Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

Ne znam kakve veze ima konjaza, pretpostavljam da si mislio na auto, ali 'ajde: put, tura je OK za proci, predeli su vredni gledanja, poslednjih godina ima i nekog turizma sa mogucim svracanjem, uglavnom novokomponovane etno gluposti, ima i dosadnih planinara koji glume avanturu, ali vredi.

Samo Pivsko jezero, pa jebi ga, vestacko, ali se vec uprirodilo, uklopilo, preporuka u svakom slucaju.

 

Mislio na auto, jer smo mi išli kontra, sa raftinga na Tari tj. iz Šćepan polja preko Plužina, pa tim putem se peli preko vrhova Durmitora svratili na Žabljak, i onda uz Taru do Mojkovca. Kad se sa plužinske strane penješ je mnogo zajebanije nego kad se spuštaš, zato i kažem da nije za mali auto, jer jedva izvuče. A i sam put traži dobrog majstora™.

 

Da ima šta da se vidi - ima, činjenica.

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

kapiram da se banatjanin vec vratio iz cg  :jerry:

 

vratio. juče ujutru u 6.20 krenuo, jutros u 9.20 bio nazad

 

vozio Ibarskom, pa klasika preko Zlatara, Bjelog Polja, Podgorice i Sozine. u Čačku se radi obilaznica, mora da se ide kroz grad, inače sam eskivirao svaku gužvu

 

put je pakao, 10 sati forsiranja (vrlo kratke dve pauze, kafa se pila u kolima) za 500km

 

išao sam do Ade Bojane (odnosno do Štoja, do onih kajt surfing kampova), smestio svoje, okupao se, popio pivo i krenuo nazad.

 

Samo da pitam ove što idu češće u CG: jebote, šta je ono?

od kad se izadje na more, pa svo do Ade ono izgleda kao kombinacija skopskog Bit pazara, Makarske u špicu sezone i zrenjaninskog puta na potezu Borča - Ovča - Krnjača sa nepreglednom kolonom automobila i ljudi. prepoznaje se da su nekad postojale neke ideje o infrastrukturi i urbanističkim planovima. pa-ka-o.

 

u Sutomoru sam u povratku pokušao da stanem i nađem nešto da prezalogajim, sa idejom da možda i prespavam, ali sam se u 5 minuta zakačio sa nekim Bosancem oko parking mesta, opsovao mu majku i nastavio dalje. hasao smokve kupljene pored puta i spavao u kolima, negde na Zlataru.

 

CG je prelepa zemlja, sa do kraja sjebanom idejom turizma

Edited by banatjanin
Link to comment

Tako.

Ja izbegavao da se bavim temom ali brate ono dole je bruka.

Bar mi još najbolji.

Kotor pamtim po restoranima u starom gradu gde nemaš oprati ruke pre klope a Budva :ph34r:

I Tivat gde te na aerodromu sačeka lada karavan kao hitna pomoć :D

Ali dobro, ako se lova okreće...

Link to comment

 

CG je prelepa zemlja, sa do kraja sjebanom idejom turizma

Kog turizma?

 

Inace, +1 za zemlju, malo je mesta na kojima je bog spakovao toliko toga raznovrsnog, ali jebiga.

Link to comment

Ne jesti, nego samo baciti pogled na bilo sta od mlevenog mesa, u julu i avgustu, na CG primorju...

To ja zovem hrabroscu i spremnoscu na rizik :fantom:

 

pomenuti qebaptore nije turisticka naseobina nego zivi od lokalne klijentele, uglavnom onih koji idu na i sa pijace, putuju sa stanice itd. mesto je visedecenijska legenda ulcinja. sad mozda su nekome i izazvali nesto tecniji sadrzaj stomaka ali realno niko nije umro pa ne treba preterivati sa strahom. 

Link to comment

Ja nikome ne bih preporučio da ide u CG na more, osim možda da obiđe Boku Kotorsku. Ali su planine dojaja.

Upravo smo podigli letvicu veranja po skrketinama na level infinite: Šćepan Polje (granica CG-BiH na putu Nikšić-Foča) do Žabljaka putem koji najbukvalnije ne postoji na mapi, a prohodan je 4 meseca godišnje. Vrhovima Durmitora uz kanjon Tare, preko Crkvičkog polja i predela koji se zove Mala Crna Gora, po današnjih prijatnih 12°C i maglušini (ili su to na 1800m nadmorske visine jednostavno bili niski oblaci, jbmliga). Falilo je samo još da izađe odnekud međed Momo i da kompletiramo ugođaj. Inače su nam objasnili da se radi o možda najlepšem planinskom predelu u CG, ali zbog vremenskih prilika nismo imali sreće da vidimo išta od toga ovaj put.

 

U Požegi zbog radova kolona do Sevojna, ovi naši putari stvarno nisu normalni.

Link to comment

U Požegi zbog radova kolona do Sevojna, ovi naši putari stvarno nisu normalni.

 

To tako stoji još od kraja maja, samo tad nisu bile gužve. Tu je jebeni semafor već nekoliko meseci, a niko ništa ne radi na tom smrdljivom mostu. Izgubismo sat vremena u povratku.

 

A šta bi sa autoputom Ljig-Preljine, rok je bio avgust 2016 za završetak, da li je farbana krmača nešto izjavila na tu temu?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...