno - umro je mecena tamošnjeg nogometa Milan Jelić) koja pokazuje da za titulu nije dovoljno (s)kupiti domaće bodove nego da se nešto mora donijeti i sa gostujućih terena.Da li će Sarajevo naći nedekvatnu zamjenu za 1 gospodina Hooosrefa Musemića i njegovo simpatično hvatanje za vitalni organ?Da li će željo uspjeti pobijediti ikoga izvan Grbavice?Da li će se i dogodine igrati prvoligaški nogomet na 1 neosvojivom stadionu pod Borićima u Bihaću?Da li će Zrinjski potvrditi da je "najbolji tim u ligi" (citiram trenera Laktaša - op. ArleKino) i tako baciti u depresiju Grobare?Da li će na tribinama i dalje biti manje ljudi nego na terenu?Da li je ove godine red da titulu osvoje Hrvati ili Srbi ili će Bošnjaci sprovesti majorizaciju?Da li je stvarno žepče osuđeno na ispadanje zbog bodova koje su uzeli prošle godine nakon čega je iz lige ispao Borac?Odgovore na ova i druga pitanja ćete saznati ako budete revnosno pratili 1 ligu bez premca na ovim prostorima.Evo i tabele:1. Modriča Maxima 21 9 7 0 2 27 12 15 2. Čelik 17 9 5 2 2 11 4 7 3. Travnik 16 9 5 1 3 10 14 -4 4. Zrinjski 15 9 4 3 2 14 7 7 5. široki Brijeg 15 9 4 3 2 12 9 3 6. Sloboda Tuzla 14 9 4 2 3 13 12 1 7. Laktaši 12 9 3 3 3 11 13 -2 8. Posušje 12 9 3 3 3 8 10 -2 9. željezničar 11 9 3 2 4 16 11 5 10. Sarajevo 11 9 2 5 2 14 11 3 11. Velez Mostar 11 9 3 2 4 13 13 0 12. Leotar 11 9 3 2 4 8 10 -2 13. Slavija Sarajevo 11 9 3 2 4 11 14 -3 14. Jedinstvo 10 9 3 1 5 8 16 -8 15. Orašje 8 9 2 2 5 11 17 -6 16. žepče Limorad 4 9 1 1 7 6 20 -14

Link to comment
  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ArleKino

    64

  • porucnik vasic

    17

  • MiddleClass

    14

  • Brazilac

    10

Moj favorit je žepče Limorad, tako mocno zvuci... :s_dj:
I bez gledanja na tabelu bih znao da su Laktaši bolji od tvojih favorita. Biram njih.Imam pitanje: jel su Posušje i Orašje večiti rivali?
Link to comment
moze li neko nesto vise o klubovima?Istorijat, boje, legende?
Najveći klub je, dakako, željo. :wub: Moj najdraži klub je osnovan još daleke 1921. U Jugoslaviji bili jednom prvaci (1972.), a u Evropi ostali upamćeni po tragičnom ispadanju od Videotona u polufinalu Kupa Govno kad nam je 1 desni bek zabio gol u zadnjim minutama. Da smo održali tih 2:0 (u Mađarskoj bilo 3:1), u finalu bismo igrali protiv Renela gdje bismo im demonstrirali kako socijalisti deru fašiste. :s_p: Od igračkih legendi da spomenemo samo neke: Osim, Katalinski, Hadžiabdić, Baždarević i nenadhebivi Nikola Nikić. :s_w: Interesantno: na SP 1998. dva igrača iz željinog posljednjeg tima u Jugoslaviji (već tada krnjoj) su igrala za dvije različite reprezentacije: Gordan Vidović je igrao za Belgiju, a Mario Stanić za Hrvatsku.Vječiti derbi igraju željo i Sarajevo. Sarajevo je nastalo fuzijom "Udarnika" i "Slobode" pa su dekretom u Sarajevo prešli ponajbolji igrači ostalih klubova (recimo, iz želje su otišla devetorica). Uzeli dvije titule u ex-Yu, najveće zvijezde Sušić, Musemići, Pašić...Mogli bismo da pričamo o jednom Uskom u kojem ne mogu igrati Bošnjaci i Srbi, o Svinjskom kojeg je upoznala šira sportska javnost, a koji igra na posve legalno stečenom stadionu, Orašju koje postoji od 1996. no dobilo je sportski centar "Goal" koji je otvarao 1 Platini, a sve to zahvaljujući Dominkoviću, jednom od čelnika Saveza, Posušju gdje se bivši igrači dođu tući sa upravom zbog dugova, Jedinstvu (Bihać) koje Jedinstvo (Manchester) ne bi moglo dobiti u Bihaću zbog agilnog i kontraverznog šefa kluba Hamdije Nebdića Tigra, Čeliku koji ima najodanije (no i najbolesnije) navijače, ne bilo bi apravedno zaobići entitetske ligaše 1 Borac iz Banjaluke i njegove "Vulturese", autore transparenta "Nož-žica-Srebrenica" i navijače Drine iz Zvornika poetičnog imena "Genocid".
Link to comment
Najveći klub je, dakako, željo. :wub: Moj najdraži klub je osnovan još daleke 1921. U Jugoslaviji bili jednom prvaci (1972.), a u Evropi ostali upamćeni po tragičnom ispadanju od Videotona u polufinalu Kupa Govno kad nam je 1 desni bek zabio gol u zadnjim minutama. Da smo održali tih 2:0 (u Mađarskoj bilo 3:1), u finalu bismo igrali protiv Renela gdje bismo im demonstrirali kako socijalisti deru fašiste. :s_p: Od igračkih legendi da spomenemo samo neke: Osim, Katalinski, Hadžiabdić, Baždarević i nenadhebivi Nikola Nikić. :s_w: Interesantno: na SP 1998. dva igrača iz željinog posljednjeg tima u Jugoslaviji (već tada krnjoj) su igrala za dvije različite reprezentacije: Gordan Vidović je igrao za Belgiju, a Mario Stanić za Hrvatsku.Vječiti derbi igraju željo i Sarajevo. Sarajevo je nastalo fuzijom "Udarnika" i "Slobode" pa su dekretom u Sarajevo prešli ponajbolji igrači ostalih klubova (recimo, iz želje su otišla devetorica). Uzeli dvije titule u ex-Yu, najveće zvijezde Sušić, Musemići, Pašić...Mogli bismo da pričamo o jednom Uskom u kojem ne mogu igrati Bošnjaci i Srbi, o Svinjskom kojeg je upoznala šira sportska javnost, a koji igra na posve legalno stečenom stadionu, Orašju koje postoji od 1996. no dobilo je sportski centar "Goal" koji je otvarao 1 Platini, a sve to zahvaljujući Dominkoviću, jednom od čelnika Saveza, Posušju gdje se bivši igrači dođu tući sa upravom zbog dugova, Jedinstvu (Bihać) koje Jedinstvo (Manchester) ne bi moglo dobiti u Bihaću zbog agilnog i kontraverznog šefa kluba Hamdije Nebdića Tigra, Čeliku koji ima najodanije (no i najbolesnije) navijače, ne bilo bi apravedno zaobići entitetske ligaše 1 Borac iz Banjaluke i njegove "Vulturese", autore transparenta "Nož-žica-Srebrenica" i navijače Drine iz Zvornika poetičnog imena "Genocid".
Ma pusti to Zeljo, Saraj'vo nego daj vise imformacija, o Sirokom,Zrinjsko,Slaviji,Jedinstvu iz Brcko i Bihaca,Bosni iz Visokog,klubovima koji nisu postojali ili za koje sam cuo samo citajuci Sport onaj deo o republickim ligama.
Link to comment
Ma pusti to Zeljo, Saraj'vo nego daj vise imformacija, o Sirokom,Zrinjsko,Slaviji,Jedinstvu iz Brcko i Bihaca,Bosni iz Visokog,klubovima koji nisu postojali ili za koje sam cuo samo citajuci Sport onaj deo o republickim ligama.
nemoj tako. jedinstva iz bihaca i brckog su u staroj jugi bili stabilni drugoligasi, a i bosna se, ako se dobro secam, povremeno takmicila u tom rangu... wink.gif
Link to comment
nemoj tako. jedinstva iz bihaca i brckog su u staroj jugi bili stabilni drugoligasi, a i bosna se, ako se dobro secam, povremeno takmicila u tom rangu... wink.gif
Bas tako, kao i Leotar.Ja sam i za Bosnu saznao preko Fudbalera i timova.No, opet o njihovim legendama bojama, rivalstvima ne znam nista a eto rad sam da cujem.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...