Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Kako bilo, ja sam rešio da plaćam gspu onoliko koliko mogu da odvojim, a to je prosečno oko 2 karte dnevno (realno, menjam 4 prevoza ako nema vanrednih okolnosti da moram da menjam trasu).To je i moja "ocena" gradskog prevoza; Da smatram "da ne valjaju ništa", ne bih plaćao uopšte.Verovatno grešim, smatram da bi cena prevoza trebalo da bude procentualno vezana za npr.prosečnu zaradu.

Link to comment

Aj da vidimo i to cudo, taj "BG VOZ" (glupog li imena), i da li ce biti ista bolji od postojeceg (i valjda i dalje saobracajuceg na ostalim linijama) "Beovoza". Gradska zeleznica u Beogradu u dva navrata (prvi put 80ih, drugi put nakon 1992. kada je pusten Beovoz) nije profunkcionisala, aj da vidimo koliko ce ovo da traje. Ova prva smesno kratka linija (NBG - P. most) nece biti mnogima od koristi, ali ce se valjda videti efekat kada se bude produzila do Batajnice.

Edited by hazard
Link to comment

To bi moralo da profunkcionise jer jednostavno grad vapi za jednom takvom zeljeznicom tipa S-bane, S-bahn ili RER. Ovo je valjda tek pocetak ozivljavanja. Radili su dosta na prokopu da bi se osposobio za taj saobracaj (nisu ga zavrsili nego su samo peron i sine za beovoz uradili + osposibili jedan tunel valjda). Osposobili su nekoliko garnitura beovoza ali sve je to jos tanko za neki ozbiljniji rad. Zbog toga je ta linija slijesna. Jednostavno nemaju dooljno garnitura da uspostave 1 polazak na svakih 15m u spicevima (i to je premalo). Ali trebalo se poceti od necega i ovo je za sada ipak dobro. Tu treba i renovirati sve stanice.Bg je izgubio nekoliko godina u uspostavljanju boljeg sistema javnog prevoza. Prije osam godina je uradjena studija (koju je platila eu) za poboljsanje javnog prevoza. To je trebala biti polazna tacka ali se ta studija totalno ignorisala.

Link to comment

Cela priča o beovozu je neozbiljna bez pratećih objekata, npr (prvo što mi pada na pamet) veliki parking na stanicama, bolja integracija tih stanica u ostatak javnog prevoza itd.Ne znam kakva je sadašnja situacija, ali imam pravo da opravdano sumljam.

Link to comment

Ne moze sve odjedanput. Od necega se moralo poceti. Prvo su osposobili tu centralnu liniju (za koju je Bg dao pare). Sada bi trebalo da se nastavi i da se svake godine ulaze u beovoz.

Link to comment

Od Novog Beograda do Pančevačkog mosta postoji ukupno 5 (pet stanica), uključujući početnu i krajnju. Između njih su ukupno 3 (tri) stanice. Novi Beograd, Vukov spomenik i Karađorđev park su dobro povezani sa autobuskim i tramvajskim linijama, Beograd centar (Prokop) je praktično izolovan a ni Pančevački most nije baš najbolje povezan. Nisam saobraćajni inženjer ali deluje mi da se onaj ko je zamislio da će ova linija preuzeti neki značajan broj putnika radi teškim drogama.

Link to comment

U Bg je valjda uvjek bio problem (a narocito sada) prelaz preko rijeke. Ova linija naravno nece rijesiti problem ali bi trebala malo olaksati zivot onima koji prelaze sa jedne na drugu stranu svakodnevno. Ponavljam, trebalo je poceti od necega. Ovo se moglo davno uraditi ali je bio problem vlasnicke strukture valjda. Barem su poceli da rade nesto.

Link to comment

meni je beovoz bukvalno spasao zivot za vreme devedesetihtj relacija borca resnik. cesto sam morao da idem, a busom se putovalo bukvalno dvaipo sata. a od kad smo otkrili beovoz putovanje je trajalo oko sat vremena. a znaci i ova linija do nbg, samo kad bi isli cestoi nije tacno da stanica Pancevacki most nije povezana autobuskim linijama. tu prolazi minimum 20 linija

Link to comment
U Bg je valjda uvjek bio problem (a narocito sada) prelaz preko rijeke. Ova linija naravno nece rijesiti problem ali bi trebala malo olaksati zivot onima koji prelaze sa jedne na drugu stranu svakodnevno. Ponavljam, trebalo je poceti od necega. Ovo se moglo davno uraditi ali je bio problem vlasnicke strukture valjda. Barem su poceli da rade nesto.
Malo sam se pogrešno izrazio. Nisam mislio da je to loše, naprotiv, i naravno da se mora krenuti od nečega.Samo sam izrazio strah da će stvari biti rešene po principu "pa, eto, imate sada beovoz" bez rešavanja ostalih, pratećih pitanja i problema.
Link to comment

Ne verujem da vlasi očekuju neki veliki broj putnika u BG vozu. Mislim da je ovo bilo čisto "daj da uradimo koliko možemo do tog nesrećnog metroa". Dvokolosečna pruga je postojala, raspadnute kompozicije, stanice... Uložili 10M i dobili pristojnu voznu liniju. Pozdravljam.

Link to comment
U Bg je valjda uvjek bio problem (a narocito sada) prelaz preko rijeke. Ova linija naravno nece rijesiti problem ali bi trebala malo olaksati zivot onima koji prelaze sa jedne na drugu stranu svakodnevno.
Najkritičnije je ljudima sa Čukarice, Žarkova, Banovog Brda i okolnih brda. Oni moraju da hvataju voz na Prokopu do koga je prava umetnost doći. Iz Mirijeva još i može nešto da se kombinuje sa Pančevačkim mostom.
Link to comment

Beovoz bi trebao biti dopuna metrou. Dvokolosjecna pruga je postojala do prokopa. Sada su je osposobili sve do pancevackog mosta. Raspadnute kompozicije su renovirali (ali ne i unutrasnjost kako sam ja shvatio). Stanice nisu dirali osim prokopa.Metro ako se bude gradio, radice se sledecih nekoliko godina i prva linija bi u najboljem slucaju trebala poceti da radi tek 2016.Dvadesetog septembra bi Sarkozy trebao doci u Bg i tada bi se najavio pocetak projekta. Firma koja bi ga radila je EGIS (nasi konkurenti :isuse: )

Edited by borris_
Link to comment
Dakle, pravac sever-jug. Mostovi su horor, ali kad ih prodjes, bar kad ides ka NBG, ostalo je uglavnom mnooogo lakse. Sever-jug je 1 čist "never-ending" bol. Kuda god da kreneš.
Tacno. Zivim na Ceraku od '98. Ceo taj pravac od Ade do Gazele cesto izgleda kao najgori centar grada sto se tice guzve. Mada su i mostovi problem, sto znaci da neko ko ide od Banovog Brda (i dalje) ka Novom Beogradu u spicu uglavnom moze da place sve dok ne dodje do ravnice. Problem ce svakako biti manji s novim mostom.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...