Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Da li sam dobro uočila ili mi se čini da kad se tramvajem ( stojeći uz staklo na kraju tramvaja okrenuti suprotno od smeRa njegovog kretanja) penjete uz Bulevar oslobođenja od Franše d' Eperea do Karađorđevog parka gledanjem ka Autokomandi javlja optička iluzija, tzv. efekat teleskopa- što se više udaljavate, predmet (zgrade iza Autokomande) postaje sve veći?

Link to comment
1 hour ago, halloween said:

Da li sam dobro uočila ili mi se čini da kad se tramvajem ( stojeći uz staklo na kraju tramvaja okrenuti suprotno od smeRa njegovog kretanja) penjete uz Bulevar oslobođenja od Franše d' Eperea do Karađorđevog parka gledanjem ka Autokomandi javlja optička iluzija, tzv. efekat teleskopa- što se više udaljavate, predmet (zgrade iza Autokomande) postaje sve veći?

 

https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Кориолисов_ефекат

 

Verovatno je ovo, ali trebalo bi da trkneš do ekvatora da bi otklonila svaku sumnju.

Link to comment
2 hours ago, halloween said:

Da li sam dobro uočila ili mi se čini da kad se tramvajem ( stojeći uz staklo na kraju tramvaja okrenuti suprotno od smeRa njegovog kretanja) penjete uz Bulevar oslobođenja od Franše d' Eperea do Karađorđevog parka gledanjem ka Autokomandi javlja optička iluzija, tzv. efekat teleskopa- što se više udaljavate, predmet (zgrade iza Autokomande) postaje sve veći?

 

У једном тренутку вожње Зрењанинским путем тачно испред возача може се видети Источна капија Београда. Изгледа импозантно, и врло близу, понајвише захваљујући томе што је изолована шумом са обе стране пута и представља једини предмет у видокругу. Исто важи и за билборд на крају улице Милана Ракића. Изгледа веома големо све док му се не приђе и док не пукне поглед на остатак раскрснице.

Link to comment

Saobraćajna nezgoda, u kojoj su učestvovala dva autobusa GSP-a i četiri putnička automobila, dogodila se u četvrtak ujutru oko 6.30 sati. 
Autobus na liniji 77 udario je u drugi autobus GSP-a na liniji 40a, a potom zakačio dva parkirana automobila, koji su potom pogurali još dva putnička automobila.

Prema prvim nezvaničnim informacijama, do nekontrolisane vožnje autobusa sa brojem 77 došlo je zbog takozvane turaže, odnosno kvara u kojoj motor vozila nekontrolisano dostiže maksimalan broj obrta.

Link to comment
Just now, gospa buba said:

jel to bilo vec jednom, to s motorom, pa se vozach zabio negde da ne ubije nikog? :unsure:

sent from bubamoto
 

bilo...

 

Ovaj, meni to interesantno, ko je sad tu kriv? Održaanje, proizvođač, niko?

Link to comment
15 minutes ago, radisa said:

bilo...

 

Ovaj, meni to interesantno, ko je sad tu kriv? Održaanje, proizvođač, niko?

Djilas i Solak, koji su angazovali gremline, naravno!

Edited by jorma shparga
Link to comment
22 hours ago, radisa said:

bilo...

 

Ovaj, meni to interesantno, ko je sad tu kriv? Održaanje, proizvođač, niko?

Đilas jer je opljačkao budžet grada pa nema para za redovno održavanje autobusa.

Link to comment

Genijalci 2. septembra ukidaju bus 40A, ide ponovo trola 41 i bus 28A, do 19. septembra. Trola ne može da ide kroz raskrsnicu Takovske i Dž. Vašingtona zbog radova. Za presedanje sa 28ice na 41 mora ili da se šipči peške dosta (s obzirom da trenutno busevi staju kod Botaničke bašte, a sledeća stanica 41 je kod Pošte) ili da se ide skroz do Politike kroz zagušenu Svetogorsku pa nazad. Kada bi bar uspostavili privremena stajališta na ćošku Svetogorske i Takovske...naravno, o tome ni reči.

 

Trebalo je da ostave da ide bus 40A umesto trolejbusa 40. Retardi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...