Jump to content
IGNORED

Da li ste leteli avionom i kako vam je bilo?


nesha taxista

Recommended Posts

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    42

  • jms_uk

    30

  • nesha taxista

    21

  • ObiW

    12

Cena karte zavisi od XY faktora, ali ne i od toga kako je avion opremljen. Kompanije u svojim long-haul flotama imaju avione razlicite opremljenosti, sto se tice in-flight entertainment, leg space-a i ostalih stvari bitnih obicnom putniku, pa kome sta zapadne. Ovo se odnosi uglavnom na americke i neke evropske, dok azijske i Middle East kompanije drze jako do standardizacije i udobnosti i luksuza za putnike.

Link to comment
What crap any American airline is. Small wonder they are all bankrupt, flying scrap metal.
Nemash ti pojma o chemu prichash, prijatelju. Najgora kompanija kojom sam ikada leteo je KLM. Kako oni uspevaju lepo da nabiju sedishta na MSP-AMS i DTW-AMS u ekonomskoj klasi to je poezija. Ledja me bole kad se setim tih letova. To je inache jedina (od vecih) evropskih i americkih kompanija koja josh uvek koristi 747 za letove preko Atlantika. A to shto su bakrupt, ima veze sa Union Labor vishe nego sa bilo chime drugim. Svaka americhka industrija koja ima Labor Union (avio, fiksni telekom) ima probleme sa profitablinoshcu.
Link to comment
Nemash ti pojma o chemu prichash, prijatelju. Najgora kompanija kojom sam ikada leteo je KLM. Kako oni uspevaju lepo da nabiju sedishta na MSP-AMS i DTW-AMS u ekonomskoj klasi to je poezija. Ledja me bole kad se setim tih letova. To je inache jedina (od vecih) evropskih i americkih kompanija koja josh uvek koristi 747 za letove preko Atlantika. A to shto su bakrupt, ima veze sa Union Labor vishe nego sa bilo chime drugim. Svaka americhka industrija koja ima Labor Union (avio, fiksni telekom) ima probleme sa profitablinoshcu.
Ti ne mozes ni da se slozis sa necim a da prvo ne ospes uvredu.Prijateljuuu, prijateljuuu.......
Link to comment
Edit: smanjene slike ... please, treća i četvrta rečenica.
Pa slike su prvo postavljene na moj hosting sajt, kao i stotinak drugih koje sam prilozio uz moje postove.Treba li i tamo prvo da ih smanjim? Mislio sam da ovaj Forum sam prikazuje smanjene slike a ko hoce vecu moze da klikne. Ne?
Link to comment

letela sam jednom air franceovim 777 sa tim sistemom kao sa yoyogijeve slike. prvo je ok radilo, pa se resetovalo. onda smo svi mogli da gledamo kako se sistem bootuje (windows ce, koga zanima), pa ponovo padne, pa se opet bootuje i tako oko sat vremena. kad su na jedvite jade uspeli da podignu sistem, odmah su nas obavestili: "ne dirajte nista". naravno, ljudi su odmah poceli da drndaju igrice i filmove, tako da smo ponovo dobili sjajnu priliku da gledamo vec vise puta pominjano bootovanje. kad se sve malo stabilizovalo, filmove nismo mogli da gledamo, negde su radile igrice, negde nije moglo ni to. mene to nije bas previse uzbudilo, bio je relativno kratak let (cdg-jfk), a imala sam sta da radim, ali su sva deca u avionu vristala sto ne mogu vise da se igraju ili sto vide kako se druga deca igraju.

Link to comment
Pa slike su prvo postavljene na moj hosting sajt, kao i stotinak drugih koje sam prilozio uz moje postove.Treba li i tamo prvo da ih smanjim? Mislio sam da ovaj Forum sam prikazuje smanjene slike a ko hoce vecu moze da klikne. Ne?
Prikazuje on sam manje slike, ali ako je spora veza onda to traje kod većih slika dugo. Poslednje istraživanje o kom sam čitao govori da u Srbiji još uvek 60% pristupa putem dial-upa. Dobro, na ovom forumu je srećom dosta vas iz inostranstva, pa vam je konekcija mnogo bolja. Jednom sam dial postavio opet čisto za probu, pa je učitavanje jedne stranice sa mnogo velikih slika trajalo nekoliko minuta. Onda sam smanjio slike i sve je bilo ok. Molim te da se ne ljutiš zbog male sugestije, moja je dužnost pored ostalog i da obezbedim normalan pregled svih stranica svim korisnicima.
Link to comment
Za jms_uk:Svaka cast za sve nabrojane avio kompanije i tipove a/c wink.gif Koja kompanija je ostavila najbolji utisak na tebe?Onaj ko zivi van ovog kazamata zvani Srbija ima mnogo vece sanse da puno leti i obidje svet. Ja licno ne mogu da se pozalim, cesto putujem, video sve kontinente sem LA, ali velika vecina ljudi ni pasos nema niti ga je ikada vadila sto je velika tragedija ove zemlje..Koliko vidim osim SAA i Variga, sve ostale kompanije su iz Evrope, jel su uglavnom poslovna ili privatna putovanja? To pitam iz razloga, ako su poslovna mozes da izneses neke utiske o business klasama u pomenutim kompanijama B)
skoro sve privatna putovanja - nesto su bile studentske konfererencije, i jedina business class putovanja su bila:
biznis klasa dvaput - prvi put kasnio na let zbog problema u metrou u Barseloni i upgrade-ovali me [iberia, nazad za LON].drugi put sam se samocastio, jer nije bila velika razlika u miljama [frequent flier programme], a ni taksama; 3 od 4 segmenta [LH@LHR-MUC-BEG, LX@BEG-ZRH-LHR]
od ovih evropskih ok su mi Swiss i Austrian, Lufthansa su efikasni, svojevremeno sam dosta leteo SAS-om, i bili su mi bas ok [mozda je u pitanju subjektivna naklonost prema Skandinavcima :blush:] Edited by jms_uk
Link to comment
Prikazuje on sam manje slike, ali ako je spora veza onda to traje kod većih slika dugo. Poslednje istraživanje o kom sam čitao govori da u Srbiji još uvek 60% pristupa putem dial-upa. Dobro, na ovom forumu je srećom dosta vas iz inostranstva, pa vam je konekcija mnogo bolja. Jednom sam dial postavio opet čisto za probu, pa je učitavanje jedne stranice sa mnogo velikih slika trajalo nekoliko minuta. Onda sam smanjio slike i sve je bilo ok. Molim te da se ne ljutiš zbog male sugestije, moja je dužnost pored ostalog i da obezbedim normalan pregled svih stranica svim korisnicima.
Cudo onda da je iko sa sporijom vezom pristupio topicima u Putovanja sa puno slika.Da povadim sve slike koje sam postovao, smanjim i vratim nazad trebao bi mi ceo dan. Nista, smanjivacu ih od sada.Kada sam zamenjivao kameru, trazio sam neku koja ima da se podesi velicina slika na 1200x800. Nije bila ni jedna pre 3 godine. Standard su bile kamere 7.2Mp, sada mi je minimalna velicina 1600x1200 (500-600KB), u kameru staje 2500 slika. I svaku treba da editujem i smanjujem. Probao sam nesto sa Pikasom, grupno smanjivanje, nesto nije valjalo, ne mogu da se setim sta.Pre neki dan pogledam, standard kompaktnih kamera je sada 11.2 Mp. Sta sa tolikom slikama da radim? To prosecan PC ne moze ni da prikaze na ekran.
Link to comment
letela sam jednom air franceovim 777 sa tim sistemom kao sa yoyogijeve slike. prvo je ok radilo, pa se resetovalo. onda smo svi mogli da gledamo kako se sistem bootuje (windows ce, koga zanima), pa ponovo padne, pa se opet bootuje i tako oko sat vremena. kad su na jedvite jade uspeli da podignu sistem, odmah su nas obavestili: "ne dirajte nista". naravno, ljudi su odmah poceli da drndaju igrice i filmove, tako da smo ponovo dobili sjajnu priliku da gledamo vec vise puta pominjano bootovanje. kad se sve malo stabilizovalo, filmove nismo mogli da gledamo, negde su radile igrice, negde nije moglo ni to. mene to nije bas previse uzbudilo, bio je relativno kratak let (cdg-jfk), a imala sam sta da radim, ali su sva deca u avionu vristala sto ne mogu vise da se igraju ili sto vide kako se druga deca igraju.
Jedina stvar koju sam ikada pogledao od celog in flight entertainment je - Flight Progress. Mapa sa polozajem aviona i tehnicki podaci leta.Ovaj super opremljeni 777 je bio na kratkoj liniji, isli smo na izlet u Hong Kong, 2 sata i nesto.Toliko su napakovali u svako sediste da se granici sa neupotrebljivim. Ekran je "touch screen" i kako se na njemu pojavi nesto sto prepoznaju, deca pipnu - i film se vrati na pocetak. Ceo kratak let je protekao u re-pozicioniranju filma tamo gde je stao. Dete nista nije propisno odgledalo.Premda je over-engineered (mislim da je pisalo 1200CD, 400 filmova), ima nekoliko interesantnih funkcija koje na duzim letovima mogu da budu korisne.Onaj daljinac se izvadi i postane telefon za Seat-to-Seat call, da se razgovara sa nekim ko sedi podalje.Email (extra charge). Za dva sata nisam umro bez emaila ali za 12-16 sati i jos ako je bilo tranzita, bilo bi zgodno da se ima.Svaka dva od 3 sedista (economy) imaju prikljucak za laptop ili sta vec radi na struju/baterije.Ima 10 Berlitz lekcija engleskog.Donji deo svakog sedista moze da se podesava i ima (extendable) za noge od kolena pa na dole, da se naslone listovi.Singapore Airlines imaju slicno vec 5 godina ali mnogo preglednije. Edited by Yoyogi
Link to comment
Cudo onda da je iko sa sporijom vezom pristupio topicima u Putovanja sa puno slika.Da povadim sve slike koje sam postovao, smanjim i vratim nazad trebao bi mi ceo dan. Nista, smanjivacu ih od sada.Kada sam zamenjivao kameru, trazio sam neku koja ima da se podesi velicina slika na 1200x800. Nije bila ni jedna pre 3 godine. Standard su bile kamere 7.2Mp, sada mi je minimalna velicina 1600x1200 (500-600KB), u kameru staje 2500 slika. I svaku treba da editujem i smanjujem. Probao sam nesto sa Pikasom, grupno smanjivanje, nesto nije valjalo, ne mogu da se setim sta.Pre neki dan pogledam, standard kompaktnih kamera je sada 11.2 Mp. Sta sa tolikom slikama da radim? To prosecan PC ne moze ni da prikaze na ekran.
Ma ne, nijednu dosadašnju sliku ne diraj, koje su prevelike već sam ja smanjio, ne brini, nego ubuduće ako možeš, ako ne, videću ja. Nije to tako strogo, rekoh samo mala sugestija. Nije problem u tebi, nego što mi beznadežno zaostajemo za svetom. Zato su i neke stvari o kojima se ovde vodi reč za naš JAT recimo misaona imenica.
Link to comment

Svi Air France avioni koji lete za Afriku (za ovo sam 100% siguran a za druge destinacije ne znam) su opremljeni sa ekranom na sjedistu. Cini mi se da jedino stari 747 koji lete za turisticke destinacije nemaju te ekrane (naravno ovdje pricam o dugim letovima).Moj prvi let: 1 septembar 1986 (i to karta u jednom pravcu) - Dubrovnik - Parizod tada vise ne brojim letove (ni kompanije) ali sam siguran da ih je bilo vise od sto (letova, ne kompanija :P ) .Letio sam u avionu koji se kasnije srusio :ph34r: (Bel air / Lagos - Abuja)Najbolje je bilo u ovom avionu (Dornier)dornier.jpg

Edited by borris_
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...