Jump to content
IGNORED

Idealno mesto za život


Ovo me vuče...  

91 members have voted

  1. 1. Selo-grad?

    • Megalopolis (preko 4 miliona)
      17
    • Grad od 500 hiljada do milion
      21
    • Grad od 100 do 500 hiljada
      20
    • Grad ispod 100 hiljada
      9
    • Palanka
      2
    • Selo
      2
    • Zaselak, gudura, izolovana farma, salaš
      6
    • Kelija na Gori sinajskoj
      0
    • Veliki grad po meri čoveka i čovečkinje (milion do dva)
      9
    • Megalopolis po meri čoveka i čovečkinje (2 do 4 miliona)
      4
  2. 2. Kontinent

    • Evropa
      71
    • Severna Amerika
      18
    • Azija
      3
    • Južna Amerika
      6
    • Australija
      13
    • Afrika
      3
    • Ostalo
      4
  3. 3. Klima

    • tropska
      3
    • suptropska/mediteranska
      59
    • kontinentalna
      22
    • atlantska
      5
    • pustinjska
      1


Recommended Posts

Ništa, dođi 2035. da ostarimo zaaaajednoooo. Imam tople vode.
ipak,kad bolje razmislim..niska mi je FG,mogao bi neki gradic u Sloveniji/Shvajcarskoj..mozda Fr ako su Alpi blizu..blizina viissookkee planine bi bila odluchujuca
Link to comment
  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bus

    16

  • hazard

    7

  • mei

    4

  • Kampokei

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nema Barselona ni 2 miliona, a pogotovo ne 4. Tvoja cifra je broj stanovnika provincije, ali to daleko prevazilazi cak i BCN metropolitan area po povrsini. L'Hospitalet i Badalona i ova ostala naselja jesu direktno prislonjena na Barsu, ali nisu gotovo ni na koji nacin integrisani u grad. Niti se oni smatraju Barseloncima, niti ih ovi smatraju svojima. BCN je cca 1,8 miliona (ipak veca od BGD koji u urbanoj zoni ima oko 1,2 miliona, 1,3 max).

Link to comment
BCN je cca 1,8 miliona (ipak veca od BGD koji u urbanoj zoni ima oko 1,2 miliona, 1,3 max).
Ju samo toliko veća? :huh:Meni se činila zdravo veća, plus što mi lokalci rekoše oko 4 miliona...I sećam se kad smo jednom hteli sa plaže da dođemo peške do centra ali cvrc (ispalo premlogo daleko), mada sad kad razmislim verovatno bi bilo cvrc i od Ceraka do centra grada...Ok, sve u svemu oprostila bih joj i ta 2 :)
Link to comment
Bese neki clanak kako su najvece neto plate u Cirihu i Zenevi (u Evropi ili svetu, ne secam se), naravno ta dva grada su bila i najskuplja za zivot.
joj zeneva... ni lepseg grada, ni odvratnije atmosfere. nezivot.
Link to comment
I sećam se kad smo jednom hteli sa plaže da dođemo peške do centra ali cvrc (ispalo premlogo daleko), mada sad kad razmislim verovatno bi bilo cvrc i od Ceraka do centra grada...
Pa niiiiiiiiiiiiiiiiiiijee baš tako daleko. Ako ideš od one zlatne ribetine polako nogu pred nogu kroz Barcelonetu, stigne se relativno lako u grad.
Link to comment
joj zeneva... ni lepseg grada, ni odvratnije atmosfere. nezivot.
u, zeneva je (lokalcima) poznata po tome sto su dobra mesta za izlazak nevidljiva, i sto ih je jako tesko naci ako ne znas gde da trazis.
Link to comment

nekad davno, želja je bila zaostrog u srednjoj dalmaciji, na dedovini sa kaićem u moru i kenjcom u dvorištu. no, zaratilo se. sada su realnost gepratova i šumadija. a glasao sam za mesto ispod 100000 stanovnika. da mi ne treba prevoz.

Link to comment
Ja sanjuckam o Seattleu.
Зато што је ијекавски? :PЋерка била тамо у посети (код сестре), и нагледао сам се фотака, а и наслушао приче. Стварно би ми више лежали ти градови на западној обали, ем је сувље, ем мање врућина, ем сунце залази у воду уместо да излази из ње, ем је обала и штогод каменита, не сам песак као овде, да се омациш док дође до преко главе. Тј... више ми личи на Далмацију :).
Link to comment
Ћерка била тамо у посети (код сестре), и нагледао сам се фотака, а и наслушао приче. Стварно би ми више лежали ти градови на западној обали, ем је сувље, ем мање врућина, ем сунце залази у воду уместо да излази из ње, ем је обала и штогод каменита, не сам песак као овде, да се омациш док дође до преко главе. Тј... више ми личи на Далмацију :).
Ako si ti to bacio oko na zapadnu obalu glede kupanja, nadam se da bi te zadovoljio bazen u dvoristu; sve severno od Losa Andjelesa uglavnom odgovara samo potomcima Vikinga.Inace, i moj glas ide na zapad, ali Portlandu - nigde se nisam udobnije i prijatnije osecao... Medjutim, izgleda da je moje letnje iskustvo izuzetak, buduci da je prvi na listi najdepresivnijih gradova u Americi.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...