Jump to content
IGNORED

Raspad SFRJ


Muwan

Recommended Posts

Opet verbalni delikt? Ovi naši Srbi su napravili prave republike, sa glavnim gradovima, poštama, SDKovima, upravnim referentima, policijama i specijalnim jedinicama, valutama, budžetima i sportskim ligama. Mislim da bi se to ipak trebalo jače bodovati od parolaških i NOB republika.

Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Roger Sanchez

    207

  • cedo

    75

  • harper

    63

  • steins

    63

Top Posters In This Topic

Posted Images

I believe what we see here is a failure to communicate. blink.gifČinjenica 1: ...
Slozio bih se sa Rodjom, po svakoj tacki. Ali ne mogu sa Eraserom i Andurilom, i one njihove verbalne vratolomije o mrznji kao posledici, a ne uzroku. Porucio bih kratko proucavanje spisa i dela Ante Starcevica (koji, gle, nije iz vremena Slobe).Naravno, to ne umanjuje znacaj slicnih spisatelja na srpskoj strani, sa slicnim delima naspram nama "nepodpbnih". Balkan je otrovno podrucje, koje je zatucano vekovima (i drzano namerno zatucano) bas kao sto je to danas slucaj sa Bliskim Istokom. Ne dozvoli razvoj, da bi se "lakse vladalo". Videli smo koliko je sve to pogresno i na sta ispadne, i u nasem i u blisko istocnom slucaju.
Link to comment
Opet verbalni delikt? Ovi naši Srbi su napravili prave republike, sa glavnim gradovima, poštama, SDKovima, upravnim referentima, policijama i specijalnim jedinicama, valutama, budžetima i sportskim ligama. Mislim da bi se to ipak trebalo jače bodovati od parolaških i NOB republika.
ovi vaši srbi su bili nevidjeno glupi. Eto kako kaže eraser, da su se samo malo strpeli, i još manje stisli zube, i da su bili spremniji istrpeti nekolike aprijatnosti mlade, pozitivnim nacionalizmom nadahnute demokracije, danas bi im bio raj na zemlji. :DMa oko jednog je Rašković imao pravo - Srbi jesu lud narod. Kladim se da je bilo nezaboravno posmatrati sve te sportske lige, opštenarodna veselja i ine značajke RSK. Još jedne mlade, pozitivnim nacionalizmom nadahnute, demokracije. Kad bolje razmislim, da nije bilo te malene neugode da su delili pretenzije na iste teritorije, cenim da bi se Hrvatska i Srbija danas mogle i ponajbolje razumeti. /zapravo, sudeći po sve češćim obostranim izlivima ljubavi, izgleda da je kondicional u potonjoj rečenici potpuno neopravdan/
Link to comment
ovi vaši srbi su bili nevidjeno glupi. Eto kako kaže eraser, da su se samo malo strpeli, i još manje stisli zube, i da su bili spremniji istrpeti nekolike aprijatnosti mlade, pozitivnim nacionalizmom nadahnute demokracije, danas bi im bio raj na zemlji. :DMa oko jednog je Rašković imao pravo - Srbi jesu lud narod. Kladim se da je bilo nezaboravno posmatrati sve te sportske lige, opštenarodna veselja i ine značajke RSK. Još jedne mlade, pozitivnim nacionalizmom nadahnute, demokracije.
Dok smo ja i Irejser bistrili i mutili bližu povijest tu u prijestolnici, ja sam njemu opisao i drugu alternativu stiskanju zuba, da se izrazim alanfordovski, ako ne misliš izgubiti moraš pobijediti. biggrin.gif E sad, 'el nije 1 dio Hrvata stisnuo zube i ostao dijeliti istu državu sa Slobom & Vojvodom od za'rđale kašike? Je. Zato jer su vjerojatno (i dobro) proračunali da bi dizanjem 1 šahovnićastog barjaka u Sonti, Novom Slankamenu i Tavankutu tokom vunenih vremena najebali ko žuti.
Kad bolje razmislim, da nije bilo te malene neugode da su delili pretenzije na iste teritorije, cenim da bi se Hrvatska i Srbija danas mogle i ponajbolje razumeti. /zapravo, sudeći po sve češćim obostranim izlivima ljubavi, izgleda da je kondicional u potonjoj rečenici potpuno neopravdan/
Word! biggrin.gif
Link to comment
Svi smo pretežno izabrali na izborima vlasti koje su tražile najbrži izlaz iz Jugoslavije, osim naravno Srba, koji su osim Slobe birali reformirane komuniste
Dakle, svi su birali nacionalizam sem najvecih nacionalista: srba.Pa ja to govorim dve strane unazad, a ti opovrgavas. Sve do ove recenice, naravno. Aj se dogovori sta zelis da kazes, rado cu te saslusati. Edited by CowBoy
Link to comment

Pa najveci nacionalisti u Srbiji su bili komunisti, koji su u tome videli alatku da o(p)stanu na vlasti, a sve titrajuci jajca penzosima i inima o "6. najjacoj armiji na svetu" (od tuda i ono "crveno-crna koalicija"). Vuk je bio drugacijeg stofa - on je u pocetku malo hteo isto, dok se nije opario, ali je u principu najvise zeleo da se otarasi svih komunjara i generala sto se ovim poslednjima nije svidelo.Ostatak opozicije u Srbiji i nije imao neku veliku sansu na izborima, ponajvise zbog propagande koja je pocela...1986. ili 1987 godine (ne secam se najbolje).

Link to comment
Dakle, svi su birali nacionalizam sem najvecih nacionalista: srba.Pa ja to govorim dve strane unazad, a ti opovrgavas. Sve do ove recenice, naravno. Aj se dogovori sta zelis da kazes, rado cu te saslusati.
:D ... ma Rodjer tako zna da iznenadi, da je to chudo jedno.
Link to comment
Republiku Kosovo su pravili tek nakon što su proterani, kaj ne? Aj da se dogovorimo da u krivnje ne računamo virtualne republike...
Ne.
Opet verbalni delikt? Ovi naši Srbi su napravili prave republike, sa glavnim gradovima, poštama, SDKovima, upravnim referentima, policijama i specijalnim jedinicama, valutama, budžetima i sportskim ligama. Mislim da bi se to ipak trebalo jače bodovati od parolaških i NOB republika.
Obrazovni sistem, institucije vlasti, politicke partije i izbori, porez, valuta (doduse nemacka), policija i vojska (doduse u audijima i mercedesima a ne pincgauerima i zastavama), pa cak i fudbalska liga, sve je to republika Kosovo imala jos od proglasavanje nezavisnosti (ako se dobro secam, negde od 1992. godine). U jednom trenutku 1998. su cak vrsili vlast na jednom delu Kosova (i "posteno" je iskoristili za masovna ubistva, etnicka ciscenja i druge pogodnosti vlasti) pa ih je tog istog leta Milosevic rasterao. To je ona Andurilova "nicim izazvana" Miloseviceva ofanziva.Kako se to boduje? Edited by harper lee
Link to comment
Pa najveci nacionalisti u Srbiji su bili komunisti, koji su u tome videli alatku da o(p)stanu na vlasti, a sve titrajuci jajca penzosima i inima o "6. najjacoj armiji na svetu" (od tuda i ono "crveno-crna koalicija"). Vuk je bio drugacijeg stofa - on je u pocetku malo hteo isto, dok se nije opario, ali je u principu najvise zeleo da se otarasi svih komunjara i generala sto se ovim poslednjima nije svidelo.Ostatak opozicije u Srbiji i nije imao neku veliku sansu na izborima, ponajvise zbog propagande koja je pocela...1986. ili 1987 godine (ne secam se najbolje).
E hajde sad ... zalepi shta hocesh komunistima, ali nemoj srpski nacionalizam ...Pandani Tudjmanu, HSP-u i inima su jasni u Srbiji ... a to nikako nije SPS ... ni tadashnji, ni danashnji ...
Link to comment

Dragi moj steins, pišeš vrlo nerazumljivim jezikom ali ću probati da ti odgovorim na teme koje si da podsetim sam potegao i koje su izazvale celu ovu diskusiju. Te teme se tiču nekakvog utvrđenog antisropstva u okruženju što je u suštini jedna paranoidna teorija smišljena da se odgovornost za ratove koja je najviše na srpskoj eliti prebaci na teren metafizike i tako lakše posluži za okrivljivanje drugih.

ne bi? Taj deo javnosti je imao vlast u Hrvatskoj od 1990. Osim ako ne misliš da "Otac Nacije", "tisućljetni san" i ostale floskule zapravao ne znače ništa? Ali ti si i to objasnio™
"Otac nacije" i "tisućeljetni san" nemaju nikakve veze sa antisrpstvom. Počeli ste da udarate gde stignete sa besmislicama. To da li je Tuđman bio antisrbin se može razmatrati. Čovekova ćerka se udala za Srbina. Ipak ono što je istina jeste da je njegova vlast imala određenih ekstremno desnih karakteristika. Da li bi on bio u stanju da izvede progon Srba bez rata, ne. Da li mu je to bio cilj, ostaje da nagađamo, ali nema jasnih naznaka da je tako.
znači ipak postoji i neki "pozitivni nacionalizam"? Lepo. Ali...
Za mene i veći deo sveta nacionalizam je negativna pojava. Tvoja prizemna zamena teza ovde teško može proći. Poenta je u tome da želja Hrvata da se odvoje od Jugoslavije nije sama po sebi negativna... Ili antisrpska. Posebno nije dovoljna za rat.
znači hrvatski nacionalizam ipak nije bio tako pozitivan nacionalizam?
Ne znam šta si ovde mislio da kažeš.
al ne brini, manje više ovakva salata od reči uvek ispadne kad neko od vas kvaziliberala pokuša da objasni™ raspad SFRJ bez uobičajenih mantri o apsolutnoj krivici srba.
Problem je u tome što je zbog onoga što ti i drugari ovde pričate u prethodnih 20 godina vođeno 5 ratova. Izginulo je 100 000 ljudi. Nastalo je 1 000 000 izbeglica. A vi i dalje imate obraza da se pojavljujete sa svojom paralelnom realnošću koja je smišljena da bi jedna zločinačka ideologija nastala na manipulacijama i lažima mogla da ostane sačuvana. To je salata od morala, od obraza i od pameti.Na uvredljivo pitanje nemam nameru da odgovaram. Operacija Oluja je bila legitimna akcija uspostavljanja suvereniteta. Svaki zločin u njoj je bio nelegitiman i kršenje zakona. Međutim ona nije bila ništa manje ili više zločinačka nego bilo koja druga akcija za vreme balkanskih ratova. Ne postoji način na koji su Srbi tada mogli biti zadržani i o tome je trebalo razmišljati onda kada je banditska tvorevina RSK nastala sa idejom bogaćenja formirana.
Link to comment
Slozio bih se sa Rodjom, po svakoj tacki. Ali ne mogu sa Eraserom i Andurilom, i one njihove verbalne vratolomije o mrznji kao posledici, a ne uzroku. Porucio bih kratko proucavanje spisa i dela Ante Starcevica (koji, gle, nije iz vremena Slobe).
Ovo je neverovatna banalizacija. Ante Starčević je istoriojski jako kompleksan lik. On je bio i borac za nezavisnost Hrvatske (neki bi rekli antiaustrijanac ili antimađar) i čovek kojeg crkva nije volela, bi čovek koji je hteo ekavicu u Hrvatskom, i borac za ujedinjenje slovena, ali pod imenom Hrvata, i antisemita, i čovek koji je probao da predaje na Univerzitetu u Beogradu, ali i antisrbin na jedan specifičan način i na kraju svog života. Međutim iz toga povlačiti neku istorijsku paralelu o nekakvoj antisrpskoj tradiciji u Hrvata je pogrešno. O tome govori i čenjinica da je on zbog tih stavova bio ismejan i u sopstvenoj partiji i proglašen za rasistu.
ovi vaši srbi su bili nevidjeno glupi. Eto kako kaže eraser, da su se samo malo strpeli, i još manje stisli zube, i da su bili spremniji istrpeti nekolike aprijatnosti mlade, pozitivnim nacionalizmom nadahnute demokracije, danas bi im bio raj na zemlji. :DMa oko jednog je Rašković imao pravo - Srbi jesu lud narod. Kladim se da je bilo nezaboravno posmatrati sve te sportske lige, opštenarodna veselja i ine značajke RSK. Još jedne mlade, pozitivnim nacionalizmom nadahnute, demokracije. Kad bolje razmislim, da nije bilo te malene neugode da su delili pretenzije na iste teritorije, cenim da bi se Hrvatska i Srbija danas mogle i ponajbolje razumeti. /zapravo, sudeći po sve češćim obostranim izlivima ljubavi, izgleda da je kondicional u potonjoj rečenici potpuno neopravdan/
Uh hvala Bogu da se nisu stpeli. Vi ste im toliko dobroga doneli, sada im je sjajno.
Dok smo ja i Irejser bistrili i mutili bližu povijest tu u prijestolnici, ja sam njemu opisao i drugu alternativu stiskanju zuba, da se izrazim alanfordovski, ako ne misliš izgubiti moraš pobijediti. http://www.parapsihopatologija.com/forums/public/style_emoticons/default/biggrin.gif
Ajde bre, bio si se prepao da ekipa Medveščaka za susednim stolom ne vidi da imam privezak Crvene Zvezde. :DDa, to što si tada pričao si bio u pravu. Ko zna, da su ovi ludaci ovde pobedili možda bi ti sada ubeđivao neke Hrvate da nije trebalo tako uleteti u proglašenje nezavisnosti. Ali nisu pobedili... Na sreću reklo bi se.
Pa najveci nacionalisti u Srbiji su bili komunisti, koji su u tome videli alatku da o(p)stanu na vlasti, a sve titrajuci jajca penzosima i inima o "6. najjacoj armiji na svetu" (od tuda i ono "crveno-crna koalicija").
Na drugoj strani imaš i to da je nacionalistička elita bila saglasna sa komunističkom jer je u Jogoslaviji, što sam već rekao videla ostvarenje "srpskog sna". Tako smo dobili ovog nacional-socijalističkog monstruma koji je i dan danas živ.
Link to comment
Dakle, svi su birali nacionalizam sem najvecih nacionalista: srba.
Slobo nije imao nacionalistički program dakle, ni u praksi? E dobro nas je znači sve zajebo, Karadžić i Rašković su mu išli na razgovore i poklonjenija zbog njegovog pacifizma i apsolutne nezainteresiranosti za nacionalna pitanja, I presume?
Obrazovni sistem, institucije vlasti, politicke partije i izbori, porez, valuta (doduse nemacka), policija i vojska (doduse u audijima i mercedesima a ne pincgauerima i zastavama), pa cak i fudbalska liga, sve je to republika Kosovo imala jos od proglasavanje nezavisnosti (ako se dobro secam, negde od 1992. godine). U jednom trenutku 1998. su cak vrsili vlast na jednom delu Kosova (i "posteno" je iskoristili za masovna ubistva, etnicka ciscenja i druge pogodnosti vlasti) pa ih je tog istog leta Milosevic rasterao. To je ona Andurilova "nicim izazvana" Miloseviceva ofanziva.Kako se to boduje?
I dalje se slabije boduje, ako na istom terenu bez većih problema i isključivo zavisno od svojeg ćeifa i noge na koju se ustalo u danom tjednu djeluje i stara republika i kuronja njoj na čelu. Naš Otac Domovine je isto imao u vidu ljetna rasteravanja, ali mu je bio mlohav i kratak - do 1995.
E hajde sad ... zalepi shta hocesh komunistima, ali nemoj srpski nacionalizam ...Pandani Tudjmanu, HSP-u i inima su jasni u Srbiji ... a to nikako nije SPS ... ni tadashnji, ni danashnji ...
Znači, ono čemu su tu pomagali je bila socijalna revolucija? Super su ti te teze, cedo, trebao je i Franjo svoju stranku nazvati Socijalistička Zajednica Hrvatske - nije da lijevi populizam ne prolazi u Hrvata. I ratovati samo u Bosni, a u tzv. Krajini držati tri megatone aloetničke milicije. Ups, to zadnje je pokušao, ali mu neka građanska anacionalna opcija iz Beograda nije dala, dok je sebi velikodušno dopustila identičan luksuz.Što je onda pandan JULu u Hrvatskoj, kad se već bavimo komparativnom strankologijom?
Link to comment
znači ipak postoji i neki "pozitivni nacionalizam"? Lepo. Ali...
:isuse: ... samo se ti nadaj/teshi ...
"Otac nacije" i "tisućeljetni san" nemaju nikakve veze sa antisrpstvom. Počeli ste da udarate gde stignete sa besmislicama. To da li je Tuđman bio antisrbin se može razmatrati. Čovekova ćerka se udala za Srbina. Ipak ono što je istina jeste da je njegova vlast imala određenih ekstremno desnih karakteristika. Da li bi on bio u stanju da izvede progon Srba bez rata, ne. Da li mu je to bio cilj, ostaje da nagađamo, ali nema jasnih naznaka da je tako.
Prva dva bolda su bash, ali bash besmislena ... i ne mogu da verujem da to netko mozhe napisati/reci ... mozhda neki chlan HSP-a.Treci ... tu bi se moglo reci ... ostaje da nagadjemo ... ustvari, nije mi jasno na chemu temeljish to odluchno ne.Chetvrti ... kristalno i jasno da ... a podvucheno se mozhe podvesti pod prva dva bolda.
Link to comment
Prva dva bolda su bash, ali bash besmislena ... i ne mogu da verujem da to netko mozhe napisati/reci ... mozhda neki chlan HSP-a.Treci ... tu bi se moglo reci ... ostaje da nagadjemo ... ustvari, nije mi jasno na chemu temeljish to odluchno ne.Chetvrti ... kristalno i jasno da ... a podvucheno se mozhe podvesti pod prva dva bolda.
Možda je tebi lakše da tako banalizacijom prihvatiš sve što se dešavalo, ali isto kao što Milošević nije bio nacionalista već je bio čovek koji je po potrebi manipulisao masama koristeći nacionalizam to nije bio ni Tuđman. Oni su izdanci iste škole, samo što je Tuđman imao više sreće i pameti.Preduslov za tako ogromne poduhvate kao što je etničko čišćenje toliko ljudi jeste određeni vanredni događaj kao što je rat. U slučaju da rata nije bilo Tuđman ne bi imao mehanizme da se to ostvari. Na to treba i dodati činjenicu da bi bio pod okom međunarodne zajednice dovodi do zaključka da bi taj projekat u regularnim uslovima bio praktično nemoguć. Srbija bi da je krenula tada drugim putem bila u mogućnosti da to na drugi način kontroliše. Verujem da bi takav Tuđmanov pokušaj na kraju u ishodištu bio na tragu pokušaja iseljenja Albanaca s Kosova 99. E sad potrebno je ubediti sebe i druge u drugačije da bi se rat opravdao, ali je to naprosto glupst.Ja bih voleo da ti meni objasniš kakve veze "Otac nacije" i "tisućeljetnji san" imaju sa antisrpstvom.
Link to comment
Znači, ono čemu su tu pomagali je bila socijalna revolucija? Super su ti te teze, cedo, trebao je i Franjo svoju stranku nazvati Socijalistička Zajednica Hrvatske - nije da lijevi populizam ne prolazi u Hrvata. I ratovati samo u Bosni, a u tzv. Krajini držati tri megatone aloetničke milicije. Ups, to zadnje je pokušao, ali mu neka građanska anacionalna opcija iz Beograda nije dala, dok je sebi velikodušno dopustila identičan luksuz.Što je onda pandan JULu u Hrvatskoj, kad se već bavimo komparativnom strankologijom?
Nisam ja izneo nikakovu tezu ...Ono shto su nudili Tudjman i Miloshevic, jednostavno, ideoloshki nije isto ... ako bi igrali igru asocijacija, kada kazhesh Miloshevic meni prvo na pamet padne pojam vlast ... a kada kazhesh Tudjman pomislim na shovinizam ... shto ne znachi da i Sranjo nije voleo vlast ... no, teshko koji na ovim prostorima mozhe odoleti toj magiji.Tudjmanov pandan u Srbiji je Vuk Drashkovic ...JUL je kul ... to je jedna veshtachka stranka, bez pravog uporishta u birachkom telu, nastala mnogo kasnije ... valjda 1994. i ne mozhe se vezati za strankologiju na pochetku deshavanja. Edited by cedo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...