Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Zaustavili smo saobraćaj u Milutina. Samo tako i mora. 
Saobracaj se zaustavlja radnim danima, a ne nedeljom :D Ako bude protest u sredu, bice 2 coveka vise skoro sigurno.
Link to comment

Ćao Miloše, kako je kod vas u Puli? Vrućina, a? Al standard, jbg. 

 

 

 

Ne zezaj, bitno je da se preduzme nešto odmah a ne da se bira datum koji svima odgovara. 

  • +1 4
Link to comment

Ova zgrada me podseća na ono izgrađeno pri kraju Bul. Z. Đ. preko puta Carine. Beše to daavno, još u Ožegovićevo vreme, čini mi se. Samo što ovde ima duplo više spratova...

Izgleda da nijedan travnjak na NBG neće preživeti do 2025.

Edited by Zabalujev
  • +1 2
Link to comment



Ćao Miloše, kako je kod vas u Puli? Vrućina, a? Al standard, jbg. 
 
 
 
Ne zezaj, bitno je da se preduzme nešto odmah a ne da se bira datum koji svima odgovara. 


Hvala na pitanju, "kod nas" u Puli je lepo vreme, taman kako treba. Visok im je standard, skuplje nego u BG.

Ja i jesam za to da se preduzme nesto odmah, zato sam i napisao "ako bude protesta u sredu, dolazim sa zenom", pre toga ne mogu da stignem, jbg.
Link to comment

Jutros su uredno nastavili radove na onom placu u bloku 37, dosli i geometri, tabla o radovima i dalje ne postoji. Malopre sam slao mail inspekciji ministarstva gradjevine i grada Beograda da izadju na teren, cc-ovao medije koje su juce izvestavali. Treba ih bombardovati sto vise.

  • +1 3
Link to comment

Gori zgrada na NBG u Milutina Milankovića 110 (što je bio požar fatalan već) 

Evakuisani svi, i deca iz vrtića u prizemlju. Tri vozila gase, haos

Link to comment
On 5.6.2021. at 20:30, Valkyrie said:

Novi Beograd postaje užasno mesto za život, sve češće hvatam sebe kako fantaziram o selidbi. 

 

Ali je i dalje najbolje za život. Prošao sam Mirjevom u subotu, prvi put u životu kolima, i ono ne bih poželeo nikome.

  • +1 3
Link to comment

muljaju sa prijavom radova tj rade bez iste. da su podneli zahtev za prijavu radova u redovnom postupku nadležni organi bi ustanovili da je građevinska dozvola istekla. 

Link to comment
1 hour ago, beta kentauri said:

muljaju sa prijavom radova tj rade bez iste. da su podneli zahtev za prijavu radova u redovnom postupku nadležni organi bi ustanovili da je građevinska dozvola istekla. 

Lici na to, na b92 su objavili da je inspekcija bila danas i da su utvrdili da imaju dozvolu ali iz oktobra 2018te:

 

"Gradska građevinska inspekcija izvršila je terensku kontrolu i proveru raspoložive dokumentacije u vezi sa izgradnjom objekta na uglu Ulice Tošin bunar sa Bulevarom Milutina Milankovića.

 

Tom prilikom je konstatovano da investitor poseduje građevinsku dozvolu, saopšteno je iz Sekretarijata za inspekcijske poslove. Kako se navodi u saopštenju, građevinsku dozvolu izdao je Sekretarijat za urbanizam i građevinske poslove Gradske uprave Grada Beograda, kao i potvrdu o prijavi radova, sa rokom kojim je predviđen početak radova 29. oktobra 2018. godine, a završetak radova - 25. marta 2022. godine.

 

Građevinski inspektor je konstatovao u zapisniku činjenično stanje. Zapisnik je potpisao izvođač radova. U toku je provera tehničke dokumentacije i postupak inspekcijskog nadzora, navodi se u saopštenju Sekretarijata za inspekcijske poslove."

 

Ono sto mene interesuje da tacna ta informacija da gradjevinska dozvola zastareva ako se ne krene dve godine u gradnju, posto im je onda i ta iz 2018te istekla?

Link to comment

zavisi 

ukoliko su pred isticanje građevinske dozvole podneli zahtev za prijavu radova i taj zahtev je odobren od strane nadležnog organa onda se računa da radovi započinju odnosno u tom slučaju dozvola ne ističe dve godine nakon izdavanja već se taj rok prolongira.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...