Jump to content
belch

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?

Recommended Posts

Hamlet Strašni
On 13.3.2019. at 22:00, nesha taxista said:

Ako se dobro sećam predviđen broj je nešto preko 6000. U svemu postoje ograničenja. Ti možeš registrovati trgovinsku firmu, ali ne možeš otvoriti radnju nasred Terazija. Osim uslova vezanih za protok saobraćaja (što sam već objasnio pre nekoliko strana) javlja se i problem parkinga (za duplo više taksista treba i isto toliko stajališta), a zatim pošto država propisuje uslove pod kojima neko može da obavlja delatnost naravno da se moraju stvoriti i okolnosti pod kojima se ti uslovi mogu ispuniti. 

Planirani broj taksija u gradovima nije nikakva srpska izmišljotina. U Švajcarskoj recimo to postoji mnogo decenija unazad. To sam naveo kao primer zato što taj isti Car - go tamo radi sa legalnim obeleženim taksi vozilima i prilagodio se tamošnjim propisima. 

Како то мислиш? Пуне Теразије радњи. 

vathra

У Бг не могу да функционишу чамци и гондола као део ГСБ јер су двоструко слепо црево. Да би стигао да реке треба да идеш неким опскурним линијама до реке, затим пешачиш, возиш се врло полако бродом или гондолом, да би се са друге стране реке задесио на другом слепом цреву - опет пешачење и чекање превоза.

Погледајте где су станице превоза у односу на реку и све је јесно.

Гондола - превозом може да се дође до 500-1000м од ушћа, затим да се пешачи до гондоле, пређе река што ће трајати барем 10ак мин, сиђе се на Калишу одакле опет има бар 500м до прве станице превоза (овог пута само трамвај). Трајаће бар дупло више него да се иде пешке преко Бранковог моста.

Ко се возио у Стамболу је могао да примети да су станице ферибота на чворишту линија превоза, и да до станице не треба два минута хода. А друго да је алтернатива путовања преко мостова и у најбољем случају спорија.

Ни бродови ни гондола не могу да функционишу као битнији део градског превоза.

vathra

И друго брод тешко да ће у просеку (просек узводно-низводно) ићи брже од 15ак км на сат. Они у Стамболу на Босфору одокативно возе око 10. А пристајање траје, није као бус стане на станици. Доста је спорији превоз бродом.

Уосталом имају они чамци на Ади који раде редовно, па се види колико људи их користи.

Venom
9 hours ago, Hamlet Strašni said:

Како то мислиш? Пуне Теразије радњи. 

Ne mozes ako ne postoji prazan lokal.

Hamlet Strašni

Malo je to problematično poređenje. Ne možeš da voziš taksi ako nemaš kola. Meni je to jedino problematično u zahtevima taksista - ograničenje broja. Ko ispuni uslove koji treba da budu strogi i da se poštuju trebalo bi da može da bude taksista. Kao što svako ko ispuni uslove može da bude advokat ili da otvori pekaru. 

Ja ne mogu da verujem da bi u beogradu odjednom bilo 10000 taksista ako bi se poštovalo sve ono što sam malo ranije kačio - odgovarajući auto, završena škola, ispit jezika i slično. Meni se često dešava da ne mogu da nađem taksi kada su špicevi, a znam da me recimo beo taksi vodi kao stalnu mušteriju i da se posebno trude da mi pošalju vozilo.

Luther
1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Malo je to problematično poređenje. Ne možeš da voziš taksi ako nemaš kola. Meni je to jedino problematično u zahtevima taksista - ograničenje broja. Ko ispuni uslove koji treba da budu strogi i da se poštuju trebalo bi da može da bude taksista. Kao što svako ko ispuni uslove može da bude advokat ili da otvori pekaru. 

Ja ne mogu da verujem da bi u beogradu odjednom bilo 10000 taksista ako bi se poštovalo sve ono što sam malo ranije kačio - odgovarajući auto, završena škola, ispit jezika i slično. Meni se često dešava da ne mogu da nađem taksi kada su špicevi, a znam da me recimo beo taksi vodi kao stalnu mušteriju i da se posebno trude da mi pošalju vozilo.

Naprotiv uslovi ne treba da budu strogi, osim normalni za tehničku ispravnost vozila. Nikakve škole i jezici. Aplikacije i tržište sve rešavaju. Meni recimo ne smeta da me vozi taksista u šorcu, japankama i sa blagim vonjem na češnjak ako će mi ponuditi diskont. Samo želim da unapred znam sve parametre i uslove vozila , vozača i cene pa na osnovu toga odlučim. Ko hoće poliglote,  uključujući svahili, u smokingu, molim lepo ima da plati više.

Podrazumeva se da poresko opterećenje, osiguranje vozila, lekarski pregledi i te neke opšte stavke moraju biti za sve jednaki.

Goranz

Izdao si Vujovića. On bi takvog taksistu samo pitao "Da li ti znaš ko sam ja?" i bez plaćanja odšetao.

Luther
Just now, Goranz said:

Izdao si Vujovića. On bi takvog taksistu samo pitao "Da li ti znaš ko sam ja?" i bez plaćanja odšetao.

Vujović podneo ostavku.

SDSG
On 13.3.2019. at 22:11, Milosh76 said:

Neso, sta mislis o ovim uslovma za dobijanje taksi dozvole:

1) auto ne sme biti stariji od 10 godina.
2) vozac mora biti obucen u kosulju, pantalone i cipele
3) vozac mora znati bar engleski jezik
4) vozac ne sme biti osudjen ni za jedan saobracajni prekrsaj
5) svaki auto mora imati gepek veci od 400l (ne moze Punto, Sandero i sl vozila)
6) ne sme da radi duze od 8h dnevno i mora imati 1 dan u nedelji kad ne radi
7) vise puta mesecno random kontrole na alkohol i opijate

A sa druge strane
1) povoljni krediti za nova vozila
2) gps u svakom vozilu
3) ostrije kazne za napade na taksiste

Ovo pod 6 ne pije vodu bez uvodjenja tahografa u vozila, a tek bi se onda podigla buna. 

A i sve je to lako resivo jedan Kragujevac vec ima taxi prevoznika gde vozac nose kossulje i kravate,mirise u vozilima i cute kao zaliveni.

Frank Pembleton
3 hours ago, Hamlet Strašni said:

Ma to ograničavanje je , ponavljam, priznavanje nemoći države da ne može da sprovede uslove koje je sama prepisala.

Kada bi to uradila, mislim da bi ih bilo manje nego danas. U početku.

Ovako se gleda kroz prste, zbog obostrane "koristi"...

jms_uk
Ovo pod 6 ne pije vodu bez uvodjenja tahografa u vozila, a tek bi se onda podigla buna.

Ne mora tahograf, moze da se vidi i po racunima sa taksimetra izdatim za voznje tokom dana da li su prebaceni tih 8 sati.

Sent from my iTelephone using Tapatalk

SDSG
Posted (edited)

Moze i tako, ali tahograf je vec oproban sistem i ne treba 8 sati vec i njima urediti radno vreme po AETR-u 9 sati voznje od toga 4,5 neprekidno pauza 45 min pa opet 4,5 voznje i sto je najbitnije 56 sati nedeljno, dakle jedan dan u nedelji odmara sigurno, a svake druge nakon 90 sati voznje mora ceo vikend. 

I imalo bi posla za sve koji taksiraju, a ne da voze i po 12 sati svaki dan. 

Edited by SDSG

Lezilebovich

Još su tu oni najgori divlji taksisti :(. 

gagilija

Cccccc ej koja je to bezobrastina i mafijozluk, pa s kojim pravom napadaju ljude? Ovo nije prvi put da se desava. Jel se neko vrlo taksi udruzenje ogradilo od toga?

Sent from my SM-J710F using Tapatalk