Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

pa previshe je 300 realno. s obzirom da su poslednje dve jeseni samo utishini ucurili u zimski rezim sa letnjim brojem vozila, ovo je skoro pa dogadjaj biggrin.png

carevi smo.

sent from novi mnogo jak bubamoto.



Link to comment
  • 4 weeks later...

Jel onaj privatnik koji je držao liniju 31 izgubio na tenderu? Pitam pošto sam primetila da su zadnjih dvadesetak dana na toj liniji isključivo šklopocije koje su skrpljene od rashodovanih vozila.

Link to comment

Građevinski fax je dao primedbe na plan šinskih sistema. Svaka im čast za ovo.

 

Грађевински факултет Универзитета у Београду предао је, у оквиру јавног увида, примедбе на Нацрт плана генералне регулације шинских система у Београду са елементима детаљне разраде. Наша академска част нас обавезује да својим стручним ставом допринесемо доношењу технички исправних одлука које имају далекосежне последице на ширу друштвену заједницу. Факултет истиче да предложени План није добар, да ће ефекти изградње метроа на смањење саобраћајних проблема бити занемарљиви, а трошкови енормни. 

 

https://www.facebook.com/690015251140639/posts/2321498467992301/

  • +1 8
Link to comment
  • 4 weeks later...
Quote

 

Građevinski fakultet odbija da učestvuje u razvoju metroa po postojećem planu

 

 

Naučno-nastavno veće Građevinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu donelo je odluku da ta institucija ne učestvuje u daljoj realizaciji i razvoju projekta Beogradskog metroa zasnovanog na nacrtu plana koji je u septembru uradio Urbanistički zavod grada, saopštio je danas taj fakultet, koji je ranije podneo primedbe na taj plan.

Odlučeno je da fakultet ostaje posvećen projektu metroa koji će uvažiti njihove stavove o položaju linija i faznosti njihove izgradnje.

 

 

 

 

 

Mene samo interesuje da li je ovo otpor budalastinama ili je fazon gde je moj deo itd?

 

 

Edited by Friend
Link to comment

zavisi, nije uvek jednostavno preparirati vecinu nauchno nastavnog veca za finansijski interes koji se ne tiche svakog. nekad ide, nekad ne ide. imajuci u vidu bezvoljnost i mrtvilo koje je zahvarilo beogradski univerzitet, ovo jeste interesantan iskorak.

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 1
Link to comment

Bane Ivković je jedini javno istupio protiv ovoga, valjda i to nešto govori. A inače lično znam ekipu koja ovo gura i desnu ruku dajem da rade iz osećaja stručne odgovornosti.

Link to comment

danas sam se vozio busom 56 pored sajma ka gradu. negde oko 4 popodne. nisam u toku, jel' uobičajeno da se kod BIGZa formiraju dve čekajuće kolone koje po "rajsferšlus" principu pokušavaju da uđu desno ka autoputu, potpuno zakrčenom?

 

yebopasmater onome ko je iscrtao ove metro trase.

Link to comment
22 minutes ago, djordje geprat said:

danas sam se vozio busom 56 pored sajma ka gradu. negde oko 4 popodne. nisam u toku, jel' uobičajeno da se kod BIGZa formiraju dve čekajuće kolone koje po "rajsferšlus" principu pokušavaju da uđu desno ka autoputu, potpuno zakrčenom?

 

yebopasmater onome ko je iscrtao ove metro trase.

ne u toj meri, ali desava se, pogtoovo u jutarnjem spicu

 

mene tu iritira onaj ulaz na mostarsku petlju sa strane sajma, svi voze kao da upravo izlaze na pravac iz krivine na velikoj nagradi monte karla, a zapravo ima znak stop, jer prednost imaju oni koji se ukljucuju iz pravca (stare) zeleznicke stanice

jos gora varijanta kad se naprave dve uporedne kolone, iako je jasno iscrtano i ima prostora za jednu traku, time samo naprave dodatno zakrcenje

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...