Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

53 minutes ago, ToniAdams said:

Odličan je caligula. Da mogu da kupim gajbu bilo gde, bilo bi to sto blize njemu

:heart:

uvek je lepo videti 1 ovakvu cistu musku emociju

 

no sale bez, jes taj deo gore negde od groblja ili ajde od onog restoran vidkovca, pa dole do keja najlepsi deo administrativnog :lolol: grada beograda

kad sam nekoc provodio mnogo vremena tamo (a ranije uopste nisam zalazio) bio sam ocaran, nekako mi delovalo ko "utisnuto" u ostatak grada, kao da mu ne pripada (jer odskace lepotom i drugacijom arhitekturom i okolinom)

istina, bio sam tih dana i prilicno zaljubljen, pa je mozda i to doprinelo takvom utisku :D

 

Link to comment

Bio na Parafima u NSu. Otvaraju koncert sa a1 prvog albuma što je dobro, ali je loše što ne prepoznaš pesmu dok ne počne da peva, tako su loše svirali. Posle je bilo bolje mada se vidi da su neuvežbani. Onda izađe Vim Cola sa svojom pratnjom i elektronikom nekoliko stvari, pa onda red Waltera, pa opet Vim..publika šarolika i brojna za NS. Mali karlsberg 150 dinara, šteta što sam vozio.

Link to comment
11 hours ago, Nikola Kiric said:

ja sam cuo da je bend super usviran, ali da je zvuk bio katastrofa

Ne znam kako je bend super usviran ako prvu stvar niko ne prepozna, niko se nije pomerio dok nije počeo da peva pa smo skontali koja je stvar. Narodnu pjesmu u Novom Sadu su malo produžili,završili, publika aplaudira, bubnjar iz nekog razloga povede još 1 krug refren, to nije usvirano. O zvuku ne znam puno ali sam stajao pored miksete, za njom je bio mlađani istetovirani hipster. U principu ceo taj kompleks u kineskoj četvrti su prostori loši za svirke.

Link to comment
PARAF DOB 14.12.2019.
 
Trebalo je da radim u subotu popodne. Menjao sam smenu sa koleginicom, i na poslu, pre podne, tiho pustio muziku, što inače vrlo retko radim (Paraf drugi i treći album). I kada nešto pustim, obično je to neka neutralna downtempo muzika, da mi ne odvlači pažnju. Na pauzi sam proverio ima li kakav komentar iz Novog Sada. Čekmeže me je zabrinuo, Pomislio sam možda neće biti sjajno, ali će barem biti emotivno...
 
Nešto više od sat vremena pre koncerta, Valter je izašao iz DOB-a i niko ga nije ni pogledao. Obzirom da je u tom trenutku ispred većinom bila mlađa publika, nije ni čudo. U povratku sam ga zaustavio i zamolio da se slikamo. Onda su krenuli i ostali matorci da prilaze, fotkaju i razgovaraju. Vrlo ljubazan i raspoložen, Valter se zadržao skoro pola sata: novi bend, saveti fanovima koji nisu imali karte a koncert je rasprodan kako da probaju da uđu, odlična srpska hrana, sve najgore o EU ("Nemojte ni da ulazite")...
 
Pre koncerta su puštali Patti Smith: "Free Money", "Dancing Barefoot", "Rock N Roll Nigger"... Prigodno i prijatno.
ARA predgrupa Crna lista, neobavezna i simpatična. Za kraj nastupa najbolje, "Ipak bojim se rata" od Urbane gerile, kada je uleteo i Ćirilo na binu.
 
Smeo sam da se kladim da će početi ili završiti sa "Zlatnim dobom", savršenim za intro i outro. Tako je i bilo.
(Kada se priča o "Zastavama", malo se pominje NSK doprinos: Dejan Knez iz Laibacha upravo u "Zlatnom dobu", dizajn Novi Kolektivizem. Nije zanemarljiv ni Aldo Ivančić iz Borghesie kao producent.)
Kako je krenulo sa "Na Tragu", bilo je jasno da su i bend i zvuk sasvim OK. Znači, ako neko pita "Da li je i u BG bilo kao u NS, onako kao je Čekmeže opisao?", odgovor je "JOK - JOK, JOK -JOK, JOK - JOK , JOOK!" Setlista je bila ista. Uporedio sam fotografiju setliste za koncert u Novom Sadu sa Parafovog facebooka, sa slikom beogradske setliste, identične su. Međutim, u Beogradu, na bis je išla "Pobuna bubuljica" a ne "Javna kupatila". Smenjivanje pevača na svakih četiri-pet pesama je baš dobro funkcionisalo. Tako je nastup dobio na dinamičnosti. Mnogo bolje nego da se Valter na početku ispucao sa prvom fazom i pojavio kasnije samo na bisu. Pavica non-stop nasmejana. Iva je više nego prateći vokal. I glasom i pojavom pravo je osveženje. Npr. u pesmi "Želim biti vojnik", sa onim sablasnim "Ja sam zdrav". Svi su u bendu bili u formi i energični. Naročito gitarista Deni, koji je uprkos godinama, uspevao i da poskoči. Videlo se na kraju nastupa da su bili više nego zadovoljni prijemom publike.
 
Publika - "Vim Colice"
Interesantno, rekcije na prvu fazu nisu bile znatno jače nego na drugu, kao što sam očekivao. Mislim da su bile podjednake, a u nekim slučajevima i jače na drugu. Za to su zaslužne "Vim Colice". Mladi ženski deo publike napred je bio neverovatan. Svi tekstovi se znaju, skače se do iznemoglosti. Jedna je imala frizuru, šminku i bluzu, baš kao Vim Cola u mladosti. Dve su toliko divljale, da je to bilo stalno na ivici incidenta sa redarima i podizalo atmosferu. Utrčavale su na binu, otimale mikrofon, obezbeđenje ih je besno bacalo nazad, uzvraćale redarima srednjim prstom, skakale u publiku... Međutim, meni su delovale, u retkim trenucima kad su mirovale, sasvim normalno. Posle koncerta sam im prišao da im čestitam na onome što se zove punk attitude, i obe su uglas rekle: "Nismo ni pijane, ni drogirane, ni lude, mi samo volimo ovaj bend!" Da ne bude da je samo Vim Cola imala kopiju, na kraju primetih i momka koji je obukao kožnu jaknu na golo telo. Očigledna asocijacija na legendarnu Čabrijanovu fotografiju sa Boom festivala.
 
Uzeh majicu i ploču. Majica ima odličan dizajn a reizdanje lp-a "Zastave" nažalost neću stići skoro da slušam.
 
Zaključak:
Sve u svemu, ovo se može porediti samo sa Pekinškom Patkom na Exitu. Samo da sam iskoristio priliku da ponovo urlam "ŽIVJELA JUGOSLAVIJA! ŽIVIO SKJ", bilo bi dovoljno. U povratku sam vozio sat ipo po gustoj magli sa uživanjem, jer sam upravo prisustvovao nečemu što je deo mog detinjstva i mladosti. A "Sve je prošlo tako brzo..."
 
Za Kirića:
Ja ne mogu da shvatim da danas, pored sve raspoložive tehnologije, ovakve događaje niko zvanično ne snima u celosti. Morao sam da žrtvujem nekoliko pesama i nije mi krivo. Za "policiju" sam znao da će biti opet. Van toga, pošteno sam se iskakao u drugom redu, gde sam bio jedan od najstarijih. ARA uvod je isto nešto što se verovatno neće skoro ponoviti, pa reko ajde i to da se zabeleži. 
Link to comment

To je i mene u Nsu prijatno iznenadilo, devojčice koje znaju ženski™ opus benda. Znam i ja ponešto od toga ali nije moj cup of tea (Zastave ploču sam prodao).

Generalno, publika je bila vrlo šarena, od pijanih pankera do 60o godišnjih intelektualaca.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...