Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

On 26.1.2020. at 0:11, Indy said:

Sutra veče, sustret sa starim znancima...

 

koncert1.png

 

 

Ulomak iz Shivers (peva Angela Howard, Rowlandova sestra)...

 

Bilo je super. Nasvirali su se (jedno 2 i po sata ukupno, odsvirali su praktično sve što je Rowland S Howard potpisao, na kraju je Mick Harvey rekao "nemamo više šta da sviramo, iz nekog razloga je Rowland začudo prestao da piše pesme 2009...")

 

20200126-211322.jpg

Harry (brat) je meni pomalo jezivo ličio tj. podsećao na Rowlanda, a ima sličan glas takođe.

 

20200126-222636.jpg

Dosta se što muzičara što prijatelja i porodice od Howarda izređalo, a u jednom trenutku je na bini bilo skoro pola originalnog Bad Seeds (Mick Harvey i kao frontmen Hugo Rice). Mick Harvey je to sve i organizovao, on je inače isključivo bio na bubnjevima (i pokušavao da namesti bas pedalu koja ga je zezala sve vreme... pomalo neformalna atmosfera). Sa J.P. Shilo-m, to je ovaj skroz desno, oni su bili glavna muzička mašina (skoro da bi sami mogli i da odrade ceo koncert, jer obojica i pevaju po potrebi - ali je ovako bilo "svečanije", prema prilici.)

 

Na stolu za prodaju robe bio je (samo na početku) viđen i LP "Teenage Snuff Film", ali je do kraja koncerta to otišlo :( Nije ga lako naći, na internetu je uglavnom neko (ranije?) izdanje tog albuma koje se prodaje za 400-500 dolara (!)  "Pop Crimes" LP je jedino ostao za prodaju do kraja, pa sam to i uzeo...

Spoiler

 

PS. Izgleda će biti u martu na prodaju za US$31, odavde. Ovo što se prodavalo na koncertu mora da je "re-release", potražiću to ovde lokalno po prodavnicama, ne bi me čudilo da ima.

teenage-snuff-film-vinyl-store-1024x.jpg

 

 

 

 

 

 

Edited by Indy
Link to comment
On 6.12.2019. at 23:55, Ras said:

spacer.png

 

Jos neko sa PPPa je izgleda fan :ph34r: (osim ako Ras nije lupio lajk sa dva naloga), nek se javi odmah a ne tako anonimno!

 

 

------------------------

 

Uhvatili smo i Tiger Lillies na turneji povodom tridesetogodisnjice, mnogo lep koncert bese. Nisam neki poznavatelj benda i slusam ih povremeno, tako da mi je pola koncerta bilo bas kao novi album. Za bis su nas pitali sta bismo zeleli da nam sviraju, "osim dosadne Crack of Doom" :D, i bilo je mnogo, mnogo predloga, kapiram da bi jos jedan koncert mogao da padne samo od tih zelja. Cuo nas lik ispred kako pricamo srpski, pa je pohvalio i "film za koji su TL radili muziku" - Miticev dokumentarac "Slatko od nista" koji sam vec n puta preporucila iz raznih razloga, pa evo i ovde :D

Bilo je i neke dece na koncertu, strava!

 

 

Favoriti sa koncerta In the boneyard i Is that all there is

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
On 5.2.2020. at 13:27, I*m with the pilots said:

 

Jos neko sa PPPa je izgleda fan :ph34r: (osim ako Ras nije lupio lajk sa dva naloga), nek se javi odmah a ne tako anonimno!

 

 

------------------------

 

Uhvatili smo i Tiger Lillies na turneji povodom tridesetogodisnjice, mnogo lep koncert bese. Nisam neki poznavatelj benda i slusam ih povremeno, tako da mi je pola koncerta bilo bas kao novi album. Za bis su nas pitali sta bismo zeleli da nam sviraju, "osim dosadne Crack of Doom" :D, i bilo je mnogo, mnogo predloga, kapiram da bi jos jedan koncert mogao da padne samo od tih zelja. Cuo nas lik ispred kako pricamo srpski, pa je pohvalio i "film za koji su TL radili muziku" - Miticev dokumentarac "Slatko od nista" koji sam vec n puta preporucila iz raznih razloga, pa evo i ovde :D

Bilo je i neke dece na koncertu, strava!

 

 

Favoriti sa koncerta In the boneyard i Is that all there is

 

Mi ih ćapili u Rijeci :)

Link to comment

kupio pre jedno tri nedelje karte za jednodnevni dzez festivalcic na ali paliju (alexandra palace) krajem jula. morao sam, nastupa markus miler a i inace volim te celodnevne/jednodnevne svirke po parkovima posto sam odlucio da mi se ne da baktati s visednevnim festivalima daleko od kuce. to me taman podmiri. a deluje kao nesto sto moze fino ispuniti letnji dan - ima unutra, ima napolju, ima svirke, ima dj-i, za svakog ponesto. raduje me i omar, videcemo....  organizacija ronnie scott's a posto sam visedecenijski clan povoljno sam pazario vip karte. 

 

jutros stize mejl da dolazi i kamasi washington pa da prijavim posto je negde na forumu bila svadja oko toga valja li ili ne. nisam neki jak fan kamasija al mi je epic bas prijao kad je tek izasao. videcemo kakav je live. 

 

evo line up, meni sasvim ok:

  

Kamasi Washington

Marcus Miller

Incognito

Courtney Pine & Omar

SEED Ensemble

Mark Kavuma plays ‘Milestones and more…’

Jazzie B (Soul II Soul)

Femi Koleoso (Ezra Collective)

Women In Jazz

Mike Viti

The Late Late show with Reuben James, Vula & friends

Link to comment
On 31.1.2020. at 7:07, Indy said:

BTW. Ako nekog od zapadnoevropskih forumaša zanima Rowland S. Howard, koncerti slični goreopisanom biće i u Francuskoj i UK (Paris, Renne, London - Feb 8, 9, 12). Bonus, Lydia Lunch u ekipi.

 

Više o tome: https://www.facebook.com/JPSHILO

 

 

propustio i popizdeo, ladno nisam znao a oni koji su znali nisu spominjali jer su mislili da znam. jebiga...

 

kazu bilo odlicno a i ekipica bila fino pojacana.  

 

Pop Crimes, featuring Howard’s former bandmates Mick Harvey, JP Shilo, Harry Howard and Genevieve McGuckin, along with appearances from Conrad Standish, Bobby Gillespie, Jonnine Standish, Lydia Lunch and Nick Cave took place at Royal Festival Hall in February 2020.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...