Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Hoće. Videćeš kad ga oprave. 18 traka u svakom smeru, tramvaji, laki metro, drive-in cinema. heliodrom...Ja sam se već pozdravio sa svim prekorečnim drugarima. Videću ih kad završe rekonstrukciju mostova, dakle na proleće 2019.
Eh... Lako je tebi, a šta da radimo mi kojima je posao tam' preko u Turskoj?... :unsure:
Link to comment

Znam znam tek na 8 strani, ali moram da branim Zemun nemoj da ga neko dirao. :rant: Inace ja sm od najgore fele, jedan od onih sto su iz Zemuna izmestili na NBGD, i to ni manje ni vise u Paviljone kod pominjanog Instituta za majku i dete, nekad suparnicki i neprijteljski kraj. Inace to jeste blok 7a, a murkanke prekoputa u Pariske komune su 7.Iznenadjen sam koliko tamo nije lose, prijatno je u popodnevnim casovima.Dakle Zemun ne dirajte, glavu skidam!

Edited by smorenko
Link to comment
Jel zna neko kada se tacno otvara Delta City u 67.?
sta ce tamo da bude? neshto osim multitasking trznog centra.nego da pitam ove iz kraja: oko opshtine, fontana, studenjak i te stvari - koja je dobra gradska biblioteka (za old pipl)?
Link to comment

Paviljoni su divni popodne i kada padne sneg ali je mentalitet rodjenih paviljonaca jos isti kao kada je kraj nastao.Ima gomila onih koji su u zivotu paviljonci i nista drugo.Imaju svoje male grupice na svojim coskovima i svoje trafike na kojima locu pivo.Zivot prolazi oni ostaju isti.A sto je najveca fora mi smo tacno na granici sa Zemunom pa nas pola ljudi sa one strane mosta vecito mesa.E kada se to desi u prisustvu paviljonaca po profesiji bolje bezi.Cisto da ne bude zabune nije samo Zemun bio neprijateljski kraj.Fontana i O.S.Gundulic , Lenjin i povremeno Oreskovic kada je bas dosadno.Najvece tuce su bile oko lunaca kod Hale sportova gde su se svaki dan mejale table sa ispisanim vlasnistvom.Kasnije su te iste table zavrsavale na glavama suparnickog kraja.Hm zaista divno i mirno mesto a zivot.

Link to comment
sta ce tamo da bude? neshto osim multitasking trznog centra.
KFC & Duff. šta će mi više od toga? :s_w: Koliko sam uspeo da pokupim sa drugih foruma:Zara, Marks & Spencer, Esprit, New Yorker, Bershka, Stradivarius, Bestseller, Sport Impuls, Massimo Dutti, Pull & Bear, Mexx, Mango, Morgan, Max & Co, Sephora, Star Cinema, Tehnomarket... (za pola ovih ne znam ni šta prodaju, al ajde :D )S obzirom da mi sledi značajnije obnavljanje zimske, a i ostale garderobe (plus neke stvarčice tehničke prirode), lepo bi bilo da se uzme što više toga na jednom mestu.
Link to comment
sta ce tamo da bude? neshto osim multitasking trznog centra.nego da pitam ove iz kraja: oko opshtine, fontana, studenjak i te stvari - koja je dobra gradska biblioteka (za old pipl)?
u fontani je bila jedna biblioteka (udjes kroz vrata iza poste, prodjes pored obucara i tu je biblioteka). nije bila bas bogata novim knjigama, ali je bila ok i vrlo fleksibilna oko kasnog vracanja knjiga.
Link to comment
Da, sta je sa svim tim starim bibliotekama po nbg? U blokovima je bila jedna u 62., pa jedna u 45. i jos jedna u 70. Sigurno znam da ova u 62. vise ne radi (nazalost).
Znam da u 45-om radi i da je renovirana.Imaju i dnevnu stampu pa ko hoce moze da posedi tamo kod njih i sve to izlista/iscita.
Link to comment
Da, sta je sa svim tim starim bibliotekama po nbg?
otvorili banke umesto njih? :D ova u politehnickoj nije uopste fleksibilna oko roka za vracanje knjiga, prete tuzbom i plenidbom imovine k'o niko. kome je ova stavka bitna prilikom odabira biblioteke, ovu neka zaobidje. :rolleyes: cool sto stize massimo dutti.
Link to comment
.. sedela posle sa citavim bendom na splavu, mislim da se zove knez, ima bilijar stolove, sto je megafani kad prodje neki camac - kugle se same rasporedjuju, ...
haha, na toj napravi sam uz zvuke nekog blokovskog cover benda docekao novu 2007. godinu. verovatno mi je zato ovako uspesna.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...