Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

pumpe za hidrofor da se ne chuju?? preporuke gde mogu da se kupe u cg,  ova sto imamo izlude sve zive. cim neko krene da se tusira, zastopa ko da si na zeleznickoj stanici. 

 

hodrofor nam je veliki. 

Edited by mustang
Link to comment
24 minutes ago, ObiW said:

Kao covek koji ima stan u Boki i visedecenijsko iskustvo sa crnogorskom obalom, toplo ti preporucujem da nekretninu kupis u Grckoj.

 

Moje poslednje 1/1 poredjenje je bilo pre 2 godine kada sam direktno sa Sitonije otisao na CG primorje, obisao sve od Ulcinja do Njivica, i stekao utisak da je Grcka za jedno 2 klase bolja destinacija za iste ili manje pare. Dacu ti samo 1 mali primer: Crnogorac ce ti rado (i uvek) naplatiti parking, ali ti prilikom naplate nece nuzno prodati i parking mesto. Ti recimo krenes autom na Plave Horizonte, rampa je na vrhu parkinga, a parking mesta u dnu, desno od rampe, ne vidi se sa ulaza od drveca. E tek kad sidjes dole i skrenes desno shvatis da auto mozes da parkiras na grani, jer mesta nema, ali to nije problem cuvara, on ti je uzeo 3 evra. I tako dalje i tome slicno, ti ljudi dole jos uvek uce sta je to turizam i ja im od srca zelim da sto pre nauce jer stan nemam nameru da prodam, ali ne moraju bas da uce na tebi, ako razumes sta hocu da ti kazem.

Kontam, i sve sto si naveo je su dio razloga zasto nas nije bilo dolje 10-ak godina i zasto smo cesce bili na drugim destinacijama. Ali kontam da ce se vremenom to malo vise uljuditi, i da mi je lakse tamo nego u Grckoj bez znanja jezika. Znam da ljudi uzimaju neke lokalne menadzment agencije da im vode brigu oko toga, ali ne znam koliko bih se ja licno mogao u to pouzdati.

 

 A glede Plavih Horizonata, bravo za vinjety -  bas to nam se i desilo! Uzeo frajer 3 evra (bez fiskalnog), dosli dolje i nemas kud sa autom. Srecom, neki covjek izaso nakon sto smo kruzili 10-ak minuta sa nivoa na nivo.

 

Inance, ti PH su sazatak svega sto je dobro i lose sa CG turizmom. Fantaticna priroda, borovi, ona uvalica sa onom plazom koja je idealna za djecu, cisto more i bez idiota na jet-skis. Ali barem 1/4 ljudi je visak, skoro nikakav value (ne znam koja bi bila dobra srpska rijec) za 10 + 3 EUR, sa restoranom i mokrim cvorom koji je nabolje dane vidio tamo negdje 1985, a pored svega toga gomila shuta od srusenog hotela, koji godinama stoji ogradjen zicom i zarastao u korov. A da bi dosao do samog mjesta, mores iz Tivta da se probijas po putu gdje su vrlo putari u sred sezone odlucili presvlaciti asfalt.

Link to comment
2 hours ago, Biohemija said:

Vrhunski su obnovljeni, nema sta :D U suprotnom smeru kad se od Jabuke vraca u SRB, nakon prvog nadvoznjaka (onog gde se predje preko) strelice za Beograd i Prijepolje pokazuju levo a ide se poludesno. Prvo sam mislio da tripujem , ali sam onda video u retrvizoru nekoliko vozila sa krovnim koferima i biciklima kako skrecu levo i odlaze uzbrdo.

 

E, jbg, nisam prolazio u tom smeru :)

Uostalom, ivy je bitno da stigne do mora, za nazad neka baca kamenčiće se snalazi.

 

I ko bude prolazio, neka stane baš ispred tunela ka Šavniku i neka nahrani one divne psiće. Ima ih nekoliko, jednakog su oblika, a različitih boja i umeju da kažu: ma-ma!

Link to comment

Evo me u Perastu spletom okolnosti. Isao na Zvornik, Focu, Gacko i Bilecu pa na Risan. Deo puta od CG granice se tek trasira pa se vozi po tucaniku par km. Vracacu se preko Trebinja mada mislim da ce biti veca guzva.

Put mi je bio ok, kisa od Tjentista do Gackog, ostalo bas za uzivanje u voznji. Naravno, rampa u Perastu pa sam parkirao iznad malo, ali vidim da ako 'dogovoris' sa lokalcima prolaz moze da se udje i parkira blizu kuce gde je apartman. Horde turista su tokom dana, defiluju ali slabo ko tu sta kupuje i trosi. Domaci imaju svoje terase i kupuju u prodavnici, u restoranima stranci uglavnom. Danas je otvoren lux hotel od 250 lezajeva tako da ce tek biti guzva na tako malom prostoru. Jedini izlaz je ko ima camac pa da se voza i uziva na vodi umesto na plazama kojih prakticno i nema u pravom smislu. Ima betonskih povrsina.

Link to comment

taj put kroz Bosnu,preko Trebinja,je suuper i meni omiljeni ali ove godine malo menjam

 

obicno prespavamo u Tjentistu i kupamo se u onom blesavom bazenu/jezeru sto se puni iz Sutjeske sa pogledom na planincuge..samo rano zalazi sunce tu pa je vec oko 6p.m hladnjikavo

 

 

 

obavezno svrati u Trebinje,posebno ako bude subota kada je pijaca na glavnom trgu i kupi sir iz mjeha..a ni vino i travarica nisu za zaobici :D

Link to comment
9 minutes ago, vookela said:

. Naravno, rampa u Perastu pa sam parkirao iznad malo, ali vidim da ako 'dogovoris' sa lokalcima prolaz moze da se udje i parkira blizu kuce gde je apartman. Horde turista su tokom dana, defiluju ali slabo ko tu sta kupuje i trosi.

Mislim da je glavnina potrosnje za prevoz do Sv. Djordja i Gospe, i naravno restorani.

 

Ja bih mogao da sjedim gore na onoj tvrdjavi (da je slucajno sredjena u neki basta restoran) i da pijem bevandu blejeci u grad ispod cijeli dan. Sta ce mi kupanje :-)

Link to comment

nervira me dole kad odem, sve ok, cista plaza ali zato puni kontejneri smeca ili neki krs na krajevima plaze, pa rusevine. ne mogu da stave one velike mreze da se to ne vidi ili da bar to smece dizu nekoliko puta dnevno

Link to comment
On 25.7.2018. at 9:56, namenski said:

Tu skoro neko mi rece da se pentranje na one kotorske zidine u sezoni naplacuje 8 evra.

 

Jebiga.

 

Možeš ih zajebati, popneš se starim serpentinama (za Krstac), pa negde pored one lude kafane u sred ničega skreneš desno i prođeš kroz raspali prozor na vrhu tvrđave. Onda obiđeš tvrđavu na dole i mahneš majmunu koji naplaćuje karte.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...