Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Einst?rzende Neubauten15.04.2008.Zagrebklub "Mochvara"
Postavih ja to na prošloj strani, nego stvarno nema još ništa na zvaničnom sajtu za taj datum. I nije Močvara nego Jezero, mada mi to ne znači nešto mnogo.
Link to comment

uh ne videh. a pregledala, bzvz.jesi siguran da nije mocvara, posto su tamo obicno koncerti tog tipa?u stvari, pitanje je da li ce biti koncerta... ja ovo videh na jednom drugom forumu, a i na last.fmu... nema nista i na majspejsu..bah.valjda ce biti.

Link to comment

Ima na sajtu te Močvare, kao godišnjica trte-mrte i "više informacije uskoro". Biće valjda...edit: Jedinstvo se spominje na forumima kao veći prostor.

Edited by Biohemija
Link to comment

četvrtak, 7. februar, 20:00EXPLICIT MUSIC: koncert Benija Nilsena (švedska)Beni Nilsen (Benny Nilsen) je švedski elektronski umetnik čija je primarna aktivnost vezana za zvuk prirode i njen uticaj na ljude. On, takođe zvučno istražuje percpeciju vremena i prostora kroz elektronski tretiran zvuk. Često snima zvukove iz divljina švedske, Islanda ili Engleske, stvarajući hipnotične kompozicije u kojima zvuk lebdi, nesputano, između doživljenog i proživljenog akustičkog događaja.Koncert organizuje CHINCH - Inicijativa za savremenu muziku i Kulturni centar REX. Koncert se ostvaruje u okviru koncertne serije Explicit music koju organizuju CHINCH i Multimedijalni institu iz Zagreba.www.chinch.org | www.mi2.hr | www.explicit-music.org | www.rex.b92.org

Edited by drugi zhirant
Link to comment

ih, kaki su shturi na infoima, ispade bj pravi sound smartisticcni smaracc sakriven iza apple-a <_< artist_4867.jpg:wink: elem, da sad napravim mali podsetnik na decembar 2006. i explicitne-mjuzake na kojima "participirah".uchini mi se da je john grzinich nekako najvishe demokratizovao taj zvuk. nikada necju zaboraviti taj nastup, stvarno sam se transportovao u neku od onih estonskih vukojebina ili u tokijski metrou, hibernirajucji u svom tom vecj mi poznatom zen-magnovenju. misteriozno se prikradajucji sa onim utvarnim portable zvuccnicima, procesuirajucje svetlucajucji u mraku, vodecji nas kroz sve te "insularne" regione. riz.onda jacob kirkegaardovo puteshestvije u chernobiljski omnibus ozvuchenja "chetiri sobe"u bruju statike i radijacije ine audiovizuelne instalacije. izasho s nekom novom "religijom". :zuba:iako bi bj nilsen trebao da po domestichnosti bude josh vishe site-specific u gnjurenju usholikosti u krckavi led, chini mi se ne toliko biosphericcne polarne tuge, svi nagovesstaji su da cje koncert biti visse ambijentalan u rangu jednog eluvium-a, glede skorootkrivenog mu pobuda za nekom melodiccnoscju vissak?, mda josh uvek ccekam da me neko razubedi - a manje od istrazzivanja divljine u svim onomatopejiccnostima a la chris watson, iako ovaj dvojac nekad izvlachi tuj najbolje jedan iz drugoga. trivia: neki od field recordinga sa kvintesencijalnog mu fade to white su snimljeni i na teritoriji zemlje srbandije. vidimo se 7. :wink: a onda i, kasnije ovo godine najdragi lo-fi(lofobiccni) kiwi-chova pumice u zagrebu, kakav neochekivati zgod hebote, ne znam nikog ko uspe da zasvira tolko opskurnog krchecjeg a da mi ostane tolko drag:ex_def13.jpg

Edited by palfoot
Link to comment

josh jedna sjajnovita vest vecheras - pre par sati sam razgovarao via last.fm-a sa ericom arnom, spiritus movens-om texasskih (sada relocirani u austriju) psych-rock divova primordial undermind -a apropo njegovog kontaktiranja me - utterly baziranih na mojim overall chartsima - pri ccemu sam otkrio nekoliko zadivljujucjih koincidentnosti - najpre da je eric booking agent za vecjinu free/folkerskih/ acid act-ova za ovaj deo evrope - kao i glavnoodgovorni za dovlachenje pumice-a na zedno uho - shto bi do samo pre par godina bilo priliccno za neverovanje - usput otkrivajucji i svoje interesovanje za lokalne entuzijaste-promotere/ emerging underground talente i presisate okultne hipike kao i overall trenutachne inicijative u prestolnici.no, ono shto je potpuno vanserijsko, hiper-oniriccko i seizmolossko u celoj pricci - je vest - da cje na zzednom uhu ove godine svirati i jedni i jedini pioniri svega onoga shto beskrupulozni int. mediji vole da pretumbavaju frazeologijama poput "new weird america" - i verovatno najmilniji mi underground bend ikada - mocjni misteriozni CHARALAMBIDES - i to (josh uvek ne i potvrdjeno na njihovom sajtu) - 6 maja u teatru t&d u zg-u. dogadjaj o kome cju pisati josh, u raznim navratima, usput apelujucji i na domacje "dussebrizznike" novog folka, posebno ambrozicja, koji se prilichno ogreshio o ceo ovaj novi prerijski tmurnoliki ekspanzivizam, izostavljajucji ih iz bigger picture u svojim dokonim esejima, shto zbog vecje eksperimentalnosti, free-jazzolikih cerebralizama ili slichnih spiritisticcko-mazohisticckih intencija spatijalnih skuccenosti.shta god da se u medjuvremenu bude izdessavalo - jedno je sigurno - ne secjam se kad je poslednji put izmilelo volko euforizama iz me, do neba zahvalan gosn arnu i zzednouhom. :wub:charalambides3.jpgi da quotam ccika boona iz wireta:

..here is a truly 21st century experimental ethnic music that explores quietness and stasis... in the same way that musicians in the second half of the 20th century discovered amplification, noise and speed."
Edited by palfoot
Link to comment
Odlicna vest. Vidimo se na koncertu.
moram priznati da na the thing nisam nikada naleteo, ali u poslednje bas dosta slusam i volim skandinavski jazz, i verujem johnniozinom ukusu. skinucu sa neta nesto pa ako je onakvo kakvo cenim da jeste, dolazim i ja. :)
Link to comment
PD GIG::. MARAH .::. ČETVRTAK 27. MART .::. SKC DNK
cenim da je promoteru krivo koliko i meni :(
NEMAČKA KONCERTNA AGENCIJA (JTC) PROCENILA JE DA JE BEOGRAD SUVIšE DALEKO DA BI MARAH OVOGA PUTA SVIRALI KOD NAS I OTKAZALA JE KONCERT
preuzeto sa popdepresije
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...