Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Bicikl je praktičan u ravnim delovima grada, čitaj Novi Beograd, a ostali brdoviti delovi beograda ostaju nepraktični za tu vrstu prevoza. A i kuda bi vozili, po ulici da rizikuju da budu pokošeni, ili po trotoaru?

Link to comment

Ja ponovo apelujem da se u diskusiju ukljucuju ljudi koji makar malo poznaju materiju, potpuno mi je apsurdno da ovde sada pricamo o tome da Beogradjani treba da vise voze bicikle.

Link to comment

Pa sad..nije lose dati ideju ridjem da se naprave bolje i vece biciklisticke staze, pogotovu uz reke..pa dva biciklisticka mosta, jedan preko Dunava drugi preko Save..ima tu materijala i za pricu i za profit.

Link to comment
ne besne oni zbog biranja vrata nego zbog onoga sto je Mau jednom briljantno nazvala "sminkanjem svinje". sistem GSP ne funkcionise dobro zbog bahatosti nedodirljivih vozaca kojima ne pada na pamet da postuju red voznje, gotovo sve klime su iscurele za godinu dana i nema ko da ih popravi, autobusi variraju od apoteka sredjenih do zastrasujuce prljavih sklopocija koje uopste ne bi smele da izlaze na ulicu. to je zasto se narod buni - zato sto vidi nesrazmeru izmedju obaveza jedne i druge strane.sto se mene tice, sve ovo bledi pred cinjenicom da su grad i saobracajna policija zataskali istragu o smrti dvoje mladih ljudi pod tockovima (najverovatnije) neispravnog vozila.
ja bih rekao da su putnici i vozaci u istom vrzinom kolu. vozaci imaju isto ako ne i vise razloga da budu nadrkani. problem je sto se jedni na drugima iskaljuju umesto da se ujedine. da ima pameti, vozaci bi se organizovali i strajkovali zbog nenormalnih uslova rada a narod bi trebao u tome da ih podrzi. pa kad poslodavci pocnu da trpe zbog toga, onda bi se mozda nesto moglo i postici. ovako kako je sad, kad se jedni na drugima izdrkavaju i medjusobno inate dok ih vode alavi i nesposobni, buducnost nije ruzicasta.ipak, mozda bi se makar ponesto poboljsalo ako bi upalilo ovo s prednjim vratima, deo kinte bi se mozda potrosio na pravi nacin. moze biti da sam preterani optimista al mic po mic... znaci...
Link to comment

nisam ni mislio da se neko vozi sa mirijeva ili vec ne znam kog brda biciklom, a ni da biciklovi mogu da rese problem saobracaja u celom gradu. ali nista se ni ne radi po tom pitanju, ni u delovima gde moze nesto da se uradi. sam saobracaj u bg i nije tako preterano haotican, kada se uzme u obzir velicina, konfiguracija terena i uopste putna mreza. gradski prevoz je druga prica. u budimpesti je npr cesto sasvim obrnuto, gradski prevoz (bez metroa) odlican, ali zato se kolima redovno zakucam u guzvetine i svinjac neki. dabovicu ne budi bukvalista, ne radi se o tome da svi treba da sednu na sic, samo mali procenat koji bi to mozda realno i mogao, pa bi bilo lakse. 5 ljudi od 200 iz autobusa preveze se biciklom, 10 dokonih koji su tu samo da im dupe vidi put takodje ostanu van, i moze se smanjiti guzva. jos samo kad bih znao kako to objasniti ljudima, a da se ne uvrede i ne popizde, bio bih car :D

Link to comment

Какви бицикли, какви бакрачи, поготово зими и поготово за оне који морају да воде рачуна о одећи на послу. Београд нема никакву саобраћајну инфраструктуру, не постоји ред вожње, а да би постао возач ГСП аутобуса мораш да положиш психо тест да се докаже да си психопата, гужве су потпуно сумануте и тада је немогуће кретати се по аутобусу. Када бисмо имали редовне, исправне аутобусе који нису пуни преко сваке мере - наравно, што да не улаз на предња излаз на средња. Ово овако сада је сумануто.Данас био до Крста, наиђе обележена трола 29 са контролорима на средњим и задњим вратима. И пре него што су се сви путници укрцали, наишао 21 без обележја, људи изашли и ушли за неколико секунди и ћао. Јутрос код Шећеране огроман ред због те дебилне контроле, тако да су после пуштали аутобусе без икакве контроле да би растеретили гужву.

Link to comment
a sta je sa biciklovima? sta je sa tim da u 90% automobila sedi samo jedna osoba? ima prostora za resavanje problema i u ovakvom urbanistickom haosu, ali tu ne moze da ucestvuje samo sistem, vec i gradjani.
Ihh, a šta je sa traktorima koji usporavaju sapbraćaj, kamiončinama koje oduzimaju i uništavaju trake i ulice, parkiranim kolima zbog kojih pešaci izleću na ulicu, ima problema koliko želiš, samo nikako da se uhvate za one najveće, već bi na silu da disciplinuju narod. Da se ne odvikne od batine i upita za bolje...Inače, kad se pomenu biciklističke staze, uvek pomislim na onu na Adi i koliko me nerviraju komunalni kerovi koji urlaju na plivače i pešake ali motore i skutere ne pipaju.I onda im je kriv neko drugi kad se ne poštuju propisi. :fantom:
Link to comment

Daboviću, kakav ekspert traba da bude onaj ko diskutuje na ovoj temi? Doktor saobraćajnih nauka? Jesi li ti taj, a mi svi ostali laici?Mene kvalifikuje za ovu temu što sam korisnik GSP-a od kada me mama u kolicima vodila na Kališ, starim zelenim Lejlandima. Mnogo je to staža i kilometara i raznih gradskih vlasti.

Link to comment
nisam ni mislio da se neko vozi sa mirijeva ili vec ne znam kog brda biciklom, a ni da biciklovi mogu da rese problem saobracaja u celom gradu. ali nista se ni ne radi po tom pitanju, ni u delovima gde moze nesto da se uradi. sam saobracaj u bg i nije tako preterano haotican, kada se uzme u obzir velicina, konfiguracija terena i uopste putna mreza. gradski prevoz je druga prica. u budimpesti je npr cesto sasvim obrnuto, gradski prevoz (bez metroa) odlican, ali zato se kolima redovno zakucam u guzvetine i svinjac neki. dabovicu ne budi bukvalista, ne radi se o tome da svi treba da sednu na sic, samo mali procenat koji bi to mozda realno i mogao, pa bi bilo lakse. 5 ljudi od 200 iz autobusa preveze se biciklom, 10 dokonih koji su tu samo da im dupe vidi put takodje ostanu van, i moze se smanjiti guzva. jos samo kad bih znao kako to objasniti ljudima, a da se ne uvrede i ne popizde, bio bih car :D
Ја могу да претпоставим да не живиш у Београду и да ово причаш напамет. Ево, ја могу да се превезем 12 километара до посла, односно 13 пошто бих морао да мало околишам, али не радим то јер на послу немам туш да се истуширам јер у ма како да сам доброј кондицији после такве физичке активности бих се знојио као свиња што и јесам. Осим тога, бициклом не могу да се возим у касну јесен и зиму. А закључио сам да ниси из Београда јер си рекао да саобраћај у Београду није хаотичан. Свакако није Каиро, али је далеко од уређеног. Далеко.
Link to comment
Daboviću, kakav ekspert traba da bude onaj ko diskutuje na ovoj temi?
Dobra polazna tačka bi bila da se Beograd ne poredi sa gradovima koji imaju po 20 puta manje stanovnika.
Link to comment
Daboviću, kakav ekspert traba da bude onaj ko diskutuje na ovoj temi? Doktor saobraćajnih nauka? Jesi li ti taj, a mi svi ostali laici?Mene kvalifikuje za ovu temu što sam korisnik GSP-a od kada me mama u kolicima vodila na Kališ, starim zelenim Lejlandima. Mnogo je to staža i kilometara i raznih gradskih vlasti.
Cesto i redovno kretanje beogradskim ulicama je sasvim dovoljno. Iskreno, vise mi je pun kurac pametovanja o Beogradu ljudi koji ga poznaju samo otprilike. Ideja o zameni autobusa biciklom je pokazatelj da sagovornik uopste ne shvata kako Beograd funkcionise.
Link to comment

izvinjavam se na digresiji, ofu, šta već...pogreših za ns i pretprošlu godinu"prednja vrata" su zvanično uvedena u leto prošle godine, sad pričah sa drugarom iz gspza informaciju garoviksujbt, kao da ne živimo u istom gradu

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...