Jump to content
IGNORED

Kod babe Čohano


dig_chohano

Recommended Posts

Bez da sam ti se obratila jednom si me nazvao attention whore retard, rekao da me treba lopatom i da sam luda. Danas, opet bez da sam ti se obratila, rekao si mi da sam kokoška. Šta ja treba da radim?

Edited by leto je
Link to comment
  • 3 months later...

Posle epizode zvane "palačinke sa muljem i heljdinim brašnom", danas sam došao kući i naleteo na ozareno lice svoje majke koja je odlučila da me iznenadi cheesecakeom. Ispostavilo se da je i sama bila pomalo iznenadjena, jerbo nismo imali brašna u kući. Nju to nije ič zanimalo, te je nastavila dalje, ko da se ništa nije desilo, i napravila kolač. bez brašna.Ukoliko vas zanima kako je kolač ispao, ponoviću ono što sam rekao svojoj majci dok sam nam, ehrm, servirao kolač - reči koje nisam verovao da ću ikada reći : Mama, prolio sam malo kolača....

Link to comment
Posle epizode zvane "palačinke sa muljem i heljdinim brašnom", danas sam došao kući i naleteo na ozareno lice svoje majke koja je odlučila da me iznenadi cheesecakeom. Ispostavilo se da je i sama bila pomalo iznenadjena, jerbo nismo imali brašna u kući. Nju to nije ič zanimalo, te je nastavila dalje, ko da se ništa nije desilo, i napravila kolač. bez brašna.Ukoliko vas zanima kako je kolač ispao, ponoviću ono što sam rekao svojoj majci dok sam nam, ehrm, servirao kolač - reči koje nisam verovao da ću ikada reći : Mama, prolio sam malo kolača....
tj popio si 2 chashe? ^_^izmedju nove godine i kojeg drugog bozica bila sam dostojnija naslednica babe chohano vishe nego i sam chohano, svakog prokletog dana :ph34r: Edited by thermal bug
Link to comment

Moja keva je, sad vec pre izvesnog vremena, pocela da pravi palacinke od heljdinog brasna. Jedno vreme sam pokusao da objasnim, posle sam samo ignorisao dok nije shvatila da ce to morati umesto mene da pece, pa je odustala. Nije pomoglo... ubrzo sam se odselio.

Link to comment
  • 2 months later...
Moja keva je, sad vec pre izvesnog vremena, pocela da pravi palacinke od heljdinog brasna. Jedno vreme sam pokusao da objasnim, posle sam samo ignorisao dok nije shvatila da ce to morati umesto mene da pece, pa je odustala. Nije pomoglo... ubrzo sam se odselio.
keva ti je cika mica? ;)http://www.kurir-info.rs/vesti/cika-mica-kuva-za-putina-81347.php
Predsednik Ruske Federacije Dmitrij Medvedev u oktobru 2009. posetio je Srbiju i bio na zvaničnom ručku u Predsedništvu Srbije. Na ovoj svečanosti na ruskog predsednika poseban utisak ostavile su tufahije. Služena je rolovana ćureća šunka s prelivom od patlidžana i ajvara na vitaminskoj salati i gratinirane palačinke od heljde s mladim sirom i sosom od mirođije.
(obzirom na komentare ovde kakve su te palacinke, ne cudi me onda sto nas braca rusi zajebase za NIS :) )
Link to comment

uhhh spremila sam jelo. blam da opisujem tacno sta. stoga cu reci samo ovo: pijani kinez srece italijana na kokainu. francuz vidi sta su napravili, i zgadjeno pljune u to.predvidjam sebi jedno gledanje u solju.

Link to comment
  • 6 months later...

jede mi se krem čorba od bundeve. nije bilo obične bundeve dole u maxiju, nego neka muskatna, tanka, vakumirana. kupim. struktura bundeve u najmanju ruku čudna, meka, ikričava. iseckam, u šerpi istopim domaći goveđi bujon, dodam vode, bundevu, začinim... skuva se, izblendujem, vratim na vatru i probam da vidim šta treba da doteram od začina.... mila majko :puke: kako je gadno, neopisivo. sve na bacanje. u rerni mi je pita s mesom, ako ni ona ne uspe.... murph.gif

Edited by banatjanin
Link to comment

a gde je krem u toj krem corbi? kapiram da je ovo pogresan topik za razmenu recepata :D, ali kanim se da napravim jednu corbu od bundeve kao znak konacne kapitulacije pred dolazecom zimom, pa da vidim ima li neka interesantna ideja.

Link to comment
(obzirom na komentare ovde kakve su te palacinke, ne cudi me onda sto nas braca rusi zajebase za NIS :) )
palačinke od heljde su super, samo ko uspe da ih napravi, a da se ne raspadnu onako tanušne. pre nego što sam izbegla u arizonu, počastio me cimer japanac sa homemade palačinkama od heljde punjenim jajetom i slaninom. nešto kao užička komplet lepinja, samo što je umesto moce slanina, umesto meke lepinjice tanka palačinka, a nije bilo ni kajmaka...to su već detalji. pet se bilo raspalo veselom cimeru, dve su uspele, taman da ih probamo. a recept je bio došao iz japanskog kuvara starog cirka 30 godina*, sa uplivom francuskih elemenata :D. * od kako sam videla pet strana uputstva kako se i koliko dugo pere/cedi/suši/kuva pirinač, plašim se da pomislim da skuvam malo pirinča u bilo kom obliku pred cimerom.
a gde je krem u toj krem corbi? kapiram da je ovo pogresan topik za razmenu recepata :D, ali kanim se da napravim jednu corbu od bundeve kao znak konacne kapitulacije pred dolazecom zimom, pa da vidim ima li neka interesantna ideja.
evo dva slična brza recepta sa teme o supicama od petlića
opet 2-3 lukakilogram bundeve seckane na kockice, opet se nalije vodom i izmiksa (vegeta, kockice...) ova trazi zacine - kumin, korijander, pa i djumbir ce joj pomocia nije lose ni dodati pavlaku ... kalorijski nepreporucljivo ali ponekad
još jedna supa od bundeve:1.2 - 1.5 kg bundeva2 krompira2 lukalitar bujona od povrća, ili kockica za supu + vodaso (moze sa povrćem)uljepavlaka za kuvanjepriprema:- oljuštiti i očistiti bundevu od semenki i onih froncli iznutra- oljuštiti krompire i luk- iseckati bundevu, krompire i luk, te ih propržiti-kuvati na ulju oko 10 min- preliti ovu smesu sa supom dok sve povće nije potopljeno u nju- kuvati 30 minuta- ubaciti u blender i smiksovati -dodati pavlaku i so po ukusups. može da se doda i koja šargarepa koja oboji supu malo više u naranžasto. inače je žuta ;-)
Link to comment
palačinke od heljde su super, samo ko uspe da ih napravi, a da se ne raspadnu onako tanušne...
mmm, palačinke od heljde - jela sam ih u bretanji (tamo ih zovu galette - nikakva sličnost sa galetama u belgiji), posle prve galette de bretagne na obične palačinke nisam ni pomišljala.da li neki fast-food u Beogradu pravi palačinke od heljde? davno sam od kolege čula da je njegova baka pravila palačinke od heljde, dakle bile su nekad tradicionalno jelo negde u zlatiborskom kraju (ako se dobro sećam njegove priče) - mnogo ih je hvalio ali tek sam pre neku godinu shvatila zašto. a i inače skuvanu heljdu (u zrnu) mnogo volim.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...